ISSN: 2658-2740

Tom Sweterlitsch „Świat Miniony”

Tytuł: "Świat Miniony"
Autor: Tom Sweterlitsch,
Tytuł oryginalny: "The Gone World"
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS,
Redakcja: Agnieszka Horzowska,
Tłumaczenie: Mirosław P. Jabłoński,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 4 czerwca 2019
Wydanie: 1
Liczba stron: 416
Format: 13,5x21,5 cm
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-8062-478-8
Cena: 34,90 zł
Recenzje fantastyczne: [RECENZJA] „Świat miniony” Tom Sweterlitsch

Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji
Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club

Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości – powieść, która zmrozi ci krew w żyłach.

Zapewniam, że jeszcze nigdy nie czytaliście takiej historii. – Blake Crouch, autor Mrocznej materii (nominowanej do KSIĄŻKI ROKU 2016 LUBIMY CZYTAĆ)

Ostrzeżono ją, że ujrzy rzeczy, których jej umysł nie pojmie.

Agentka specjalna Shannon Moss zostaje wyznaczona do rozwiązania sprawy zamordowania rodziny członka Navy SEAL i odnalezienia jego zaginionej córki. Odkrywa, że żołnierz był astronautą na pokładzie USS Waga, statku, który prawdopodobnie przepadł w najciemniejszych otchłaniach Głębokiego Czasu. Moss zna z własnego doświadczenia traumę powodowaną podróżami w czasie i uważa, że do zbrodni mogły doprowadzić powiązania żołnierza SEAL z przyszłością.

Agentka, zdecydowana odnaleźć dziewczynę, podróżuje w przyszłość, żeby zbadać jej możliwe wersje i znaleźć informacje, które pozwolą rozwikłać współczesne śledztwo. Ku jej przerażeniu przyszłość ujawnia, iż od tego dochodzenia zależy dużo więcej niż los czyjejś rodziny: Shannon na własne oczy widzi wznoszącego się ponad horyzont czasu i gnającego ku teraźniejszości Terminusa – przerażający i ostateczny koniec ludzkości.

Błyskotliwa i niepokojąca powieść Świat miniony, choć jest pełna szokujących pomysłów, pozostaje głęboko ludzką historią.

Nieustraszona, choć okaleczona, i zdeterminowana Shannon Moss jest bohaterką najoryginalniejszej powieści, jaką czytałem od lat. Świat miniony ogromnie mi się podobał. Ta zręczna fabuła osnuta na wątku rozciągającego się na wiele rzeczywistości śledztwa w sprawie morderstwa w intrygujący sposób wymyka się regułom gatunku. Imponująca i psychodeliczna, prowadzi czytelnika przez pięknie przedstawione koleje ludzkiego życia. – Blake Crouch, autor Mrocznej materii

Futurystyczna, przerażająca i bezwzględna – Tom Sweterlitsch zabiera czytelników w podróż do innego świata i z powrotem. Podejmijcie tę wyprawę. – Stewart O’Nan, autor Śnieżnych aniołów i Królowej odjazdu

Zadziwiające połączenie science fiction, thrillera, horroru egzystencjalnego i apokaliptycznej fantastyki. – „Kirkus Reviews”

Lubię być zaskakiwany i mieć przy tym niezły odlot. Świat miniony zapewnia jedno i drugie. Incepcja, Detektyw, elementy Solaris, Interstellar, Twin Peaks i Raportu mniejszości – wszystko to plus nowatorskie, oryginalne pomysły znajdziecie w tym mrocznym thrillerze z motywem podróżowania w czasie. – „The New Yorker”

Po cyberpunkowym thrillerze Jutro, jutro i znów jutro Sweterlitsch stworzył niesamowitą powieść o podróżowaniu w czasie, alternatywnych wersjach przyszłości, morderstwach, terroryzmie i jednej kobiecie zdeterminowanej, by zapobiec zagładzie ludzkości. Hardcore’owa SF dla czytelników o mocnych nerwach. – Booklist

Tom Sweterlitsch, autor powieści Jutro, jutro i znów jutro, uzyskał dyplom z teorii literatury i kultury na Carnegie Mellon. Przez kilkanaście lat pracował w Carnegie Library for the Blind and Phisically Handicapped. Mieszka z żoną i córką w Pittsburghu.

Mogą Cię zainteresować

Linda Nagata „W stronę mroku”
Fantastyka MAT - 9 czerwca 2017

Autor: Linda Nagata Tytuł: W stronę mroku (Going Dark) Tłumacz: Mirosław P. Jabłoński…

Geraint Jones „Krwawy las”
Fantastyka Geraint Jones - 12 lutego 2019

Informacja o książce „Krwawy las” Gerainta Jonesa.

Dave Hutchinson „Europa w zimie”
Fantastyka Dave Hutchinson - 9 stycznia 2019

Zapowiedź trzeciego tomu cyklu Dave Hutchinsona „Pęknięta Europa” pt. „Europa w zimie”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!