Geraint Jones „Krwawy las”

Książki Wydawnictwo Rebis - 12 lutego 2019
INFORMACJE O KSIĄŻCE:

Autor: Geraint Jones
Tytuł: "Krwawy las"
Tytuł oryginalny: "The Blood Forest"
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Tłumaczenie: Mirosław P. Jabłoński
Liczba stron: 408
Format: 13,2x20,2 cm
ISBN: 978-83-8062-327-9
Cena: 34,90 zł
Recenzja w F-cie: Ave, Cæsar, morituri te salutant*
Za Rzym, za towarzyszy broni!
Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a
Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji. W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.
Nazywają go Feliksem, „szczęśliwym”, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?
Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.
Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie.
Anthony Riches, autor cyklu Cesarstwo
Krew i bebechy, ale także wnikliwe spojrzenie na wieloznaczność wojny i wierność sztandarowi.
Mail on Sunday
Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego, który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna.
Sport
O autorze:
Geraint Jones odbył trzy tury służby wojskowej w Iraku i Afganistanie. Za akcje w Afganistanie otrzymał odznaczenie Naczelnego Dowódcy za Wybitną Odwagę. Po służbie w Afganistanie został wybrany do elitarnego plutonu zwiadu. Po odejściu z wojska ochraniał statki handlowe przed piratami operującymi z Somalii i Nigerii.
Krwawy las to jego świetny debiut i obiecujący początek przygód legionisty Corvusa, którego dalsze losy poznamy w powieści Oblężenie.
Ściągnij tekst:

Powiązane wpisy

Dave Hutchinson „Europa w zimie”
Książki - 9 stycznia 2019

Zapowiedź trzeciego tomu cyklu Dave Hutchinsona „Pęknięta Europa” pt. „Europa w zimie”.

Ave, Cæsar, morituri te salutant*
Bookiety - 12 marca 2019

„Krwawy las” jest udanym otwarciem kariery literackiej Gerainta Jonesa, a zarazem równie…

Linda Nagata „W stronę mroku”
Książki - 9 czerwca 2017

Autor: Linda Nagata Tytuł: W stronę mroku (Going Dark) Tłumacz: Mirosław P. Jabłoński Wydawnictwo:…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!