ISSN: 2658-2740

Machina ruszyła!

Zew Zajdla Jacek Falejczyk - 20 marca 2018

Zapewne niektórzy z Was zauważyli, że działa już formularz internetowy do zgłaszania sowich nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W związku z tym mam przyjemność zaprezentować wciąż aktualny tekst sprzed roku (z małymi aktualizacjami). Jest to instrukcja obsługi zgłaszania nominacji do Nagrody.

I pozostaje jedynie zachęcić Was do wzięcia udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu oraz przypomnieć, że do końca terminu zgłaszania swoich propozycji zostało jeszcze 6 tygodni (więc nie trzeba się spieszyć, trzeba za to czytać, czytać i czytać!).

Dawno, dawno temu, w starożytnej Grecji był sobie jegomość o imieniu Heraklit, który przeszedł do historii mówiąc „Panta rhei” – wszystko płynie. Nas zaś, z tego „wszystko”, interesuje najbardziej to, że czas też płynie, a nawet więcej, pędzi jak szalony!

Przejdźmy zatem do konkretów. Do końcowego terminu zgłaszania kandydatów do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla został sześć tygodni. Mało czasu, a tu jeszcze można by coś przeczytać, zwiększyć sobie bazę do wyboru…

Ale dziś nie o tym, dziś o tym jak nominować. A tu procedura prosta jest, że aż żal nie skorzystać. I nawet dwa warianty do wyboru są, dla tradycjonalistów i zwolenników nowych technologii. Zacznijmy zatem od podstaw. Termin zgłaszania kandydatów upływa ostatniego dnia kwietnia. Jednak, UWAGA!, bo to ważna informacja, liczy się nie data stempla pocztowego, czy kliknięcia pola „wyślij” na formularzu internetowym, lecz dostarczenia przesyłki klasycznej lub otrzymania potwierdzenia odbioru dla drogi elektronicznej. Czyli warto sobie dać te kilka dni wyprzedzenia i nie czekać na ostatni gwizdek, jak to rodacy mają zwyczaju w przypadku wypełniania deklaracji podatkowych (o kurczaki! PIT-a muszę jeszcze wypełnić!).

Następna sprawa – co można nominować? Tu też zasady są proste. Nie więcej niż po pięć opowiadań i powieści wydanych w roku 2017. Można się tu posiłkować „Listą pomocniczą”, ale nie jest to konstrukt pełny i zamknięty, więc jeżeli macie ochotę nominować rzecz, która spełnia warunki, a na liście się nie pojawiła – droga wolna.

Dalej idzie wysyłka – w przypadku korzystania z poczty klasycznej należy nasze głosy oraz dane personalne służące do identyfikacji zgłaszającego, przesłać na adres:

Związek Stowarzyszeń „Fandom Polski”
ul. Zamieniecka 46/25
04-158 Warszawa

Dla ułatwienia, na obrazku nr 1 dołączonym do tego tego wpisu, znajduje się wzór formularza do wysłania.

Formularz do zgłaszania kandydatur do Nagrody im. Janusza A. Zajdla

 

Druga metoda – korzystanie z formularza elektronicznego dostępnego pod adresem: http://zajdel.art.pl/nominacje/zajdel.php

Tu ograniczamy się jedynie do wypełnienia aktywnych pól (widok formularza macie na obrazku nr 2) oraz kliknięcia przycisku „Wyślij” znajdującego się w lewym dolnym rogu formularza. Szybkie, proste, łatwe, przyjemne i skuteczne, jeśli zapamiętamy o tym, żeby zrobić to na kilka dni przed ostatecznym terminem.

No i to by było na tyle. Dopowiem jeszcze jedynie to, że wszelkie dane do opracowania tego małego podsumowania znalazłem na oficjalnej stronie Nagrody.

A na zakończenie, życzę Wam wspaniałych lektur i bezproblemowego nominowania!

 

Mogą Cię zainteresować

Małe podsumowanie i wielkie podziękowania
Zew Zajdla Jacek Falejczyk - 27 sierpnia 2017

Po wczorajszych emocjach nadszedł czas na małe podsumowanie i wielkie podziękowania. Kiedy…

Wyniki uczestników akcji Zew Zajdla
Zew Zajdla Jacek Falejczyk - 24 sierpnia 2017

Oto wyniki uczestników akcji Zew Zajdla w przeddzień Polconu 2017. Jest zdecydowana…

Dorota Dziedzic-Chojnacka „Teleturniej”

Nominacja do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2014…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!