strona główna     -     okładka numeru     -     spis treści     -     archiwum fahrenheita     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Spis Treści
<<<strona 01>>>

 

 

DZIAŁY STAŁE

OKŁADKA

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

OD REDAKCJI

BOOKIET

RECENZJE

ZATAŃCZYSZ PAN TANGO?

SPAM (IENTNIKA)

HOR-MONO-SKOP

WYWIAD


PUBLICYSTYKA

Facet to świnia - Wojciech Świdziniewski
"...Dzisiaj troszeczkę pobarłożymy w temacie feminizmu. Od razu na wstępie zaznaczę, że wzorem mego przyjaciela z drużyny, Jorgsena, jestem jak najbardziej za feminizmem..."

Piszemy bestsellera - Andrzej Pilipiuk
"...W dzisiejszym odcinku będzie o inwestycjach. W epoce wczesnego socjalizmu bycie pisarzem było bardzo fajne. Każdy, kto wykazywał choćby śladowy talent oraz wyznawał jednocześnie..."

Kto zamawiał ruskie?! - Paweł Laudański
"...Gdy zaczynałem czytać fantastykę, a było to już ładny kawałek czasu temu, święciła u nas triumfy fantastyka socjologiczna. Janusz A. Zajdel, Edmund Wnuk-Lipiński, Marek Oramus..."

PeKaeSem 06 - Piotr K. Schmidtke
"...Święta się zbliżają, krępi i wyjątkowo spasieni brodacze w czerwonych kufajkach czyhają dosłownie wszędzie; potem wyskakują znienacka, wymachując ciężkimi lagami i groźnie pokrzykując..."

Rzecz o marzeniach - Tomasz Pacyński
"...Za oknem ponuro. Śniegu za cholerę nie ma, czasem napada jakiegoś białawego paskudztwa, które wkrótce stopnieje. Koty snują się po domu i szukają drzwi do lata. Czasem wyłażą i patrzą..."

Alleluja i do przodu... - Adam Cebula
"...Istnieje pewien rodzaj bardzo nieskomplikowanego humoru, polegający na tym, żeby komuś na przykład nogę podłożyć. Śmieszne. Zaręczam, sam się rechotałem do rozpuku..."

Nasi smaczni bracia - Romuald Pawlak
"...Disney to wielka firma. Miliard kreskówek, niekiedy naprawdę dobrych. Filmy animowane oraz normalne, z żywymi postaciami. W sumie - kino dziecięce i młodzieżowe..."

Wokół mody na smrody - Adam Cebula
"...Całe życie odkrywamy świat. Całe życie zapominamy, tracimy wiedzę, oszukujemy się sami, jesteśmy oszukiwani. Filozoficzną kwestię, co to jest prawda, tradycyjnie pozwalam sobie pominąć..."

Żeby wampir był wampirem - K. Bańkowski
"...Mam tendencję do zastygania w pozach. Z papierosem przy kawiarnianym stoliku. Trzymam tego cholernego fajka tak, jak myślę, że trzymać go należy. Gdzieś tam, kręcę go między palcami..."


PARA - NAUKA I OBOK

Trochę zaklęć i alchemii... - Adam Cebula
"...Do tego kroku szykowałem się od dłuższego czasu, wiedząc, że bynajmniej do bezpiecznych nie należy. Otóż, jak słusznie GIN zauważył, bez elektryki świat byłby znacznie prostszy..."

reklama

Wysyłkowa księgarnia internetowa www.fantastyka.now.pl

 

 

Szukasz książek z gatunków science-fiction, fantasy i horror lub komiksów? Gier figurkowych, fabularnych i karcianych? Zaj­rzyj do nas, znajdziesz prawie trzy tysiace pozycji, w tym trudnodostępne.

 

Zapraszamy do zakupów!

 

WYWIAD Z ORSONEM S. CARDEM

Zapraszamy Was do wspólnego wywiadu z Orsonem Scottem Cardem, który zaprezentujemy w następnym numerze. Jeśli macie jakieś pytania do autora, wysyłajcie je do 8-ego stycznia na adres ika@fahrenheit.net.pl z tematem "Wywiad Orson S. Card".
Najlepsze zostaną przetłumaczone na język angielski i przedstawione pisarzowi. Spośród osób które wykażą się inicjatywą rozlosujemy 3 książki "Teatr Cieni", najnowszej wydanej w Polsce książki Carda.

