ISSN: 2658-2740

Tomasz Duszyński „Droga do Nawi”

Fantastyka MAT - 10 sierpnia 2015

Droga do NawiDroga do Nawi

Tomasz Duszyński

Czwarta Strona

 

Polak – Alek Bielski, weteran z Afganistanu. Rosjanie – Misza Asieniewicz, moskiewski milicjant, i Ksenia Morozowa, (nie)zwykła dziewczyna. Losy tej trójki, początkowo wydawałoby się ze sobą niezwiązane, łączą się za sprawą intrygi tajemniczego świata, z którego istnienia zwykli ludzie nie zdają sobie sprawy. Ksenia, Misza i Alek stają się zabawkami w rękach bogów, od wieków planujących intrygę mającą na celu doprowadzenie do zmiany dominacji w istniejącym świecie.

Czy Perunowi uda się zawładnąć światem bogów i ludzi? Po czyjej stronie jest Światowid? A może wszyscy spotkają się w Nawi, podziemnym królestwie Welesa?

Odrobina humoru, dużo mocnej i wartkiej akcji, nietuzinkowi bohaterowie, realia społeczne, obraz Rosji i pierwsza tak rozbudowana wizja słowiańskiej fantasy umiejscowiona w XXI wieku.

Gdy bogowie obmyślą plan, nie masz wyjścia i musisz tańczyć tak, jak ci zagrają… a może jednak nie?

Premiera: 26.08.2015

 

Informacja o autorze:

Tomasz Duszyński to dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju Gwiazd – wyjątkowego projektu wrocławskiej, ruchomej alei gwiazd, do której zapraszane były gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe. Debiutował zbiorem opowiadań „Produkt uboczny”. Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka.

Mogą Cię zainteresować

Marcin Jamiołkowski „Keller”
Fantastyka Ebola - 6 października 2015

Jeśli jesteś fanem Stalowego Szczura i Gwiezdnych Wojen – musisz poznać Kellera!…

Konrad Kuśmirak „S.Q.U.A.T.”
Fantastyka Ebola - 23 września 2015

Tytuł: S.Q.U.A.T. Autor: Konrad Kuśmirak Premiera: 23.09.2015 Wydawca: Czwarta strona fantastyki Stanisław…

Amish „Nieśmiertelni z Meluhy. Trylogia Śiwy”
Fantastyka Ebola - 3 października 2015

Opowieść o człowieku, którego legenda uczyniła bogiem. Najlepsze indyjskie fantasy już w…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!