Zapowiedź książki A.C. Gaughen pt. „Więzy Nieba”, będącej drugim tomem cyklu „Żywioły”. Książka ukaże się 19 maja 2021 roku nakładem Wydawnictwa Uroboros. Fahrenheit objął publikację swoim patronatem.
Książki
James Islington „Cień utraconego Świata”
Zapowiedź książki Jamesa Islingtona pt. „Cień utraconego Świata”, która ukaże się 5 maja 2021 r. nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
[RECENZJA] Antologia „Fantastyczne pióra 2019”
Pomysły i ich rozwinięcia są dość klasyczne, a można nawet rzec, że konserwatywne. Dla przykładu: androidy zyskujące samoświadomość, paktowanie z diabłem, podróże nawiedzonym pociągiem, postapokaliptyczna wizja świata bez perspektyw na jego poprawę, pętle czasowe czy transformowanie ciała mocą swoich pragnień są motywami znanymi i już po wielokroć powielanymi w literaturze, komiksie, filmie lub grach komputerowych. Nie oznacza to, że opowiadania są z tego względu nużące lub nie mogą się podobać. Natomiast pozwala przypuszczać, że próby przełamania konwencji nie są często podejmowane, co może też być konsekwencją negatywnych reakcji odbiorców.
Magdalena Kubasiewicz „Wszystko pochłonie morze” – fragment
Oto niewielki fragment książki Magdalena Kubasiewicz pt. „Wszystko pochłonie morze”, która ukaże się 14 kwietnia br. nakładem wydawnictwa Uroboros.
Leto wszedł do Dzielnicy Luster tuż przed świtem, gdy niebo dopiero szarzało, a słońce nie wyłoniło się jeszcze na dobre ze słonych wód Siedmiu Pieśni. Padał deszcz, choć nad innymi częściami miasta nie wisiały chmury. Pogoda w dzielnicy często szalała, jakby ta należała do innej rzeczywistości…
Tomasz Kaczmarek „Przedsionek piekła”
Informacje na temat książki Tomasza Kaczmarka pt. „Przedsionek piekła”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uroboros.
Antologia „Tarnowskie Góry Kryminalnie”
Informacje na temat antologii „Tarnowskie Góry Kryminalnie”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Almaz.
Magdalena Kubasiewicz „Wszystko pochłonie morze”
Zapowiedź książki Magdalena Kubasiewicz pt. „Wszystko pochłonie morze”, która ukaże się 14 kwietnia br. nakładem wydawnictwa Uroboros.
A.C. Cobble „Beniamin Ashwood”
Zapowiedź książki A.C. Cobble’a „Beniamin Ashwood”, która ukaże się 26 marca br. nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Antologia „Granice Nieskończoności”
Ukazała się darmowa/charytatywna antologia opowiadań z projektu „Zapomniane Sny”, wydana pod tytułem „Granice Nieskończoności”.
[RECENZJA] „Mroczny zew” Maciej Liziniewicz
Podobnie jak w przypadku debiutu, również w „Mrocznym zewie” Maciej Liziniewicz powala czytelnika swoją znajomością organizacji społeczno-kulturowej czy militarnej I Rzeczpospolitej. Z pieczołowitością przedstawia funkcjonowanie zhierarchizowanego społeczeństwa i relacji zachodzących zarówno pomiędzy poszczególnymi stanami, jak i wewnątrz nich. Przedstawia zwyczaje związane z podróżowaniem, przyjmowaniem gości, spędzaniem czasu na posiłkach i naradach, organizacją polowania, w tym zwłaszcza na potwory, a jednocześnie porywa opisami walki i pojedynków. Przy czym erudycja autora powala, lecz w żadnym wypadku nie przygniata.
[RECENZJA] „Czarna Góra” Andrzej Pilipiuk
Na pięć tekstów mamy dwa opowiadania przygodowe praktycznie bez fantastyki, dwa opowiadania ze śladową ilością (niby coś fantastycznego w nich jest, ale usunięcie tego elementy nic by zasadniczo nie zmieniło) i jedno opowiadania stricte fantastyczne. Historie osadzone są w różnych czasach, różnych miejscach, mają różnych bohaterów (choć tu muszę nadmienić, że wszystkie główne postacie znamy z poprzednich utworów autora). Mimo najszczerszych chęci nie potrafię znaleźć żadnej myśli przewodniej.
[Recenzja] „Zodiaki. Genokracja” Magdalena Kucenty
Anna Szumacher przeczytała „Zodiaki. Genokracja” Magdaleny Kucenty. Przeczytała i napisała. A było to tak:
Nie jest łatwo być człowiekiem, to prawda powszechnie znana. Jednak kiedy jesteś biopunkowym tworem, wynikiem niepojętej i nieco sadystycznej gry między wszechpotężnymi rodzicami, dopiero masz pod górkę. A szaleni rodzice to i tak drobiazg, jeśli codziennie musisz borykać się z faktem, że masz w głowie dwie skrajne osobowości, klona, który chce cię zabić, lub ukrytą płytko pod skórą zabójczynię bardzo lubiącą marchewki. I teraz skupiliście się na marchewkach, prawda?…
