Ukaże się kolejna darmowa antologia tekstów wybranych spośród najlepszych opowiadań 2019 roku opublikowanych na stronie fantastyka.pl i wyróżnionych brązowymi piórkami pn. „Fantastyczne Pióra 2019”.
O książkach
Andrzej Pilipiuk „Czarna Góra”
Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.
Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie!
Magdalena Kucenty „Zodiaki. Genokracja”
Zapowiedź książki Magdalena Kucenty pt. „Zodiaki. Genokracja”, która ukaże się 24 lutego 2021 r. nakładem Wydawnictwa Uroboros. Publikacja ukazuje się pod patronatem Fahrenheita.
Marta Kisiel „Dywan z wkładką”
Oto podstawowe informacje na temat komedii kryminalnej Marty Kisiel pt. „Dywan z wkładką”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.
Dorota Pasek „Królestwo nadziei”
Zapowiedź książki Doroty Pasek pt. „Królestwo nadziei” – to drugi tom cyklu „Królowe Kharu”. Wydawnictwo Zysk i S-ka zaplanowało premierę na 26 stycznia 2021 r.
Justyna Wydra „Warkoczyk”
Dzisiaj (19.01.2021 r.) ma miejsce premiera książki Justyny Wydry pt. „Warkoczyk”, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Jarosław Grzędowicz „Wypychacz zwierząt” (nowe wydanie)
„Wypychacz zwierząt” – niepokojący, dystopijny i jakże aktualny zbiór opowiadań Jarosława Grzędowicza – zostaje wznowiony 22 stycznia 2021 r. w Fabryce Słów. Tym razem ze świetną okładką autorstwa Piotra Cieślińskiego @Dark Crayon.
Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra”
Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka Campbella, Kevina J. Andersona
Prequel bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”.
Historia przodka Henryana Święckiego żyjącego w okresie wojny domowej.
Susan Hill „Kobieta w czerni. Rączka”
Zapowiedź książki Susan Hill pt. „Kobieta w czerni. Rączka”, która ukaże się 19 stycznia 2021 roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Marko Kloos „Wstrząsy Wtórne”
Informacja o książce Marko Kloos „Wstrząsy Wtórne”, która ukazała się nakładem Fabryki Słów.
W obejmującym sześć planet systemie Gaja przypominająca Ziemię Gretia dąży do stabilizacji w obliczu międzyplanetarnej wojny. Zawiązuje się niepewny sojusz służący ratowaniu gospodarki, zasobów oraz populacji…
Edward Brooke-Hitching „Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze”
Książki śmiercionośne
Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę
Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat
Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania.
Tomasz Bochiński, Agnieszka Chodkowska-Gyurics „Pan Whicher na prowincji”
Warszawa tuż przed powstaniem styczniowym. Misja powierzona słynnemu inspektorowi Scotland Yardu przez Cara Wszechrusi dobiegła końca. Zagadka zniknięcia rosyjskiej arystokratki i tajemniczych, brutalnych morderstw została rozwikłana, choć nie obyło się bez komplikacji politycznych i walki na umysły i rewolwery w mrocznych zaułkach miasta.
Antologia „Gladiatorzy”
To kolejne wyjście naprzeciw tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem. Debiutanci pojawią się obok Mistrzów Polskiej Fantastyki. Teksty zostały wybrane spośród setek zgłoszeń. W tej antologii nic nie znalazło się przypadkiem. Morituri te salutant! Od skrwawionego piasku Koloseum, przez śmiertelnie niebezpieczne zakątki Zony aż po inteligentne nawierzchnie kosmicznych aren przyszłości – odwieczne pozdrowienie Gladiatorów […]
Antologia „Wigilijne opowieści”
12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów.
Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a ktoś
Antologia „Harde Baśnie”
