ISSN: 2658-2740

Richard Schwartz „Władca marionetek”

Tytuł: "Władca marionetek"
Autor: Richard Schwartz,
Cykl: Tajemnica Askiru
Tytuł oryginalny: "Der Herr der Puppen"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Initium,
Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 20 marca 2020
Wydanie: 1
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-66-32-822-8

Wojownik Havald, półelfka Leandra i ich towarzysze szukają sposobu, by z egzotycznego Gasalabadu dostać się do legendarnej metropolii Askiru, gdzie mają nadzieję uzyskać pomoc dla swej pogrążonej w wojnie z wszechmocnym imperium Thalaku ojczyzny. Lecz macki imperium sięgają aż do pustynnego Złotego Miasta. Władca Thalaku Kolaron za pomocą intryg, mrocznej magii nekromantów i wyszkolonych zabójców zwanych nocnymi jastrzębiami usiłuje zatrzymać drużynę w Gasalabadzie. Havald i jego kompani nie wiedzą już, kto jest ich sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Śmierć czai się wszędzie…

Czwarty tom barwnej sagi fantasy o owianym legendą mocarstwie Askiru trzyma w napięciu i odsłania coraz więcej tajemnic dawnego królestwa, nie oszczędzając przy tym bohaterów.

Cykl high fantasy Richarda Schwartza

Magia i miecz, fantastyczne stwory i bogowie – żywi i namacalni. Magiczny świat cyklu Tajemnica Askiru ma dużo do zaoferowania. Podczas gdy w pierwszym tomie bohaterowie muszą „tylko” wyjaśnić zagadkę morderstwa i zapewnić ochronę towarzyszom uwięzionym w zasypanym śniegiem zajeździe, kolejny tom wysyła ich do legendarnego królestwa Askiru, gdzie mają prosić o pomoc w ratowaniu królestwa. Śmiałków czekają bezwzględni handlarze niewolników, polityczne intrygi i proroctwo wieszczące śmierć.

Z odciętej od świata gospody do ogromnego magicznego królestwa, od kameralnej scenerii do pełnego rozmachu eposu fantasy – Richard Schwartz wie, jak zaskoczyć i wciągnąć czytelnika, jak sprawić, by walczył, cierpiał i miał nadzieję tak samo jak jego bohaterowie. Nie da się tak po prostu porzucić jego postaci i o nich zapomnieć, pozostają z czytelnikiem na długo. I trzeba zadać sobie pytanie: jak on to właściwie robi? Pewne jest jedno: w tych powieściach tkwi zdumiewająco dużo energii, samokrytyki i perfekcjonizmu. Richard Schwartz dąży bowiem do stworzenia powieści idealnej. I tę pasję odczuwa się na każdej stronie.

Mogą Cię zainteresować

Aleksandra Rumin „Zbrodnia na blokowisku”
Nie-fantastyka Aleksandra Rumin - 10 stycznia 2020

Oto zapowiedź książki Aleksandry Rumin pt. „Zbrodnia na blokowisku”, która ukaże się…

Karina Bonowicz „Nie wywołuj wilka z lasu”
Fantastyka Karina Bonowicz - 16 stycznia 2020

Zapowiedź książki Kariny Bonowicz z serii „Gdzie diabeł mówi dobranoc” pt. „Nie…

Dzisiaj premiera książki Aleksandry Rumin „Zbrodnia na blokowisku”
Aktualności Fahrenheit Crew - 14 lutego 2020

Dzisiaj na półki księgarskie trafia książka Alekandry Rumin o skompromitowanym dziennikarzu Piotrze…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!