Portal wp.pl zaskakiwał przez chwilę tytułem notatki „Na Putinie dzieje się coś dziwnego”. Kwadrans później tekst dopasowano do zdjęcia zamieniając Putina na Plutona. To dobrze, że istnieje jeszcze jakaś RedAkcja nawet w portalach internetowych. Ale też warte odnotowania, że dziś wszystko kojarzy się z jednym i nie chodzi o du… Maryni.
Autor: A.Mason
[RECENZJA] Rzadkie niepotrzebne g… czyli „Rodowód krwi”
O tym, jak sztampowa jest historia opowiedziana przez Netfliksa, chyba najlepiej świadczy jedna rzecz. Poprosiłem sztuczną inteligencję o wygenerowanie mi historii fantasy o elfce wojowniczce, która zbiera drużynę składającą się z wiedźmina, elfiego czarodzieja, elfiej czarodziejki i krasnoludzkiej kobiety wojowniczki, którzy wyruszają, żeby pokonać złą cesarzową, która zamierza zniszczyć świat za pomocą potwora. Wygenerowana opowieść zadziwiająco mało odbiega od tej, opowiedzianej w serialu.
[OPINIA] „Wojna królów” (Jan Žižka, Medieval)
Martin Králik zapytał na swoim profilu na FB o opinię na temat filmu „Wojna królów”. Przyznam się, że dopiero wtedy dowiedziałem się, że to jest czeska produkcja i od razu poleciałem wykupić dostęp do niej. Właśnie skończyłem oglądać, więc postanowiłem podzielić się z Wami moją opinią o tym filmie (bo to raczej nie jest recenzja).
„Wojna królów”, to film dosyć luźno inspirowany historią Jana Žižki, czeskiego bohatera narodowego z czasów wojen husyckich.
20 lat temu w księgarniach pojawił się „Wrzesień” Tomka Pacyńskiego
Marcin Robert Bigos wczoraj zauważył, że minęło już dwadzieścia lat, od kiedy w księgarniach pojawił się Wrzesień Tomka Pacyńskiego. To był 22 listopada 2002 r. Z tej okazji Adam Cebula i A.Mason postanowili coś napisać.
Strzeliński Festiwal Literatury 2021/22
Na początku wrześnie odbył się Strzeliński Festiwal Literatury. To była już piąta edycja tego bardzo udanego przedsięwzięcia.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć, które zrobiłem w tym, i w ubiegłym roku.
Wymyśliłem sobie test na sztuczną inteligencję
Lubię rozwiązywać różne zadania szachowe. Niemal codziennie sprawdzam się w kilku z nich. Niedawno trafiłem na rozwiązanie, które mnie zaskoczyło i zdziwiło, a jednocześnie natchnęło do rozmyślań o testach na SI. I wymyśliłem!
Red-Akcje nr 27
Najciekawsze wycinki z tego, co mają do powiedzenia różne gazety:
Gazeta Wyborcza kolejny raz budzi grozę tytułem: „Szkoły są złośliwymi ogniskami koronawirusa, więc zostańmy w domach”. Szkoła, jak sięgamy pamięcią, używa wyrazów uznawanych powszechnie za obraźliwe, jak „tuman”, „osioł” czy „nieuk”. Poza tym, zamiast wróżyć nam świetlaną przyszłość, wróży wręcz przeciwnie.
Red-Akcje nr 25
Kolejna porcja kwiatków i kwiatkuff naszej bezkonkurencyjnej konkurencji:
1. Niezawodny Onet: „sporo osób krytykuje różne ograniczenia sanitarne, tudzież zakaz uprawiania sportów zespołowych czy zamiary zamknięcia siłowni i centr fitnes, które według głównego epidemiologa Þórólfura Guðnasona są głównym miejscem zarażania się ludzi”. CentrÓW, uff… [Q] No i fitness, sss… [A.M.]
Red-Akcje nr 24
Portal money.pl donosi: „Wprowadzony na Wyspach na czas epidemii zakaz eksmisji wygasa w najbliższą niedzielę (23.08). Jeśli rząd go nie przedłuży, ćwierć biliona Brytyjczyków może stracić dach nad głową”. Ćwierć biliona, czyli jakieś 250 miliardów. A nam się wydawało, że nas wszystkich razem jest nie więcej niż 7,7 miliarda.
Red-Akcje nr 23
Kolejna porcja różnych kwiatków w artykułach różnego rodzaju serwisów informacyjnych.
Red-Akcje nr 22
Onet.pl: „Onet.pl: „Według Cuomo w ciągu ostatniej doby spadła liczba hospitalizacji oraz dramatycznie obniżyła się liczba nowych przypadków zakażenia”. I to jest dramat, motyla noga […]
Red-Akcje nr 21
Portal Onet postanowił sprawdzić: „Co się stanie z twoim ciałem po odstawieniu alkoholu?”. No i rewelacja, że „Utrata masy ciała, promienna skóra, lepszy sen i mniej otłuszczona wątroba” w sumie spodziewaliśmy się tego. Ale że „Korzyści pojawiają się już po godzinie…”? No proszę, ktoś, a zwłaszcza że chodzi o płeć piękną, odważył się nie pić aż tak długo?!
Red-Akcje nr 20
