ISSN: 2658-2740

Philip K. Dick „Słoneczna loteria”

Fantastyka Philip K. Dick - 13 lutego 2019
Tytuł: "Słoneczna loteria"
Autor: Philip K. Dick,
Tytuł oryginalny: "Solar Lottery"
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS,
Tłumaczenie: Jan Zieliński,
Premiera: 12 marca 2019
Liczba stron: 256
Format: 15x22 cm
ISBN: 978-83-8062-471-9

Kolejna odsłona twórczości Philipa K. Dicka w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka.

W Słonecznej loterii z pozoru wszystko jest jasne. To świat przyszłości, w którym porządek społeczno-polityczny oparto na gigantycznym generatorze losowym. Totalizatorze zwanym «butelką». To obrót «butelki» decyduje o tym, kto zostanie Lotermistrzem – najważniejszą, dzierżącą władzę osobą w całym Układzie Słonecznym.
Wszystko kręci się tu wokół loterii. A także prawa lennego, na mocy którego każdy może oddać się w niewolę władzy, korporacji czy wyżej postawionej jednostce. Jednak machina losowa jest ponad wszystkim.
Takie życie jest grą. Wieczną i nieustanną. Opartą na losowaniu, które daje wszystkim równe szanse. Tylko czy na pewno? Koło rulety jest losowe – w takim razie dlaczego to kasyno zawsze wygrywa? Czy znikoma szansa na wygraną jeden do iluś miliardów jest lepsza niż brak szansy?
z przedmowy Jarosława Grzędowicza

O autorze:

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści, jak: Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Blade runner.

Mogą Cię zainteresować

Finis coronat opus

Po długim i nerwowym oczekiwaniu w końcu dopadłam „Koniec śmierci” – tom…

Trylogia Pół bohatera
Recenzje fantastyczne nimfa bagienna - 16 marca 2016

Napisanie powieści powinno mieć swój cel…no właśnie – powinno. Maciej Tomczak recenzuje…

Pseudoantysemita
Bookiety nimfa bagienna - 3 października 2016

Recenzja jest napisana przez człowieka, który tę książkę najpierw przeczytał, więc nie…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!