
25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto to obchodzimy od 2003 roku, a zostało ono ustanowione przez The Tolkien Society.
Dlaczego akurat 25 marca? Jak podaje towarzystwo:
The 25th of March is the date of the the downfall of the Lord of the Rings (Sauron) and the fall of Barad-dûr. It’s as simple as that!
Zachęcamy do świętowania. Najprostszą i najbardziej przyjemną metodą jest wzięcie książki do ręki, przykrycie się kocykiem (w parku na trawie, jeśli pogoda pozwala, lub w domu w fotelu) i czytanie. Można też wybrać się na poszukiwanie pierścienia.
Pobierz tekst:

Kolejny zwiastun „Straży” („The Watch”)
BBC America zaprezentowała oficjalny zwiastun ośmioodcinkowego serialu „Straż” („The Watch”), którego premiera…

Fotorelacja – Bazyliszek x Polcon fotorelacja vol. 1
W miniony weekend (4-6.07.2025 r.) w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” odbył się…

Stephen King „Narodziny rewolwerowca”
Albatros Pierwszy z serii komiksów opartych na epickiej sadze Stephena Kinga Mroczna Wieża. Narodziny…