 


LITERATURA

Świątynia - Zbigniew Zodaj
"...Wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna, odziany w obcisłe portki i kolczugę na obszarpanym kaftanie, przypatrywał się dwóm klęczącym kobietom. W ręku trzymał długi na łokieć sztylet i wskazywał nim to na jedną, to na drugą..."

Pętla - Tomasz Olczyk
"...- On nie żyje! - zakrzyknął Iwan Iwanowicz Iwanow z lotnego patrolu Stalinogrodzkiej Izby Wytrzeźwień, patrząc na ciało mężczyzny powszechnie znanego jako Myszoptica Czieławiek..."

Zjazd w ciemność - Jerzy Grundkowski
"...Żył sobie pewnego razu wolnomyśliciel. Myślał po swojemu i myślał wolno. Przedmiotem jego rozstrząsań były sprawy wielkie, sprawy ostateczne: czy istnieje Bóg? Czy praktyki religijne mają sens?..."

O złośliwym smoku... - Grzegorz Czerniak
"...Zebrani stali w pełnym napięcia oczekiwaniu. Komuś zaburczało w brzuchu. Wysoki, zwalisty mężczyzna, przepasany umączonym fartuchem syknął i zrobiło się cicho. Rycerz w błękitnej, szmelcowanej zbroi..."

Czas Proroków - Piotr Lenczowski
"...Wybiegł z budynku szybko. Jak pocisk zdążający do tarczy. A kula, wystrzelona z pistoletu, wie jedynie, że ma zabić - nie potrafi pojąć, czym jest prawdziwy cel. Jego wzrok..."


ZAKUŻONA PLANETA

Złoty księżyc - Miłosz Brzeziński
"...Wiosna nie skąpiła w tym roku deszczu. Od dwóch dni w powietrzu wisiał kapuśniaczek i wyglądało, jakby udawał tylko, że opada. Bartoszewski, młody doktorant z Warszawy..."

Save our soul - XXX
"...Panie generale - do pokoju wszedl komandor Nith - rosjanie tez zauwazyli obiekt poruszajacy sie w kierunku Ziemi. Za pare miesiecy moze nastapic kolizja.Sprawdzalismy kilka razy, szansa jest duza..."


NA CO WYDAĆ KASĘ

Stacja kontroli chaosu - Dominika Materska
"...Convicta et combusta, taka adnotacja kończy zazwyczaj akta sądowe, które pozostały po średniowiecznych procesach czarownic. W wielu krajach, zwłaszcza na północnym zachodzie Europy, palenie wiedźm było przez wieki zjawiskiem masowym..."

Demony vol.1 - EuGeniusz Dębski
"...Valca rozejrzała się z rozpaczą, dokoła jednak nikt nie słyszał śmiechu bóstwa, albo wszyscy udawali, że nie słyszą. Odwróciła się do boga i, zaskoczona, zamrugała oczami - fotel był pusty! Ale jednocześnie groza i przerażenie wpiły się..."


 

Fahrenheit

Magazyn  Literacki
s-f, fantasy i horror

Adres koresp.:

Ul. Krakowska 18/1

85-045 Bydgoszcz

 

Telefon: 601 245 038

Adres mail: Redakcja

RED. NACZELNY:

EuGeniusz Dębski

 

Z-CA RED. NACZ.:

Tomasz Pacyński

 

SEKR. REDAKCJI:

Karolina Wiśniewska

 

LITERATURA:

Dominika Repeczko

 

FAHRENHEIT CREW:

Konrad Bańkowski

Ewa Białołęcka

Adam Cebula

Małgorzata Jakubiak

Tomasz Kopyra

Joanna Kubiak

Paweł Laudański

Piotr Lenczowski

Paweł Leszczyński

Łukasz Małecki

Misiek

Łukasz Orbitowski

Rafał Ostuda

Andrzej Pilipiuk

Piotr Schmidtke

W. Świdziniewski

Andrzej Ziemiański

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamó­wionych oraz zastrzega sobie prawo do adius­tacji tekstów, doboru tytułów i dokonywania skrótów nadsyłanych materiałów (nie mamy pojęcia, co to może znaczyć, ale zawsze się tak pisze. Jak dotąd nigdy nikomu nic nie zwróciliśmy).

 

 
< 01 >