Oto podstawowe informacje na temat komedii kryminalnej Marty Kisiel pt. „Dywan z wkładką”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.
Nie-fantastyka
Edward Brooke-Hitching „Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze”
Książki śmiercionośne
Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę
Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat
Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania.
Tomasz Bochiński, Agnieszka Chodkowska-Gyurics „Pan Whicher na prowincji”
Warszawa tuż przed powstaniem styczniowym. Misja powierzona słynnemu inspektorowi Scotland Yardu przez Cara Wszechrusi dobiegła końca. Zagadka zniknięcia rosyjskiej arystokratki i tajemniczych, brutalnych morderstw została rozwikłana, choć nie obyło się bez komplikacji politycznych i walki na umysły i rewolwery w mrocznych zaułkach miasta.
Antologia „Wigilijne opowieści”
12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów.
Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a ktoś
Amos Oz „Mój Michael”
Ponadczasowa opowieść o miłości i stracie
Studentka literatury hebrajskiej Hannah poznaje studenta geologii Michaela. Pobierają się, dość szybko jednak – mimo udanego małżeństwa i macierzyństwa – Hannah zaczyna odczuwać pustkę, ucieka w marzenia senne. Pojawiają się w nich bliźniacy, jej towarzysze zabaw z dzieciństwa, raz jako wybawcy, innym razem – oprawcy.
Luis Montero Manglano „Muzeum Luster”
Jaką śmiertelną tajemnicę kryją obrazy w Muzeum Prado?
DOBRY OBRAZ TO NIC WIĘCEJ JAK LUSTRO
R.J. Palacio „Biały Ptak”
Niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia.
Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych.
Guillaume Musso „Sekretne życie pisarzy”
Fascynująca powieściowa łamigłówka stworzona przez gwiazdę współczesnej literatury francuskiej.
W 1999 roku, opublikowawszy trzy kultowe powieści, sławny autor Nathan Fawles ogłosił koniec pisarskiej kariery i zaszył się w Beaumont, na dzikiej wyspie na Morzu Śródziemnym.
Alex Renton „Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem”
Na jakie krzywdy brytyjski rodzic jest w stanie skazać dziecko, żeby mogło zrobić karierę?
Gdy Alex Renton opublikował w „Observerze” artykuł o tym, jak był krzywdzony w swojej szkole z internatem, otrzymał setki listów z podobnymi historiami. Stały się one punktem wyjścia do książki, która jest jednocześnie reportażem, autobiografią i publicystyką.
Simon King, Clare Nasir „Jak pachnie deszcz”
Dzięki tej książce już nigdy nie pomyślicie o pogodzie jak o nudnej ostateczności ratującej rwącą się rozmowę! Czy pogoda może rozpętać wojnę? Jaki klimat panuje na innych planetach? Ile piorunów uderza w Ziemię w każdej sekundzie? Dlaczego huragany mają nazwy?
Joao Ubaldo Ribeiro „Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski!”
Oszałamiający rozmachem fresk o narodzinach Brazylii
Obejmująca niemal 400 lat saga rodziny Amleta Ferreiry i jego synów, rozgrywająca się na tle burzliwej historii wieloetnicznego narodu: niewolnictwa, kanibalizmu, połowów wielorybów, candomblé, walki o niepodległość…
Joanna Jodełka „Córka nieboszczyka”
Pierwsza część kryminalnego cyklu, którego bohaterkami są przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina. Poznają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza z Pracowni Zbiorów Masońskich. Ekscentryczna ciotka jako jedyna wątpi, że ich ojciec zmarł śmiercią naturalną. Podejrzani są wszyscy: stary antykwariusz, kolekcjoner masoników, brat naukowiec, właścicielka sklepu ezoterycznego, kuzynki bliźniaczki, młoda instagramerka, a nawet ogrodnik.
Kamila Cudnik „Zgadnij, kim jestem”
Robert to policjant, mężczyzna z przeszłością. Pewnej nocy wraca ze spotkania z informatorem. Na moście dostrzega coś, co każe mu się zatrzymać. Młoda kobieta wchodzi na barierkę. Robert działa błyskawicznie. Ściąga ją na ziemię i zabiera na komisariat. Kobieta oznajmia, że właśnie tak świętowała swoje urodziny.
„Sokół spartański” Conn Iggulden
