ISSN: 2658-2740

Peter V. Brett „Pustynny Książę”

Fantastyka Fahrenheit Crew - 27 sierpnia 2021
Tytuł: "Pustynny Książę"
Autor: Peter V. Brett,
Cykl: Cykl Zmroku
Tytuł oryginalny: "The Desert Prince"
Wydawnictwo: Fabryka Słów,
Tłumaczenie: Marcin Mortka,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 29 września 2021
Wydanie: 1
Liczba stron: 480
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-7964-675-3
Cena: 54.90 PLN

Ich rodzice ocalili ludzkość. Oni będą musieli ją poprowadzić.

Od zejścia Wybawiciela do Otchłani minęło piętnaście lat.

Nowy świat stał się miejscem względnie bezpiecznym, a ludzie prawie zapomnieli, czym jest prawdziwy strach przed Nocą.

Dzieci tych, którzy wygrali wojnę z demonami, dorastają w cieniu niemożliwych do spełnienia oczekiwań. Wyniesione na piedestał przez bohaterstwo rodziców, zachłannie pragną stać się częścią świata, nie tylko jego obserwatorami. Zbuntowane przeciw niezrozumiałym regułom, nie wiedzą nawet ile razy śmierć wyciągała po nie ręce. Czas jednak nieuchronnie ucieka i dzieci stają się młodymi dorosłymi. Tajemnice, z których utkany jest bezpieczny świat Olive i Darina będą musiały ustąpić brutalnej rzeczywistości. Nadchodzi moment, gdy dzieci będą musiały odpowiedzieć za przeszłe decyzje rodziców i poprowadzić ludzi do kolejnej walki na śmierć i życie.

Cykl zmroku, który rozpoczyna tom „pustynny książę” to zupełnie nowa przygoda osadzona w dobrze znanym świecie Cyklu demonicznego

Najważniejsza i najbardziej kinowa epopeja fantasy od czasów Władcy Pierścieni
Paul W. S. Anderson, reżyser Resident Evil: Ostatni rozdział

Peter V. Brett jest jednym z moich ulubionych autorów.
Patrick Rothfuss

Miłośnicy fantastyki w tradycji Roberta Jordana i George’a R.R. Martina ucieszą się z pojawienia tak silnego głosu w wielotomowej epickiej fantazy.
Library Journal

Podziwiam twórczość Petera Bretta. Koncepcja jego świata jest genialn, a dynamiczna akcja cały czas trzyma w napięciu.
Terry Brooks

Szybka i bardzo mroczna fantastyka.
The Miami Herald

Peter Brett zabiera czytelnika i bohaterów w elektryzującą i bezlitosną szarżę przez głębiny nawiedzonego przez demony wszechświata pełnego miłości i śmierci.
Naomi Novik

Pustynny Książę to klasa sama w sobie! Wspaniale opowiedziana historia, niedoskonałe, przez co wiarygodne postacie oraz napięcie, które sprawia, że nie oderwiesz się do późnych godzin nocnych. To trzeba przeczytać.
John Gwynne

Pod wieloma względami książka Bretta wyrasta ze starej szkoły fantasy, ale jest napisana w nowoczesnym i świeżym stylu. Naprawdę dobra lektura.
Mark Lawrence

O autorze:

Autor bestsellerowego Cyklu Demonicznego. Cykl został przetłumaczony i wydany w USA, Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech, Grecji, Japonii, Rosji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Danii, Portugalii, Indonezji, Tajwanie, Holandii, Korei Południowej, Chinach, Turcji, Włoszech, Bułgarii, Węgrzech, Rumunii, Serbii i Estonii i nieustannie podbija kolejne rynki książki. Prawa do ekranizacji zostały nabyte przez hollywoodzkiego reżysera Paula W.S. Andersona i producenta Jeremy’ego Bolt. Duet ten współpracował wcześniej przy serii filmów Resident Evil.

Pierwszy tom cyklu pt. Malowany człowiek został umieszczony na liście 10 najlepszych książek fantastycznonaukowych i fantasy 2008 roku według serwisu Amazon UK. Został też nominowany do pierwszej nagrody David Gemmell Legend Award. Znajduje się oczywiście na liście 100 najlepszych powieści fantasy w serwisie Good Reads.

Brett od dzieciństwa był fanem fantastyki, komiksów i gier fabularnych. Ukończył literaturę angielską i historię sztuki na Uniwersytecie w Buffalo. Mieszka w Nowym Yorku z żoną i dwiema córkami.

Mogą Cię zainteresować

I pojawił się Sztywny
Aktualności Fahrenheit Crew - 29 kwietnia 2015

Z okazji premiery nowej powieści Michała Gołkowskiego przedstawiamy „Flołczart” myśli prawilniaka –…

KONKURS! Komu „Reputacja”, komu?
Konkursy Fahrenheit Crew - 18 sierpnia 2015

Wydawnictwo Fabryka Słów i redakcja Fahrenheita zapraszają do udziału w postupalnym, ale nadal letnim konkursie.…

Krzysztof Haladyn w Warszawie
Aktualności Fahrenheit Crew - 20 czerwca 2018

Zapowiedź spotkania z pisarzem Krzysztofem Haladynem.

Fahrenheit