1. Literówki, cóż zdarzają się. Rzadko bywają pyszne i znaczące. Jednak dla chcącego nic trudnego. Gazeta Wyborcza omawia skutki zabicia przywódcy ISIS, Baghdadiego: Grupa wciąż ma tysiące borowików na wolności w Iraku i Syrii, a do tego rośnie w siłę w innych krajach. Cóż… właśnie nadchodzą przymrozki i borowików już nie będzie… [A.C.]
2. Portal Wp umieścił na pierwszej stronie wstrząsający tytuł: Świat się kończy…
[RECENZJA] „Black Mirror. Czy to już się dzieje?” Fabio Chiusi
Szczerze pisząc, kiedy wziąłem do ręki książkę Fabio Chiusiego, spodziewałem się, że dostanę treści odtwórcze, będące w gruncie rzeczy streszczeniem tego, co można było obejrzeć na Netfliksie. Nawet w informacjach prasowych można było przeczytać, że „w książce omówiono wszystkie odcinki i sezony serialu, kompleksowo i wyczerpująco przedstawiając powiązania między wątkami filmowymi a światem, w którym żyjemy lub żyć będziemy”. Na szczęście pomyliłem się.
Fotorelacja z Warszawskich Targów Książki 2019
Warszawskie Targi Książki co prawda już dosyć dawno za nami, ale zdjęcia musiały się „odleżeć”.
Impreza czytelnicza, tłumy ludzi – 80 tysięcy zwiedzających, kolejki do autografów i mnóstwo stoisk wystawienniczych. Gdyby nie statystyki mówiące, że 63% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki, wydawać by się mogło, że z tym naszym czytelnictwem, wcale nie jest najgorzej.
Fantastyczne wybory
Za nieco ponad dzień rozpocznie się cisza wyborcza.
Pamiętajcie, że fantastykę możecie wybrać zawsze i wszędzie!
II Strzeliński Festiwal Literatury – mini fotorelacja
Tydzień temu, w sobotę odbył się II Strzeliński Festiwal Literatury. Niewielkie miasteczko (bo mniej niż 13-tysięczne), a udało się w nim zrobić coś, czego mam wrażenie, że często nie chcą dużo większe miasta – prawdziwy festiwal literatury. Do Strzelina zawitali uznani goście, m.in. Masterton i Orbitowski.
Copernicon 2019 – fotorelacja
Niedawno opublikowaliśmy relację Gabrysi Rolskiej z Coperniconu, tym razem nadszedł czas na fotorelację.
Autorami tych blisko 90 zdjęć są: Jagna Rolska, A.Mason i niesamowity Witold Bargiel.
[Recenzja] „Labirynt Fauna” Cornelia Funke, Guillermo del Toro
Nieco ponad dwanaście lat temu do polskich kin trafił „Labirynt Fauna”. Jest to jedno z dzieł kinematografii znajdujących się na liście filmów, które niezwykle sobie cenię i uważam za wyśmienite, a pod względem fabularnym (mimo początkowej „dłużyzny”) – graniczące z ideałem. […] Dwanaście lat później czytelnicy otrzymują papierową wersję „Labiryntu Fauna”.
Fotorelacja z Brzeskich Dni Fantastyki
Przedstawiamy trzecią część fotorelacji (52 zdjęcia) z Brzeskich Dni Fantastyki. Tym razem z soboty, która była kulminacyjnym momentem imprezy.
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następna »
Znajdź na stronie
Najnowsze artykuły
Oficjalny zwiastun „Asteroid City”
Universal Pictures opublikowało zwiastun filmu, o którym na razie wiemy tylko to,…
„Renfield”
Wiele razy mieliśmy okazję oglądać Draculę na ekranie. Może czas przyjrzeć mu…
Spotkanie z Radkiem Rakiem
W ramach świętowania 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w „Fantasmagorii” 14 kwietnia…
Polecane artykuły
„Sapkowski i cała reszta” Łukasz Marek Fiema
W tych dziedzinach, które niegdysiejsi twórcy science fiction traktowali z mniejszym zainteresowaniem,…
Polska wraca w kosmos? No prawie…
Nie wszyscy wiedzą, że od roku 1958 do wczesnych lat ’70 Polska…
[RECENZJA] Paweł Ciołkiewicz „Moje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium”
W konsekwencji o ile rzeczą oczywistą jest, że „Moje komiksy. Vol. 2…”…
[RECENZJA] „Czarośnienie” Błażej Kusz
Podczas opowiadania historii Sedifa autor nie „popycha” czytelnika do myślenia, wszystko podaje…
Sztuka Fantastyczna w Warszawie – II edycja


18 lutego 2023 roku w Muzeum Sztuki Fantastycznej ruszy II edycja wystawy „Sztuka Fantastyczna w…
FanCon 2023


Od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia 2023 roku na Targach Lublin odbędzie się…
Śląskie Dni Fantastyki 2023


W pierwszy weekend kwietnia 2023 roku odbędą się Śląskie Dnia Fantastyki.