ISSN: 2658-2740

75 urodziny Danny Glovera

Film Fahrenheit Crew - 22 lipca 2021

22 lipca 1946 roku przyszedł na świat amerykański aktor, a także producent filmowy i reżyser, Danny Lebern Glover.

Rocznica urodzin Diany Rigg

Film MAT - 20 lipca 2021

20 lipca 1938 roku przyszła na świat Enid Diana Elizabeth Rigg, lepiej znana jako Diana Rigg – angielska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.

Więcej o bohaterach „Star Trek: Prodigy”

Film Q - 8 lipca 2021

Paramount/CBS ujawnił do końca obsadę nadciągającej animacji ST – Star Trek: Prodigy. W jej skład wchodzą: Rylee Alazraqui, Brett Gray, Angus Imrie, Jason Mantzoukas, Ella Purnell, Dee Bradley Baker oraz Kate Mulgrew.

Mija 40 lat od premiery „Poszukiwaczy zaginionej Arki”

Film MAT - 12 czerwca 2021

12 czerwca 1981 roku na duże ekrany trafił film wyreżyserowany przez Stevena Spielberga pt. „Poszukiwaczy zaginionej Arki”, opowiadający o przygodach profesora archeologii, dr Henry’ego Waltona Jones Jr, zdecydowanie lepiej znanego, jako Indiana Jones.

60 urodziny Michaela J. Foxa

Film Fahrenheit Crew - 9 czerwca 2021

9 czerwca 1961 w Edmonton przyszedł na świat kanadyjski aktor, a także producent filmowy, Michael Andrew Fox – powszechnie znany jako Michael J. Fox.

Pierwszy zwiastun „Eternals”

Film Q - 8 czerwca 2021

Pod koniec maja Marvel Entertainment umieścił w Sieci zwiastun kolejnej odsłony Marvel Cinematic Universe, filmu „Eternals”.

„Venom​: Let There Be Carnage” – zwiastun

Film Q - 17 maja 2021

Sony upubliczniło zwiastun filmu „Venom​: Let There Be Carnage”. Jak widać Eddie Brock i symbiont nie mają już kłopotu z koegzystencją… ani z akceptacją otoczenia, ale na horyzoncie pojawił się Carnage, któremu trzeba będzie stawić czoła. Pojawiły się też drobne tropy sugerujące, że może dojść do połączenia tzw. „Sonyverse” z MCU.

Ekranizacja „Werewolves Within”

Film Q - 14 maja 2021

Studio Ubisoft zapowiedziało niedawno premierę ekranizacji swojej popularnej dedukcyjnej gry VR – „Werewolves Within”. Jej reżyserem został Josh Ruben, znany jako twórca horroru komediowego „Scare Me”. W rolach głównych wystąpią Milana Vayntrub, Cheyenne Jackson i Michaela Watkins.

Disney i Jim Henson Company szykują biografię Jima Hensona

Film Q - 13 maja 2021

Disney i Jim Henson Company szykują biografię Jima Hensona (bodaj najprominientniejszej postaci branży lalkarskiej XX wieku, ojca muppetów z „The Muppet Show” i „Ulicy Sezamkowej”, Fragglesów i stworów z „Labiryntu” i „Ciemnego Kryształu”).

Będzie drugi sezon „Love Death + Robots”

Film Q - 12 maja 2021

Netflix zapowiedział drugi sezon swojej kultowej animowanej antologii SF „Love Death + Robots”. Pojawi się on na rzeczonej platformie streamingowej już 14 maja. Tak jak poprzednio, każdy odcinek serialu stworzony będzie przez inny zespół twórców i utrzymany w odmiennej stylistyce. Za produkcję odpowiadają Tim Miller i David Fincher.

„Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” – zwiastun marvelowskiego filmu

Film Q - 22 kwietnia 2021

Marvel upublicznił krótki zwiastun filmu „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” opowiadającego o mistrzu sztuk walki (którego postać wykreowano w latach ’70 na fali popularności serialu „Kung fu”, powieści o Fu Manchu i filmów z Bruce’m Lee), i – jak sam tytuł wskazuje – powiązanego jakoś z wątkiem organizacji terrorystycznej kierowanej przez prawdziwego Mandarina.

Trailer „Jupiter’s Legacy”, ekranizacji komiksu M. Millara

Film Q - 16 kwietnia 2021

„Jupiter’s Legacy”, głośny komiks Marka Millara („KickAss”) mierzący się z tematyką superbohaterstwa i amerykańskich ideałów, opowiadający o konflikcie pokoleń ubranych w barwne kostiumy nadludzi, a czerpiący inspiracje z b. szerokich źródeł (od „Gwieznych Wojen” przez „King Konga” po mitologię rzymską, i – oczywiście – originy herosów tzw. Złotego Wieku Komiksu) doczekał się właśnie ekranizacji. Oto jej zwiastun:

Radziecka adaptacja „Władcy Pierścieni” odnaleziona

Film Q - 15 kwietnia 2021

Pracownicy Kanału Piątego telewizji Россия odnaleźli w swoich archiwach dwuczęściową, powstałą jeszcze w czasach radzieckich, w konwencji teatru telewizji, ekranizację „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, zatytułowaną „Хранители” („Strażnicy”), i udostępnili ją w Sieci jako ciekawostkę.

Fahrenheit