Rok 401 p.n.e. Król perski Artakserkses rządzi imperium rozpościerającym się od Morza Egejskiego po północne Indie. Jego władza jest absolutna.
Kiedy Cyrus Młodszy, brat wielkiego króla, chce sięgnąć po koronę, u jego boku stają elitarne oddziały Spartan, których dziadowie i ojcowie polegli pod Termopilami i ginęli w wojnach peloponeskich. Jednak bitwę można wygrać – lub przegrać – jednym ciosem.
Bernhard Jaumann „Sępom na pożarcie”
Tym razem zamiast fantastyki Fantazmaty rzucająna pożarcie zbiór ośmiu opowiadań niemieckiego pisarza Bernharda Jaumanna, dotychczas niepublikowanych w Polsce. Każde zabierze was w inną część świata i opowie historię innej zbrodni. Wszystkie teksty łączy ten sam niezwykły klimat i wartka akcja trzymająca w napięciu aż do ostatniej kropki.
Bartek Biedrzycki „Komiksy, które czytałem”
Informacje nt. książki Bartka Biedrzyckiego „Komiksy, które czytałem” – prezentującej teksty autora publikowane pierwotnie na blogu „Gniazdo Światów”, w tygodniku „Kultura Liberalna” oraz w innych miejscach.
Marcin Gryglik „Irma”
Znakomity kryminał retro
Warszawa, rok 1964. Czasy Gomułki, wszechobecnych szpicli, totalitaryzmu wgryzającego się w każdą dziedzinę życia. Ale też czasy szalonych imprez w oparach wódki i papierosowego dymu, czasy jazzu i wielkości polskiego kina.
Zygmunt Weber, wybitny reżyser i pupilek reżimu trzęsący polską kinematografią, zostaje znaleziony martwy
Shari Lapena „Ktoś, kogo znamy”
Porywający thriller, pokazujący niespodziewane konsekwencje, jakie powstają, kiedy ludzie zbyt intensywnie zaczynają się interesować sprawami swoich sąsiadów…
Bardzo trudno jest mi napisać ten list. Mam nadzieję, że zanadto nas nie znienawidzicie… Ostatnio, kiedy nie było państwa na miejscu, mój syn włamał się do waszego domu…
Na cichym przedmieściu pewnego miasteczka, położonego w odległości dwóch godzin jazdy od Nowego Jorku, ktoś włamuje się do domów
Małgorzata Grosman „Mord na Zimnych Wodach”
W tej historii fakty mieszają się z fikcją. Miejsca, które naprawdę istniały, a często nadal istnieją, sąsiadują ze stworzonymi na potrzeby książki. Otrzymujemy więc alternatywną historię ludzi, miejsc i zdarzeń, bardzo mocno odwołującą się do realiów.
Aleksandra Rumin „Zbrodnia na blokowisku”
Oto zapowiedź książki Aleksandry Rumin pt. „Zbrodnia na blokowisku”, która ukaże się w lutym 2020 r. nakładem Wydawnictwa Initium.
Znajdź na stronie
Najnowsze artykuły
Premiera online – „Fort 72” Michał Gołkowski
W pierwszy czwartek marca (4.03.2021 r.) odbędzie się spotkanie online z Michałem…
„Kajko i Kokosz” już na Netfliksie
Od dzisiaj (28.02.2021 r.) na platformie Netflix można oglądać serial animowany Kajko…
Nadciąga „Star Trek: Prodigy”
Ujawniono właśnie – bardzo nieortodoksyjny, łagodnie mówiąc – wygląd bohaterów zapowiadanej od…
Polecane artykuły
Jonatan Pazik „Księżniczka Littenda i Sekret Doliny Kwiatów”
Fahrenheit objął patronatem zeszłoroczną edycję konkursu literackiego „Jaskier” organizowanego przez Cech Fantastyki…
[Recenzja] „Dywan z wkładką” Marta Kisiel
RedNacz zmierzył się z pierwszym kryminałem w dorobku popularnej autorki fantastyki. Czy…
[Recenzja] „Biały Ptak” R.J. Palacio
R.I.Palacio, właściwie Raquel Jaramillo – amerykańska pisarka, graficzka i córka imigrantów z…
[Recenzja] „Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze” Edward Brooke-Hitching
Rok literacki 2020 kończę pozycją mocarną i zacną. Edward Brooke-Hitching zaczarował mnie…
Premiera online – „Fort 72” Michał Gołkowski


W pierwszy czwartek marca (4.03.2021 r.) odbędzie się spotkanie online z Michałem Gołkowskim. Okazją do…
5. Warszawskie Targi Fantastyki


W samym centrum Warszawy (Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy) odbędą się piąte, jubileuszowe Warszawskie Targi Fantastyki.
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2021


Czwarta edycja festiwalu, który łączy naukowe spojrzenie na komiks z jego popularną – konwentową formą.…