„Miaudle” to książka dla miłośników kotów, dla ofiar kocich zbrodni i dla tych, jakże wielu, którzy przynależą do obydwu tych grup. Zbadaj wnikliwie poszlaki i dowiedz się, kto popełnił oburzające przestępstwa.
Książki
[Recenzja] LandsbergON nr 14
Motywy przewodnie wszystkich opowiadań odpowiadają współczesnym lękom znacznej części nowoczesnych społeczeństw. Są to krytyczne uwagi pod kierunkiem liberalnej gospodarki i niemal niczym nieograniczonej dominacji korporacji, strach przed nieuchronnie nadchodzącą katastrofą klimatyczną oraz narastający strach wobec powoli powstającej sztucznej inteligencji, pomieszany z obawami o brak swobody, gdy człowiek zdecyduje się na komfortowe życia ze złudnym poczuciem bezpieczeństwa i braku odpowiedzialności…
[Recenzja] „Halloveen: Do zakochania jeden gryz” Julia Żmudka
Co prawda kalendarz jasno sugeruje, że przyszła pora raczej na tłuściutkich i radosnych Mikołajów niż na smukłe emowampiry, ale – jak mówi stare ludowe przysłowie – zawsze jest dobra pora na wampira. A jak nie mówi, to koniecznie powinno. No to… wgryźmy się w temat…
Julia Żmudka „Halloveen: Do zakochania jeden gryz”
„Halloveen: Do zakochania jeden gryz” – to lekka, autoironiczna komedia romantasy o wampirze ze złamanym sercem i sfrustrowanej pracowniczce sklepu ze słodyczami.
[Recenzja] „Pozaziemscy bogowie i kosmiczni detektywi. Polski komiks SF do 1989 roku” Marcin Osuch, Konrad Wągrowski
Czego zatem możemy spodziewać się po wzmiankowanej książce? Już sam jej tytuł wraz z grafiką na okładce powinien wywołać radosny uśmiech zrozumienia w starszym pokoleniu, wychowanym na kultowych komiksach niezrównanego Bogusława Polcha. Bo tytuł i okładka stanowią bez wątpienia obietnice nostalgicznej podróży do czasów, kiedy jednym z ważniejszych mediów, kreujących wyobraźnię młodego człowieka był właśnie komiks…
[RECENZJA] „Opuszczona” J.D. Barker
„Opuszczona” była nominowana do Nagrody Brama Strokera w kategorii debiut powieściowy, ale zwycięzcą została Maria Alexander z „Mr. Wicker”. I mówiąc szczerze, nie jestem zdziwiony, bowiem powieść Bakera mimo zalet ma też swoje wady. Tak więc nominację jak najbardziej pochwalam, bo mamy do czynienia z książką dobrą, ciekawą jak na debiutanta, ale nie wybitną.
[Recenzja] „Czeluść” Anna Kańtoch
Kluczem do rozwiązania zagadki jest uważne czytanie – ale takie naprawdę uważne. W miarę lektury czytelnik szybko natknie się na pozorne niekonsekwencje i zdecydowanie powinien je zapamiętać. Dlaczego? Bo nie są to niekonsekwencje, tylko najważniejsze kawałki układanki, wiodące do zrozumienia istoty rzeczy i w konsekwencji do finału.
[Recenzja] „Toń” Marta Kisiel
Autorka po prostu niczym rusałka wabi miłośnika literatury „Kisielowym stylem”, by zaprosić go w wyprawę głęboko w „Toń”.
Anna Kańtoch „Czeluść”
Kilka podstawowych informacji o książce Anny Kańtoch „Czeluść”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Powergraph.
Marcin Osuch, Konrad Wągrowski „Pozaziemscy bogowie i kosmiczni detektywi. Polski komiks SF do 1989 roku”
Informacje na temat książki Marcina Osucha i Konrada Wągrowskiego pt. „Pozaziemscy bogowie i kosmiczni detektywi. Polski komiks SF do 1989 roku”, która ukazała się w serii Komiksoteka nakładem Wydawnictwa Kurc.
Marta Kisiel „Toń”
Po pierwsze, nigdy nie wpuszczać nikogo za próg. Po drugie, nigdy nie zostawiać pustego mieszkania. Po trzecie, nigdy nie wspominać, co się stało z rodzicami. Oto „Toń” w nowej odsłonie.
[Recenzja] „Rozdroże kruków” Andrzej Sapkowski
Można zżymać się na osobę Andrzeja Sapkowskiego, medialny wizerunek (hiper)inteligenta, intelektualisty i zarazem szyderczego snoba, wytykającego wszystkim wokół brak oczytania i wiedzy; tak powszechnej, jak i specjalistycznej. (…) Niemniej jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że to za sprawą twórczości Sapkowskiego wydawcy po transformacji systemowej uwierzyli, że polscy autorzy mogą być także interesujący dla rodzimych czytelników, a zalewanie rynku zachodnimi publikacjami, nierzadko wątpliwej jakości, nie jest jedyną drogą do zarobku…
Andrzej Sapkowski „Wiedźmin. Rozdroże kruków”
Jak chyba już wszyscy wiedzą, w piątek 29 listopada 2024 roku ukazała się najnowsza książka Andrzeja Sapkowskiego pt. „Rozdroże kruków”, której bohaterem jest młody wiedźmin Geralt. A już za chwilę pojawi się recenzja powieści od RedNacza…
Andrzej Miszczak „Impneurium. Sygnały z kosmosu”
Oto Europa niedalekiej przyszłości, targana falami terroryzmu i wykasłująca ze śliną kolejne mutacje wirusów. Europa, którą wyobraził sobie Andrzej Miszczak. I opisał w książce „Impneurium. Sygnały z kosmosu”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa IX.
