ISSN: 2658-2740

Philip K. Dick „Kopia ojca”

Fantastyka Philip K. Dick - 21 stycznia 2016

image001Philipa K. Dicka
Kopia ojca (The Collected Stories of Philip K. Dick, vol. 3)
Dom Wydawniczy Rebis
Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Cena: 59,90 zł

W sprzedaży od 26 stycznia 2016 r.

Zbiór błyskotliwych opowiadań, w którym doskonale widać najlepsze cechy Dickowego pisarstwa, jego ciekawe widzenie świata, cięty dowcip i pomysłowość.

Trzeci tom opowiadań zebranych największego dwudziestowiecznego pisarza SF zawiera dwadzieścia trzy utwory napisane w ciągu kilkunastu miesięcy przed wydaniem pierwszej powieści Philipa K. Dicka, Loteria słoneczna (1956). Wiele z nich trafia do wersji książkowej po raz pierwszy, jest tu też jednak kilka najbardziej znanych, jak Już nie żyjesz, Foster – wstrząsająca ekstrapolacja nuklearnej histerii wojennej, czy Złoty człowiek – nietypowa historia o ludzkim mutancie na wysokim poziomie rozwoju ewolucyjnego.

 

Dick był, jest i będzie jednym z nielicznych pisarzy, których długo nie da się zapomnieć. Sięgając po jego książki dzisiaj, macie szansę przeżyć choć część naszych ekscytacji i wzruszeń – na pewno nie tyle samo, gdyż wam dany jest znacznie szerszy kontakt z literaturą niż nam, pokoleniu stanu wojennego, patrzycie więc na utwory Dicka z szerszej perspektywy (…) jestem pewien, że nie przejdziecie obojętnie obok najznakomitszych utworów tej edycji, która – chyba nie tylko moim skromnym zdaniem – stanowi ukoronowanie czterdziestoletniej obecności Philipa K. Dicka w Polsce.
z przedmowy Roberta J. Szmidta

 

Przy Philipie K. Dicku, jednym z najoryginalniejszych praktyków literackich, większość awangardy europejskiej wygląda na zapatrzonych we własny pępek prowincjonałów.
„Sunday Times”

Mogą Cię zainteresować

Philip K. Dick „Człowiek z wysokiego zamku” – audiobook
Fantastyka Philip K. Dick - 28 kwietnia 2014

Audiobook Philip K. Dick Człowiek z wysokiego zamku Czyta: Grzegorz Pawlak Wydawca:…

Philip K. Dick „Raport mniejszości”
Fantastyka Philip K. Dick - 26 września 2016

Autor: Philip K. Dick Tytuł: Raport mniejszości (Minority Report) Tłumacz: Janusz Szczepański…

[RECENZJA] „Możemy cię zbudować” Philip K. Dick

Świat, który Dick stworzył w tej książce, jest pełen ludzi o chorych…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!