ISSN: 2658-2740

Tim Lebbon „Milczenie”

Fantastyka Tim Lebbon - 16 stycznia 2020
Tytuł: "Milczenie"
Autor: Tim Lebbon,
Tytuł oryginalny: "The Silence"
Wydawnictwo: Zysk i S-ka,
Tłumaczenie: Beata Gluma, Adrian Napieralski,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 21 stycznia 2020
Liczba stron: 368
Cena: 39,90 zł

Znakomite połączenie horroru ekologicznego i powieści apokaliptycznej

Ogromny system jaskiń, odcięty od świata przez miliony lat, był siedliskiem przerażających ślepych stworzeń żyjących w absolutnej ciemności. Kiedy jaskinie zostają odkryte, bestie wydostają się na zewnątrz i błyskawicznie rozprzestrzeniają się po całej Europie, polując na wszystko, co wydaje jakiś dźwięk.

Ally straciła słuch w wypadku i dobrze wie, jak żyć w absolutnej ciszy. Teraz jest dla swojej rodziny jedyną szansą na przeżycie. Muszą opuścić dom i znaleźć odosobnione miejsce, by przeczekać katastrofę, która budzi demony również wśród ludzi…

Ogromny system jaskiń, odcięty od świata przez miliony lat, był siedliskiem przerażających stworzeń żyjących w absolutnej ciemności. Kiedy jaskinie zostają odkryte, bestie wydostają się na zewnątrz i błyskawicznie rozprzestrzeniają się po całej Europie, polując na wszystko, co wydaje jakiś dźwięk.

Ally dobrze wie, jak żyć w absolutnej ciszy. Teraz jest dla swojej rodziny jedyną szansą na przeżycie. Muszą opuścić dom i znaleźć odosobnione miejsce, by przeczekać katastrofę, która budzi demony również wśród ludzi…

Wydaje nam się, że jako ludzie jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego. Tim Lebbon swoją powieścią „Milczenie” udowadnia, że nie możemy być tego pewni. Ta historia łączy w sobie najlepsze elementy horroru ekologicznego oraz postapo, wywołując w czytelniku napięcie i ekscytację wymieszaną z dziwnym uczuciem dyskomfortu, bowiem eksplorując odległy kosmos czy zapuszczając się w głąb naszej planety, nigdy nie wiemy, czy przypadkiem nie odkryjemy czegoś, co po prostu nie powinno zostać odkryte….
„Grabarz Polski”

„Milczenie” Tima Lebbona to wejście do świata zmierzającego do zagłady. Apokalipsę rozpętają nie globalny konflikt albo żywe trupy, tylko ohydne wespy. Skrzaste skrzydła, zęby drapieżnika i instynkt zabijania wszystkich istot spoza swego gatunku.
Piotr Dubas „kostnica.com.pl”

Przerażająca wizja, w której człowiek staje się ofiarą i jest niemal całkowicie bezradny w zderzeniu z istotami, które nie powinny istnieć. To obraz świata, który ulega destrukcji i zniszczeniu.
Sebastian Sokołowski „Okiem na książki”

Obraz degradacji współczesnego społeczeństwa przypomina nam ten znany z powieści Cormaca McCarthy’ego „Droga”. Wielbiciele horrorów ekologicznych w stylu „Mgły” Stephena Kinga z pewnością będą zachwyceni wizją końca naszego świata i narodzin nowej rzeczywistości przedstawioną przez Tima Lebbona.
„Hell Notes”

Tim Lebbon wykonał kawał dobrej roboty, pokazując, w jaki sposób dramatyczne wydarzenia wpływają nie tylko na dorosłych, lecz również na dzieci. W takich okolicznościach odwaga głównych bohaterów budzi szczególny podziw.
„My Bookish Ways”

Milczenie” jest jedną z najlepszych powieści apokaliptycznych.
„Ravenous Monster”

O autorze:

Tim Lebbon jest wielokrotnie nagradzanym autorem powieści grozy i horrorów. Napisał też adaptacje literackie takich filmów jak 30 dni mroku i Dom w głębi lasu. Jego kolejna powieść Milczenie również jest literacką adaptacją filmu Cisza (2019).

Mogą Cię zainteresować

Nie znaleźliśmy żadnych powiązań.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!