Agata Kulbicka „Jesteśmy sami”
W październiku 2024 roku ukazał się debiutancki zbiór opowiadań fantastycznych Agaty Kulbickiej pt. „Jesteśmy sami „.
[Recenzja] „Dzieci jednej pajęczycy” Olga Niziołek
Nakładem wydawnictwa „Powergraph” ukazała się debiutancka powieść Olgi Niziołek, przenosząca nas w świat rozpadającej się rzeczywistości w samym sercu klimatycznej katastrofy. Jak faktycznie wygląda wyobrażenie tego świata i jak z takim – nie raz już poruszanym – tematem poradziła sobie autorka?
Olga Niziołek „Dzieci jednej pajęczycy”
Informacje na temat debiutu Olgi Niziołek pt. „Dzieci jednej pajęczycy”. Książka ukazała się na początku listopada 2024 roku nakładem wydawnictwa Powergraph.
Stanisław Lem „Niezwyciężony”
Pod koniec października miało premierę nowe wydanie klasyki polskiej fantastyki naukowej – „Niezwyciężonego” Stanisława Lema. W książce zawarto grafiki z dobrze przyjętej gry komputerowej „The Invincible” polskiego studia Starward Industries. Ilustracje można przypisać do trzech kategorii (i gatunków). Znajdziemy tam widoki z gry pokazujące miejsca, rysunki i szkice maszyn oraz opowieść graficzną.
Jednej z najlepszych książek Lema chyba nie trzeba polecać fantastom, niemniej warto pomyśleć o zakupie tego przepięknego wydania albo dla samego siebie, albo dla kogoś, kto jeszcze nie miał okazji zapoznania się z twórczością Mistrza.
Poniżej możecie obejrzeć 11 faktów o Niezwyciężonym (niestety po angielsku), gdzie możecie się przekonać jak pięknie wygląda gra:
Paulina Klimentowska, Radek Puchała „Skaza w krysztale”
Informacje na temat książki Pauliny Klimentowskiej oraz Radka Puchała „Skaza w krysztale”, która ukazała się w październiku 2024 roku nakładem Wydawnictwa Alegoria.
[Recenzja] Antologia „Strangest of All”
Antologia „Strangest of All” (…) wydana przez European Astrobiology Institute, jest zbiorem opowiadań i krótkich komentarzy naukowych dotyczących różnych aspektów poszukiwania życia w przestrzeni pozaziemskiej. (…) Julia Novakova wykonała świetną pracę, uzupełniając opowiadania o komentarz naukowy, zawierający przypisy do prac akademickich na dany temat, oraz tzw. „classroom ideas”…
- 1
- 2
- 3
- …
- 136
- Następna »
Znajdź na stronie
Najnowsze artykuły
Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim
W czwartek 16 stycznia 2025 roku odbędzie się spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim,…
Festiwal Gier Planszowych „Twoja Tura” w Lesznie
W dniach 8–9 lutego 2025 roku Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie zaprasza…
Biały Kruk Live! – Francesco Verso
W najbliższy poniedziałek 13 stycznia 2025 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się…
Polecane artykuły
Michał Cholewa „Korekta założeń”
Jak zapewne czytelnicy pamiętają, od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia trwał Whamageddon…
[Recenzja] LandsbergON nr 14
Motywy przewodnie wszystkich opowiadań odpowiadają współczesnym lękom znacznej części nowoczesnych społeczeństw. Są…
[Recenzja] „Halloveen: Do zakochania jeden gryz” Julia Żmudka
Co prawda kalendarz jasno sugeruje, że przyszła pora raczej na tłuściutkich i…
[Recenzja] „Toń” Marta Kisiel
Autorka po prostu niczym rusałka wabi miłośnika literatury „Kisielowym stylem”, by zaprosić…
Biały Kruk Live! – Francesco Verso
Wydarzenie wirtualne13.01.2025
W najbliższy poniedziałek 13 stycznia 2025 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie z cyklu…
Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim
Warszwa16.01.2025
W czwartek 16 stycznia 2025 roku odbędzie się spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim, pisarzem fantastycznym, ojcem…
Entomologia Ćmy – spotkanie autorskie i warsztaty komiksowe
Warszawa17.01.2025
W piątek 17 stycznia 2025 roku Biblioteka Odolanka zaprasza na spotkanie oraz warsztaty z Tomaszem…