ISSN: 2658-2740

Ursula K. Le Guin „Rybak znad Morza Wewnętrznego”

Fantastyka MAT - 4 listopada 2016

rybak_ursula_k_leguinAutor: Ursula K. Le Guin
Tytuł: Rybak znad Morza Wewnętrznego (A Fisherman Of The Inland Sea)
Tłumaczenie: Paweł Lipszyc, Agnieszka Sylwanowicz, Paulina Braiter, Zofia Uhrynowska-Hanasz, Lech Jęczmyk
Wydawnictwo: Prószyński Media sp. z o.o.
Liczba stron: 1024
Cena: 69,90 zł

Premiera 8 listopada 2016 roku

Wydawnictwo Prószyński Media sp. z o.o. przedstawia Rybaka znad Morza Wewnętrznego – trzeci – po Ziemiomorzu i Sześciu światach Hain – tom dzieł Ursuli K. Le Guin. Zbiór ten ukazuje się w Polsce po raz pierwszy!

Tematyka zawartych w nim opowiadań zaskakuje różnorodnością i siłą wyrazu, świadczącymi zarówno o mistrzostwie wybitnej pisarki, znajdującej się u szczytu możliwości twórczych, jak i o humanizmie dojrzałej artystki, która stawia czoło światu, nie utraciwszy nic ze swojego daru zachwycania się i zdumiewania nim.

Zbiór Rybak znad Morza Wewnętrznego jest doskonałym uzupełnieniem dwóch poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin, jednej z najlepszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy. W skład zbioru wchodzą: Wszystkie strony świata, Rybak znad Morza Wewnętrznego, Cztery drogi ku przebaczeniu, Urodziny Świata, oraz Opowiadanie Świata.

Autorka ponownie odwiedza stworzony przez siebie wszechświat Ekumeny oraz świat Ziemiomorza, ale nie tylko. Zbiór Rybak znad Morza Wewnętrznego ukazuje się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawartych w nim opowiadań rozciąga się od codzienności po krańce doświadczenia, gdzie kwantowe niepewności przestrzeni i czasu znajdują rozwiązanie jedynie w głębi ludzkiego serca. Zbiór zaskakuje różnorodnością i siłą wyrazu, świadczącą zarówno o mistrzostwie wybitnej pisarki, znajdującej się u szczytu możliwości twórczych, jak i o humanizmie dojrzałej artystki, która stawia czoło światu, nie utraciwszy nic ze swojego daru zachwycania się nim i zdumiewania.

Dowcipne, satyryczne i zabawne (…), jej opowiadania zawsze traktują o ludziach, a nie o technice, i to ta perspektywa oraz znakomita proza autorki nadają temu zbiorowi tak wielką klasę i wartość.
„Publishers Weekly”

Elegancka pisarka, z wprawą operująca poezją języka.
„Philadelphia Inquirer”

Przez wiele lat czytałam tylko fantastykę naukową autorstwa Ursuli K. Le Guin. Teraz już nie czytam fantastyki naukowej, ale na pewno nie przegapiłabym żadnej książki Le Guin. Wyszła poza granice tego gatunku i stała się tym, co było jej pisane: naszą wróżką, naszą wizjonerką, pisarką o nieograniczonych możliwościach tematycznych i sile wyrazu (…) Ta kobieta potrafi wszystko! Niech jeszcze długo kontynuuje swoje dzieło.
Carolyn Kitzer

Proza Ursuli Le Guin tchnie inteligencją i światłem. Autorka potrafi wynieść beletrystykę do poziomu poezji i ścisnąć ją do gęstości alegorii.
Jonathan Lethem

O autorce:

Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Jej książki stały się klasyką – nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej, analizowany i badany nie tylko przez znawców literatury, ale i w ujęciu antropologicznym oraz psychoanalitycznym. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów piosenek. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą, Hugo i World Fantasy Award na czele. Amerykańska Biblioteka Kongresu określiła ją mianem Żyjącej Legendy wśród pisarzy. Od 1958 roku mieszka w Portland w stanie Oregon. Nakładem Prószyński i S-ka ukazał się jej bestsellerowy cykl Ziemiomorze oraz Sześć światów Hain.

Mogą Cię zainteresować

„Nowy Klub Czytelniczy” o opowiadaniach Ursuli K. Le Guin
Aktualności Fahrenheit Crew - 27 marca 2017

W środę (29.03.2017) w warszawskiej Klubokawiarni „Życie jest fajne” (ul. Grójecka 68)…

Ursula K. Le Guin „Wracać wciąż do domu”
Fantastyka Ursula K. Le Guin - 15 listopada 2018

Informacja o zbiorze Ursula K. Le Guin „Wracać wciąż do domu”.

Orson Scott Card, Aaron Johnston „Przesilenie”
Fantastyka Ebola - 5 października 2015

Tytuł: Przesilenie Autor: Orson Scott Card, Aaron Johnston Tytuł oryginału: Earth Awakens Tłumaczenie: Agnieszka…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!