strona główna     -     okładka numeru     -     spis treści     -     archiwum fahrenheita     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Spis Treści
<<<strona 01>>>

 

 

DZIAŁY STAŁE

OKŁADKA

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

BOOKIET

RECENZJE

SPAM (IENTNIKA)

PERMANENTNY PMS

WYWIAD

LUDZIE LISTY PISZĄ

KONKURS

GALERIA DLA DOROSŁYCH


PUBLICYSTYKA

Rudawka w autobusie - K. Night Coleman
"...Weźmy gacka i rudawkę. Czym się bydlęta różnią? Cóż, gacek ma rozpiętość skrzydeł sięgającą kilkunastu centymetrów, rudawka około pół metra..."

Flirt zaczepno-obronny - Andrzej Zimniak
"...Jeden lubi ogórki, a drugi sołtysa córki. Jednak większość ludzi ma potrzebę przeżywania świata wiele razy, dąży do intensyfikacji życia..."

Piszemy bestsellera - Andrzej Pilipiuk
"...Jeśli zechcecie być w przyszłości zawodowymi grafomanami, staniecie wobec wyboru. Pisanie to nieustanne zmaganie się z problemami..."

Polecanki-cacanki - Piotr K. Schmidtke
"...Jesień to czas nostalgiczny. Złoto-czerwone liście cieszą oko, ale natychmiast przychodzi nieunikniona myśl, że już wkrótce drzewa..."

My own private... - Idaho
"...Dziewczyna krzyczy. Jej twarz, wykrzywiona w grymasie, który opisać można jako maskę przedśmiertną, nie wyraża już nic..."

Cimmerian Show - W. Świdziniewski
"...Chrześcijaństwo zawsze istniało w opozycji wobec innych wyznań, zwłaszcza wielobóstwa. Chociaż, prawdę mówiąc, to nie zawsze..."

crypto@home - Tomasz Pacyński
"...Miał około metra wzrostu, w miarę owłosione nogi. Zbudowany proporcjonalnie, bez żadnych zniekształceń, charakterystycznych dla karłów..."

Cienka krytyczna linia - M. Koczańska
"...Przeczytawszy inkryminowany tekst, zastanawiałam się nad granicą odpowiedzialności krytyka za swoje słowa..."

Śmiejmy się, narodzie - J.W.Świętochowski
"...Bliżej Brzezińskiej w klimatach do średniowiecza, niż do początku renesansowego ożywienia, a może artystycznego tumultu..."

Wspomnienia... - J.W.Świętochowski
"...Wasz felietonista jest młodym dziennikarzem; ale bez żadnej licencji i identyfikatora. Pech czytelników polega na tym..."

Wokół tego nieznośnego... - Adam Cebula
"...Prawda jest następująca: zbiera nagrody, a szanowni koledzy, bywa, milkną na jego widok, udają, że na przykład Achai nie było..."

24 x LOF - Adam Cebula
"...Który to był LOF? Zapewne w przyszłości historycy będą się spierać, lecz zapewne najbliższe prawdy jest to, że dwudziesty czwarty..."

Prosty obraz świata - Adam Cebula
"...Siedząc w krześle niekoniecznie wygodnym ale jednak siedząc i mając świadomość, że coś, co wisiało nad głową na kształt ..."


PARA - NAUKA I OBOK

Łodzie podwodne w rzekach krwi - Tadeusz Oszubski
"...Amerykanie, w towarzystwie Raquel Welch, opiętego piankowym kostiumem nurka symbolu seksu lat 60., wsiadają do łodzi podwodnej..."

Radioamator - Adam Cebula
"...W galerii dziwnych postaci literackich radioamator zajmuje raczej skromne miejsce, ale były czasy, że przypisywano mu magiczne własności..."

Miliony much - Małgorzata Koczańska
"...Odkąd pamiętam, nienawidziłam wszelkiego typu ankiet, sondaży, statystycznych badań opinii, etc. Oczywiście, badania ilościowe..."

LITERATURA

Człowiek znikający - Krzysztof Kochański
"...Roman Hejnar liczył sto dziewięćdziesiąt centymetrów wzrostu i zwykł sypiać na plecach. Z tej przyczyny każdy dzień..."

Samochód - Altea Leszczyńska
"...Usiądź wygodnie, przymknij oczy. Nie myśl o niczym szczególnym. Czy czujesz się ospale? Czy twoje powieki stają się..."

Długie Noce - Anna Kańtoch
"...Domenic Jordan pochylił się i dłonią w skórzanej rękawicy odgarnął zalegającą pod ołtarzem warstwę białego puchu..."

Pan Kieszenie - Anna Marcewicz
"...Mateuszek otarł nos wierzchem dłoni, nie wypuszczając z niej łopatki. Mama z pewnością za chwilę go zawoła..."

Wyzwolenie - Aleksandra Zielińska
"...Siedziałem w concordzie, pocąc się niemiłosiernie i drżąc z przerażenia. Do tego stopnia, że jedna ze stewardes..."


NA CO WYDAĆ KASĘ

Spisek na Tolkiena - Richard A. Antonius
"...Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem, otaczały mnie cuda i cudowności. O tak, było tego co niemiara. To tu cud, to tam cud..."

Żelazne wojny - Paul Kearney
"...Zalewał go pot. Dręczyły zrodzone z gorączki koszmary. Poczuł, że bestia weszła do pokoju i przystanęła obok niego. Ale to było niemożliwe..."

Strzała Kushiela - Jaqueline Carey
"...Gdyby ktoś przypuszczał, że jestem kukułczym dzieckiem, spłodzonym po złej stronie łoża przez jurnego wieśniaka, a następnie na przednówku..."

Miecz Aniołów - Jacek Piekara
"...Spojrzałem w wieczorne, zachmurzone niebo i zdziwiłem się, że po tak słonecznym dniu tak szybko nadciągnęły chmury. Srebrny, przypominający złamanego..."

Małodobry - Antologia
"...Zamek stał na łagodnym wzgórzu, górując nad pastwiskami, otoczony niewielkimi, szarymi skałami. Był stary. Bardzo stary..."

FAHRENHEIT
magazyn  literacki s-f, fantasy i horror

Adres koresp.: 85-045 Bydgoszcz
ul. Krakowska 18/1

tel 507189200, redakcja@fahrenheit.net.pl


Redaguje zespół: Adam Cebula, EuGeniusz Dębski (ojciec założyciel), Tomasz Pacyński (red. nacz.), Dominika Repeczko (z-ca red. nacz., literatura), Wojciech Świdziniewski, Karolina Wiśniewska (sekr. redakcji).

 

Współpracują: Ewa Białołęcka, Małgorzata Jakubiak, Agnieszka Kawula, Małgorzata Koczańska, Paweł Laudański, Piotr Lenczowski, Paweł Leszczyński, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Pilipiuk, Piotr Schmidtke, Asia Witek, Marcin Witek.reklama

Wysyłkowa księgarnia internetowa www.fantastyka.now.pl

 

 

Szukasz książek z gatunków science-fiction, fantasy i horror lub komiksów? Gier figurkowych, fabularnych i karcianych? Zaj­rzyj do nas, znajdziesz prawie trzy tysiace pozycji, w tym trudnodostępne.

 

Zapraszamy do zakupów!

 


 

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamó­wionych oraz zastrzega sobie prawo do adius­tacji tekstów, doboru tytułów i dokonywania skrótów nadsyłanych materiałów (nie mamy pojęcia, co to może znaczyć, ale zawsze się tak pisze. Jak dotąd nigdy nikomu nic nie zwróciliśmy).

 

 
< 01 >