Autorki Hardej Hordy ponownie łączą siły! Wyjątkowa grupa utalentowanych pisarek powieści fantastycznych postanowiła wydać kolejną antologię. Tym razem, wraz z debiutującą w tym gronie Krystyną Chodorowską, jest ich trzynaście. Piszą na własnych zasadach i różnią się stylem, ale gdy działają zespołowo, dzieje się prawdziwa magia. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Harde Baśnie to trzynaście opowiadań, które przeniosą cię do niesamowitego świata fantastycznych bohaterów, których pozornie znasz bardzo dobrze. Tym razem na nowo odkryjesz Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Śpiącą Królewnę czy Brzydkie Kaczątko – w nieznanej wersji i nieoczywistej estetyce.
„Antologia polskiego cyberpunka”. Nowa superprodukcja Empik Go we współpracy ze Steezem83 i Rebelką
Cyberpunk to jeden z najważniejszych gatunków współczesnej popkultury. W bezkompromisowy sposób przedstawia, jakie konsekwencje może przynieść rozwój technologii i władza oparta na dostępie do informacji. Jak te przemiany mogą wpłynąć na polskie społeczeństwo, postanowili przedstawić kultowi pisarze znani nie tylko fanom świata fantastyki oraz science fiction. Majka, Orbitowski, Piątkowski, Szmidt i Wegner na zaproszenie Empik Go przygotowali opowieści, w których przewidują, do czego mogą doprowadzić pandemie, fale hejtu czy nieskrępowana cybernetyka.
Amos Oz „Mój Michael”
Ponadczasowa opowieść o miłości i stracie
Studentka literatury hebrajskiej Hannah poznaje studenta geologii Michaela. Pobierają się, dość szybko jednak – mimo udanego małżeństwa i macierzyństwa – Hannah zaczyna odczuwać pustkę, ucieka w marzenia senne. Pojawiają się w nich bliźniacy, jej towarzysze zabaw z dzieciństwa, raz jako wybawcy, innym razem – oprawcy.
Luis Montero Manglano „Muzeum Luster”
Jaką śmiertelną tajemnicę kryją obrazy w Muzeum Prado?
DOBRY OBRAZ TO NIC WIĘCEJ JAK LUSTRO
Charlie N. Holmberg „Szklany mag”
Drugi tom serii pełnej magii – kontynuacja „Papierowego maga” Charlie Holmberg.
„Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy”.
Cixin Liu „Wędrująca Ziemia”
Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa. Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach.
- 1
- 2
- 3
- …
- 88
- Następna »
Znajdź na stronie
Najnowsze artykuły
Nadciąga „Star Trek: Prodigy”
Ujawniono właśnie – bardzo nieortodoksyjny, łagodnie mówiąc – wygląd bohaterów zapowiadanej od…
Jonatan Pazik „Księżniczka Littenda i Sekret Doliny Kwiatów”
Fahrenheit objął patronatem zeszłoroczną edycję konkursu literackiego „Jaskier” organizowanego przez Cech Fantastyki…
„Mortal Kombat” (2021)
„Mortal Kombat”, słynna (uchodząca za archetyp gierczanej krwawości) gra-bijatyka stworzona przez Eda…
Polecane artykuły
[Recenzja] „Dywan z wkładką” Marta Kisiel
RedNacz zmierzył się z pierwszym kryminałem w dorobku popularnej autorki fantastyki. Czy…
[Recenzja] „Biały Ptak” R.J. Palacio
R.I.Palacio, właściwie Raquel Jaramillo – amerykańska pisarka, graficzka i córka imigrantów z…
[Recenzja] „Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze” Edward Brooke-Hitching
Rok literacki 2020 kończę pozycją mocarną i zacną. Edward Brooke-Hitching zaczarował mnie…
Anna Nieznaj „Czortowe dzieci”
Biografii worożychy Horpyny Sienkiewicz poświęcił w Ogniem i mieczem raptem dwa zdania.…
5. Warszawskie Targi Fantastyki


W samym centrum Warszawy (Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy) odbędą się piąte, jubileuszowe Warszawskie Targi Fantastyki.
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2021


Czwarta edycja festiwalu, który łączy naukowe spojrzenie na komiks z jego popularną – konwentową formą.…
III edycja Gdańskich Targów Książki


Organizatorzy pragną zaprezentować zróżnicowane spektrum literatury. Planowane są prelekcje i spotkania z autorami, rozmowy na temat nowości wydawniczych…