[Recenzja] „Dywan z wkładką” Marta Kisiel
RedNacz zmierzył się z pierwszym kryminałem w dorobku popularnej autorki fantastyki. Czy skórka warta wkładki… to znaczy wyprawki?
„Dywan z wkładką” jest dziesiątą powieścią Marty Kisiel, a pierwszą pozbawioną wątków fantastycznych. Natomiast nie jest to debiut autorki, jeśli chodzi o budowanie opowieści wokół wątku poszukiwania mrocznego zabójcy, chociaż tym razem jest on kluczowy dla toczącej się przygody. Myli się jednak ten, kto sądzi, że pisarka podeszła do sprawy przesadnie poważnie, rezygnując z tak charakterystycznego dla siebie humoru, ironii czy zgryźliwości…
Antologia „Fantastyczne pióra 2019”
Ukaże się kolejna darmowa antologia tekstów wybranych spośród najlepszych opowiadań 2019 roku opublikowanych na stronie fantastyka.pl i wyróżnionych brązowymi piórkami pn. „Fantastyczne Pióra 2019”.
Magdalena Kucenty „Zodiaki. Genokracja” – fragment
24 lutego 2021 roku pod patronatem Fahrenheita ukaże się najnowsza książka Magdalena Kucenty „Zodiaki. Genokracja”. Jej wydawcą jest Uroboros.
Poprawiła się na siedzeniu tak, by transmitery przebijające ciało sprawiały jej choć nieco mniejszy ból. Co nie było wcale łatwe, zważwyszy że miała ich w sobie aż siedem: po jednym ostrym pręcie na każdą kończynę, zatopione w nagich udach i ramionach, ponadto dwa dłuższe sterczały z pleców, krzyżując się pod łopatkami, a ostatni był wbity prosto w serce…
Andrzej Pilipiuk „Czarna Góra”
Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.
Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie!
Magdalena Kucenty „Zodiaki. Genokracja”
Zapowiedź książki Magdalena Kucenty pt. „Zodiaki. Genokracja”, która ukaże się 24 lutego 2021 r. nakładem Wydawnictwa Uroboros. Publikacja ukazuje się pod patronatem Fahrenheita.
Marta Kisiel „Dywan z wkładką”
Oto podstawowe informacje na temat komedii kryminalnej Marty Kisiel pt. „Dywan z wkładką”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.
[Recenzja] „Biały Ptak” R.J. Palacio
R.I.Palacio, właściwie Raquel Jaramillo – amerykańska pisarka, graficzka i córka imigrantów z Kolumbii urodzona w Nowym Jorku. Jest autorką kilku książek dla dzieci, w tym bestsellera „Cudowny chłopak”, którego światowa sprzedaż przekroczyła 5 milionów egzemplarzy. „Biały Ptak” to graficzna powieść o przyjaźni, życzliwości, odwadze i wartościach, jakimi wszyscy powinniśmy się w życiu kierować. Rekomendowana starszym dzieciom, ma jednak szansę spodobać się też dorosłym czytelnikom. Książka jest kontynuacją bestsellera „Cudowny chłopak”, a także kolejnym etapem szerzenia dobra przez autorkę, założycielkę ruchu „Wybierz dobro”.
Dorota Pasek „Królestwo nadziei”
Zapowiedź książki Doroty Pasek pt. „Królestwo nadziei” – to drugi tom cyklu „Królowe Kharu”. Wydawnictwo Zysk i S-ka zaplanowało premierę na 26 stycznia 2021 r.
- 1
- 2
- 3
- …
- 125
- Następna »
Znajdź na stronie
Najnowsze artykuły
[Recenzja] „Wszystko pochłonie morze” Magdalena Kubasiewicz
W ramach akcji „dzisiaj premiera – dzisiaj recenzja”, Anna Szumacher przeczytała i…
Premiera „Knight Squad 2”
Dzisiaj ma miejsce premiera gry „Knight Squad 2” – zręcznościowa gra akcji,…
Zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” zostały zakończone
Nie wiemy czy jesteście entuzjastami netflixowego serialu „The Witcher”, czy – przeciwnie…
Polecane artykuły
Adam Cebula „Koło, czyli ersatz muła”
Nie za wesoła prawda: koło (czy wóz na kołach) zastąpiło niezbyt udatnie…
[RECENZJA] Antologia „Fantastyczne pióra 2019”
Pomysły i ich rozwinięcia są dość klasyczne, a można nawet rzec, że…
[RECENZJA] „Mroczny zew” Maciej Liziniewicz
Podobnie jak w przypadku debiutu, również w „Mrocznym zewie” Maciej Liziniewicz powala…
[RECENZJA] „Czarna Góra” Andrzej Pilipiuk
Na pięć tekstów mamy dwa opowiadania przygodowe praktycznie bez fantastyki, dwa opowiadania…
Patronujemy także
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2021


Czwarta edycja festiwalu, który łączy naukowe spojrzenie na komiks z jego popularną – konwentową formą.…
Fantasy Online Convention


W dniach 24-25 kwietnia 2021 roku odbędzie się Fantasy Online Convention – czyli prelekcje z…
III edycja Gdańskich Targów Książki


Organizatorzy pragną zaprezentować zróżnicowane spektrum literatury. Planowane są prelekcje i spotkania z autorami, rozmowy na temat nowości wydawniczych…