ISSN: 2658-2740

Mija 40 lat od premiery „Poszukiwaczy zaginionej Arki”

Film MAT - 12 czerwca 2021

12 czerwca 1981 roku na duże ekrany trafił film wyreżyserowany przez Stevena Spielberga pt. „Poszukiwaczy zaginionej Arki”, opowiadający o przygodach profesora archeologii, dr Henry’ego Waltona Jones Jr, zdecydowanie lepiej znanego, jako Indiana Jones.

60 urodziny Michaela J. Foxa

Film Fahrenheit Crew - 9 czerwca 2021

9 czerwca 1961 w Edmonton przyszedł na świat kanadyjski aktor, a także producent filmowy, Michael Andrew Fox – powszechnie znany jako Michael J. Fox.

Pierwszy zwiastun „Eternals”

Film Q - 8 czerwca 2021

Pod koniec maja Marvel Entertainment umieścił w Sieci zwiastun kolejnej odsłony Marvel Cinematic Universe, filmu „Eternals”.

„Venom​: Let There Be Carnage” – zwiastun

Film Q - 17 maja 2021

Sony upubliczniło zwiastun filmu „Venom​: Let There Be Carnage”. Jak widać Eddie Brock i symbiont nie mają już kłopotu z koegzystencją… ani z akceptacją otoczenia, ale na horyzoncie pojawił się Carnage, któremu trzeba będzie stawić czoła. Pojawiły się też drobne tropy sugerujące, że może dojść do połączenia tzw. „Sonyverse” z MCU.

Ekranizacja „Werewolves Within”

Film Q - 14 maja 2021

Studio Ubisoft zapowiedziało niedawno premierę ekranizacji swojej popularnej dedukcyjnej gry VR – „Werewolves Within”. Jej reżyserem został Josh Ruben, znany jako twórca horroru komediowego „Scare Me”. W rolach głównych wystąpią Milana Vayntrub, Cheyenne Jackson i Michaela Watkins.

Disney i Jim Henson Company szykują biografię Jima Hensona

Film Q - 13 maja 2021

Disney i Jim Henson Company szykują biografię Jima Hensona (bodaj najprominientniejszej postaci branży lalkarskiej XX wieku, ojca muppetów z „The Muppet Show” i „Ulicy Sezamkowej”, Fragglesów i stworów z „Labiryntu” i „Ciemnego Kryształu”).

Będzie drugi sezon „Love Death + Robots”

Film Q - 12 maja 2021

Netflix zapowiedział drugi sezon swojej kultowej animowanej antologii SF „Love Death + Robots”. Pojawi się on na rzeczonej platformie streamingowej już 14 maja. Tak jak poprzednio, każdy odcinek serialu stworzony będzie przez inny zespół twórców i utrzymany w odmiennej stylistyce. Za produkcję odpowiadają Tim Miller i David Fincher.

„Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” – zwiastun marvelowskiego filmu

Film Q - 22 kwietnia 2021

Marvel upublicznił krótki zwiastun filmu „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” opowiadającego o mistrzu sztuk walki (którego postać wykreowano w latach ’70 na fali popularności serialu „Kung fu”, powieści o Fu Manchu i filmów z Bruce’m Lee), i – jak sam tytuł wskazuje – powiązanego jakoś z wątkiem organizacji terrorystycznej kierowanej przez prawdziwego Mandarina.

Trailer „Jupiter’s Legacy”, ekranizacji komiksu M. Millara

Film Q - 16 kwietnia 2021

„Jupiter’s Legacy”, głośny komiks Marka Millara („KickAss”) mierzący się z tematyką superbohaterstwa i amerykańskich ideałów, opowiadający o konflikcie pokoleń ubranych w barwne kostiumy nadludzi, a czerpiący inspiracje z b. szerokich źródeł (od „Gwieznych Wojen” przez „King Konga” po mitologię rzymską, i – oczywiście – originy herosów tzw. Złotego Wieku Komiksu) doczekał się właśnie ekranizacji. Oto jej zwiastun:

Radziecka adaptacja „Władcy Pierścieni” odnaleziona

Film Q - 15 kwietnia 2021

Pracownicy Kanału Piątego telewizji Россия odnaleźli w swoich archiwach dwuczęściową, powstałą jeszcze w czasach radzieckich, w konwencji teatru telewizji, ekranizację „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, zatytułowaną „Хранители” („Strażnicy”), i udostępnili ją w Sieci jako ciekawostkę.

Zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” zostały zakończone

Film Q - 14 kwietnia 2021

Nie wiemy czy jesteście entuzjastami netflixowego serialu „The Witcher”, czy – przeciwnie – uważacie, że już ekranizacja Brodzkiego była lepsza, ale chcieliśmy Was zawiadomić, że zdjęcia do drugiego sezonu anglojęzycznej adaptacji znanego cyklu Andrzeja Sapkowskiego zostały zakończone kilka dni temu.

Zwiastun nowego „Suicide Squad”

Film Q - 13 kwietnia 2021

„Suicide Squad” z roku 2016, stanowiący próbę przeniesienia na ekran słynnej grupy antybohaterów (czy raczej zreformowanych siłą superłotrów) z komiksów DC, choć nie uchodził za szczególny sukces artystyczny, nieźle zarobił, no i przyniósł brawurową kreację Harley Quinn (stworzoną przez Margot Robbie). Nic dziwnego więc, że doczekał się kontynuacji będącej zarazem subtelnym rebootem, której realizację powierzono Jamesowi Gunnowi (znanemu z „Guardians of the Galaxy”). Oto jej zapowiedź:

Społeczność „Star Trek” świętowała Dzień Pierwszego Kontaktu

Film Q - 6 kwietnia 2021

Od lat 5 kwietnia każdego roku fani i twórcy „Star Treka” obchodzą tzw. przedrocznicę Pierwszego Kontaktu, czyli czczą z wyprzedzeniem datę filmowego lądowania rodaków Spocka na Ziemi (faktycznie jest to dzień urodzin syna jednego ze scenarzystów „ST”, Ronalda D. Moore’a, któremu tatuś chciał zrobić przyjemność, wybierając taką czasową lokalizację fikcyjnego epokowego wydarzenia).
CBS/Paramount uczcił First Contact Day, bo tak wspomniane święto jest nazywane, upubliczniając zwiastuny czwartego sezonu „Star Trek: Discovery”:

Zwiastun „Star Wars: The Bad Batch”

Film Q - 6 kwietnia 2021

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że planowany jest spin off animowanych komputerowo „Wojen klonów”, nowy serial Dave’a Filoniego dziejący się w uniwersum „Star Wars”, opowiadający o specjalnym oddziale (niestandardowych) klonów, nazwanym – tak jak on – „The Bad Batch”. Teraz możemy dodać, że serial ten osadzony będzie w (zaniedbywanej przez stary kanon, za to chętnie eksplorowanej przez nowy) erze narodzin Imperium, i że istotną rolę odegra w nim wielki moff Tarkin. Resztę niech powie Wam świeży trailer wspomnianej produkcji.

Najnowsze opowieści o Ericku Minardzie i inne fanfilmy

Film Q - 1 kwietnia 2021

Twórcy fanowskich „Star Treków” nie ustają w wysiłkach, i w efekcie zasypują nas coraz kolejnymi nieoficjalnymi produkcjami ze swojego ukochanego świata. Oto przed Wami… Najnowsze opowieści o Ericku Minardzie – „Wasteland” (stanowiąca sequel wcześniejszego odcinka tego cyklu zwącego się „Nausea”, i osadzona w tej samej alternatywnej linii czasu). I „Running Up That Hill” (mająca charakter […]

„Stowaway” – nowy thriller SF Netflixa

Film Q - 31 marca 2021

„Stowaway” to thriller science fiction bazujący, jak sam tytuł wskazuje, na – starym jak „Bezduszne równania” Godwina – wątku pasażera na gapę na statku kosmicznym, i związanych z tym logistyczno-etycznych wyzwań – obecność dodatkowej osoby na pokładzie oznacza pozaplanowe zużycie precyzyjnie wyliczonych zasobów i tym samym zagrożenie dla życia załogi.

Fahrenheit