ISSN: 2658-2740

Szatańskie wersety?

Musi w skrajnie katolickich Internetach posucha ogórkowa, skoro Fronda odkopała temat satanisty Harry`ego P., bijąc na alarm w obliczu zagrożenia, na jakie ten podstępny okularnik duszyczki młode naraża, magią zaraża, do prac piekielnych wdraża i blablabla…

Cieszyłaby ta szczera troska, tylko… Gdzieście byli, Szanowni Obrońcy, gdy pokolenia całe podobna – jeśli nie gorsza – zaraza we władanie Belzebuba wpychała! Dlaczego nikt nie krzyczał, kiedy zatruwano nas opowieściami o Kopciuszku, który wprawdzie pokorną dzieweczką był, ale księcia to już nie na pracowite rączki złapał, a na róż, tusz i glamour magicznie spreparowane? Czemu nie wzbudzał Waszych wątpliwości zaczarowany samonakrywający się stoliczek, który nie ora et labora propagował, a bezbożny konsumpcjonizm? Jak to możliwe, że nie protestowaliście, kiedy sączono w nasze naiwne serduszka, pełną diabelskiej trucizny, historię młodszego syna, co to po magiczną żywą wodę dla umierającej matki chodził, woli bożej jawnie się tym sprzeciwiając?

Toż to szatańskie wersety!

Zastanawiające, kto tak naprawdę na łamach Frondy przemawia? Nie szatan to aby, który kiedyś dziecięce jeszcze duszyczki obecnych redaktorów opowieściami o wróżkach, krasnoludkach i czarodziejskich różdżkach skaził? Bo przecież nie Bóg. Ten, jak wiadomo, gdy chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Quod erat demonstrandum.

Ebola

Mogą Cię zainteresować

Film HBO 451° Fahrenheita z Michaelem B. Jordanem i Michaelem Shannonem
Film MAT - 24 maja 2018

Prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes film HBO 451° Fahrenheita z Michaelem…

55. urodziny J.K. Rowling
Aktualności Fahrenheit Crew - 31 lipca 2020

31 lipca 1965 roku urodziła się Joanne Murray, lepiej znana jako J.K.…

Osiemnastka Fahrenheita. Zmierzch czy odrodzenie fantastyki?

Osiemnaście lat temu we Wrocławiu, w czerwcu, narodził się Fahrenheit (prezenty urodzinowe…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!