strona główna     -     bieżący numer     -     archiwum fahrenheita     -     stopka redakcyjna     -     napisz do nas
 
Spis Treści Logo
DZIAŁY STAŁE

WSTĘPNIAK - EuGeniusz Dębski
"Sporo lat temu, kiedy jeden z energiczniejszych dziś wydawców fantastyki dopiero zaczynał w branży, debiutował moją powieścią "Piekło dobrej magii". Było z tym sporo zachodu..."

CELEM WYJAŚNIENIA - Tomasz Pacyński
"Po ponad dwóch latach działania przestają istnieć Fantazin i Srebrny Glob - to ta zła wiadomość na początek..."

WYWIAD NUMERU - Z EWĄ BIAŁOŁĘCKĄ
"...fantasy rozrywkowa zawsze będzie pełna herosów z dwuręcznymi mieczami i facetek w blaszanych biustonoszach oraz potworów. Ale prawdziwe, autentyczne bohaterstwo jest udziałem ludzi znacznie skromniejszych."

BOOKIET - Fahrenheit Crew
W bookiecie: Nawałnica mieczy + Pieśń Ludu i Ognia, Technomagia i smoki, Narrenturm, Extensa, Kamienne sadyby.

RECENZJE - Fahrenheit Crew
W tym miesiącu na tapecie: Narrenturm, Wiedźmin z Wielkiego Kijowa, Kamień na szczycie, Lemingrad, Talizman złotego smoka, Pieśń przed bitwą, Wilcze gniazdo, Nawałnica Mieczy: Stal i Śnieg, oraz Wspomnienie Lodu: Cienie Przeszłości

ZAKUŻONA PLANETA
"...UWAGA! To może boleć! Wierzymy, że taka wiwisekcja, choć niekoniecznie miła, może być korzystna dla samego zainteresowanego, jak i innych autorów - zysk jest więc wyraźny i ewidentny. Jednakże to od Ciebie zależy, czy zechcesz służyć innym swoim łonem...

GALERIA
"W tym numerze mamy przyjmność zaprezentować Wam grafiki Barbary Strojnowskiej. Dzieła niezwykle klimatyczne. Mamy nadzieję, że i Wam spodobają się tak, jak nam się spodobały. Patrzcie i podziwiajcie! ;-)"

STOPKA
Jeżeli interesuje Cię to, z kim masz do czynienia, możesz tam zaglądnąć. Oprócz adresów mail redakcji znajdziesz tam także nasze mor... twarze.


PUBLICYSTYKA

SF, czyli Science Fantasy - Tomasz Pacyński
"Wpadł mi ostatnio w ręce podręcznik do jakiejś gry RPG, chyba D&D. Piszę "wpadł", bo za cholerę się na tym nie znam, choć czasem żałuję, widząc na konwentach ludzi pochylonych nad stolikami..."

Społeczeństwo szczęśliwe - A.Mason
"...A więc co? Czekamy na pomoc? I krzyczymy? Może ktoś nas usłyszy, gdzieś z daleka. Cóż z tego, że możliwe, że jesteśmy jedynymi rozumnymi istotami w tym wszechświecie..."


PARA - NAUKA I OBOK

Jak łysy o planetoidę - Adam Cebula
"...Dziennikarze Gazety Wyborczej zechcą wybaczyć, (pewnie nie wybaczą, bo nie mają pojęcia, że powinni). W sumie jest to najczęściej czytana przeze mnie gazeta i dlatego najczęściej krytykowana..."

Giełda marzeń - Adam Cebula
"Zapewne na szczęście dla uczestników, nie zdołałem wygłosić na Brokilonie mojego wykładu o gospodarce. Na szczęście, bo miałem, jak zwykle przygotowaną za wielką porcję wiadomości..."

LITERATURA

Kot Wiedźmy - Anna Brzezińska
"...Wioskowa ladacznica tymczasem pochwyciła kasztanka i jęła go uspokajająco klepać po szyi, otaksowawszy przybysza jednym zawodowym spojrzeniem zza końskiego grzbietu..."

Diabelska alternatywa - Tomasz Pacyński
"...Polityka nie interesowała sir Rogera. Wyprawy przeciw pogaństwu były mało opłacalne, a i sami poganie wielce przywiązani do swych ohydnych bałwanów, nie zdradzali wielkiej ochoty do nawrócenia..."

Grzymółka i wskrzeszenie Alojzego - Tomasz Duszyński
"...Życiową tragedią Alojzego był fakt, iż nie mógł funkcjonować bez prądu. Pobierał go tyle, że akumulatory, nawet największe, które próbował nosić w plecaku, wystarczały zaledwie na kilka minut..."

Zdrów jak ryba - Piotr Lenczowski
"...To wszystko przez alkohol. Był tego pewien. Od kiedy odzyskał młodość i błyszczał swym pięćdziesięcioletnim wyglądem wśród równolatków, nie potrafił się powstrzymać..."

Bajka o murarzu - Konrad Bańkowski
"...Ach, toż ci dopiero była robota! Że go ludzie chwalili to mało powiedzieć. Ci, co go znali, dumni byli, że to właśnie w ich miasteczku taki mistrz się narodził, a ci, co go nie znali, przynajmniej dawali tym pierwszym wiarę..."

Mrok Miłości - Grzegorz Żak
"...Ustawione ciasno jedno obok drugiego spore owalne zwierciadła w czarno - złotych ramach tworzyły duży pentagram, wewnątrz którego płonęło kilkanaście świec z żółtego wosku, ustawionych na strzelistych świecznikach..."

KRÓTKIE PORTKI
"Prezentujemy krótkie dzieła trzech autorów (Brykalski, Frąc, Krauze). Przypuszczam, że może zaskakiwać znalezienie się na tej liście nazwiska Cezarego Frąca, znanego wcześniej głównie ze swoich tłumaczeń fantastyki. Tym razem mamy okazję poznać go od strony, jak on sam to nazwał, "króciutkiej poetyckiej impresji SF"."MADE IN

Córka Owczarza (fragment powieści) - Elizabeth Moon
"...Książę Phelan jechał przez pół nocy, by dotrzeć do swej twierdzy o świcie, nie oznaczało to jednak, że zamierzał przespać dzień. Zaraz po śniadaniu zjawił się na placu, by obserwować ćwiczenia z bronią..."

Koszmar w Red Hook - Howard Phillips Lovecraft
"...W życiu Malone'a poczucie tajemnicy istnienia było stale obecne. W  młodości czuł sekretne piękno i ekstazę otaczającego go świata i... był poetą. Potem jednak nędza smutek oraz wygnanie, których doświadczał, sprawiły, że zainteresował się mroczną stroną życia, dostrzegając obecność zła na świecie..."

 

Poprzednia 01 Następna