ISSN: 2658-2740

Susan Hill „Kobieta w czerni. Rączka”

Fantastyka Susan Hill - 7 stycznia 2021
Tytuł: "Kobieta w czerni. Rączka "
Autor: Susan Hill,
Tytuł oryginalny: "Woman in Black, The Small Hand"
Wydawnictwo: Zysk i S-ka,
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 19 stycznia 2021
Wydanie: 1
Liczba stron: 344
Format: 14x20 cm
Oprawa: twarda,
ISBN: 978-83-8202-103-5
Cena: 45 PLN

Zapierające dech opowieści grozy Kobieta w czerni i Rączka to klasyczne opowieści o duchach.

Arthur Kipp, bohater Kobiety w czerni, jest obiecującym adwokatem w londyńskiej kancelarii, który zostaje wysłany do Crythin Gifford – zapadłej mieściny na wietrznych trzęsawiskach, aby wziąć udział w pogrzebie klientki, Alice Darblow, a także załatwić jej sprawy spadkowe. Kipps nic nie wie o sekretach, które kryją się za okiennicami domu pani Darblow, stojącego na końcu kanału i spowitego w mgłę oraz tajemnicę. Rutynowa podróż biznesowa przybiera nieoczekiwany obrót, gdy adwokata zaczynają prześladować seryjnie powtarzające się dźwięki i obrazy: bujający się fotel w pustym pokoju dziecinnym, niewytłumaczalny dźwięk powozu, dziecięcy okrzyk we mgle i – najbardziej przerażająca – widmowa kobieta w czerni.

Psychologicznie przerażająca i wspaniale zaskakująca Kobieta w czerni to znakomity, pierwszorzędny dreszczowiec. W roku 2012 James Watkins nakręcił pod tym samym co powieść tytułem film z Danielem Radcliffe’em w roli głównej.

Antykwariusz Adam Snow, bohater Rączki, wraca późnym wieczorem od klienta. Gdy szuka drogi na skróty, gubi się i natrafia na zapuszczony, wiekowy Biały Dom. Gdy wchodzi na teren dawnego ogrodu, nagle czuje, jak w jego dłoń wślizguje mała ręka, zupełnie jakby w mroku jakiś dzieciaczek stanął obok i chciał się przytrzymać.

Zaintrygowany Snow postanawia dowiedzieć się więcej i odkrywa niektóre szczegóły burzliwej historii tajemniczego domostwa, który po krótkim okresie świetności popadł w zapomnienie. Osobliwe doświadczenie zrazu tylko interesuje antykwariusza, lecz wkrótce zaczynają go nawiedzać dramatyczne sny, ataki paniki, a także coraz częstsze wizyty rączki, coraz groźniejsze i złowrogie.

O autorce:

Susan Hill to jedna z najbardziej cenionych pisarek brytyjskich, nagrodzona prestiżowymi nagrodami literackimi Whitbread Award, Somerset Maugham Award i John Llewelyn Rhys Prize. Powieści Susan Hill nigdy nie zawodzą, przerażające i niesamowite umiejętnie budują nastrój grozy.

Mogą Cię zainteresować

Justyna Wydra „Warkoczyk”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 19 stycznia 2021

Dzisiaj (19.01.2021 r.) ma miejsce premiera książki Justyny Wydry pt. „Warkoczyk”, która…

Marcin Gryglik „Irma”

Znakomity kryminał retro Warszawa, rok 1964. Czasy Gomułki, wszechobecnych szpicli, totalitaryzmu wgryzającego…

Tylko twist

Swego czasu (było to dawno, dawno temu) wśród autorów zapanowała moda na…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!