numer XLIII - grudzień 2004
fahrenheit  on-line     -     archiwum     -     archiwum szczegółowe     -     forum fahrenheita     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Crew Spis Treści
<<<strona 01>>>

 

Spis Treści

 

 

DZIAŁY STAŁE

OKŁADKA

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

BOOKIET

RECENZJE

SPAM (IENTNIKA)

PERMANENTNY PMS

LUDZIE LISTY PISZĄ


PUBLICYSTYKA

Flirt zaczepno-obronny - A.Zimniak
"...Od kilku lat trwa Trzecia Wojna Światowa. Miasta nie legną w gruzach i nie giną miliony, ale wojna zbiera swoje żniwo..."

Monokulturalny świat - Adam Cebula
"...Nie, nie o kulturze, bo na kulturze się nie znam. Lepiej, żebym nic na ten temat nie mówił. O technice i o bezpieczeństwie..."

PeKaeSem: "Siłom i..." - P.Schmidtke
"...Święta idą. Już od połowy listopada wszystko pooplatane jest lampkami choinkowymi, Mikołaje czają się za każdym rogiem..."

Piszemy bestsellera - Andrzej Pilipiuk
"...Drodzy kandydaci na grafomanów. W dzisiejszym odcinku garść rad, jak zacząć i co trzeba umieć zanim siądzie się do pisania..."

Cimmerian Show - W.Świdziniewski
"...Felieton ten to pierwszy z trzech artykułów traktujących o wikingach. Następne będą o żeglarstwie i sztuce wojennej Skandynawów..."

A rybkę na złoto... - K. Night Coleman
"...Scena taka: stoi marynarz przy relingu. Stoi, bo nie ma co robić, rejs długi i nudny, nic tylko stanąć i wędkę zarzucić..."

PKP - Magdalena Kałużyńska
"...Inaczej: „pięknie, k..., pięknie”. Moim zdaniem obie wersje sformułowania są do przyjęcia, z tym, że skrótowa bardzo kojarzy się..."

Depreska na plastykowym... - A.Cebula
"...To jest prawdopodobnie próba pisania eseju. Postanowione, głupio postanowione, ale zrobione. Trudno. Nie bardzo wiem..."

Cyrulik - Adam Cebula
"...Sprawa jest tajemnicza, jak się tylko nad nią zastanowić, jak śledztwa w kolejnych odcinkach Archiwum X. Wszelako wykazując..."


PARA - NAUKA I OBOK

Na przegranych pozycjach - M.Koczańska
"...Przegrywacie wojnę. Wy, jak i miliony innych kupujących - ponosicie klęski w kolejnych starciach, choć jest was więcej..."

Radio - Adam Cebula
"...Jak w poprzednim odcinku obiecałem, podaję sposób zabrania się za skonstruowanie "szybkościowego" radia..."

reklama

Wysyłkowa księgarnia internetowa www.fantastyka.now.pl

 

 

Szukasz książek z gatunków science-fiction, fantasy i horror lub komiksów? Gier figurkowych, fabularnych i karcianych? Zaj­rzyj do nas, znajdziesz prawie trzy tysiace pozycji, w tym trudnodostępne.

 

Zapraszamy do zakupów!

 

LITERATURA

Żegnaj laleczko - Tadeusz Oszubski
"...Osiemnaste urodziny Agnieszki udały się: kilkanaście dziewczyn z jej klasy i chłopcy do pary. Był szampan i to, co, kto ze sobą przyniósł..."

Dla każdego gwiazda... - Toroj
"...O ile Severus Snape nie znosił Halloween w sposób żywiołowy, uważając je za święto głupawe, barbarzyńskie i zupełnie pozbawione ducha..."

Piaskowe zamczysko - Tomasz Franik
"...Jak na piaskowy zamek była to budowla solidna. Wzmocnienia patyczkami do lodów i wykorzystanie wody jako spoidła okazały dobrym pomysłem..."

Tannenbaum unter den Linden - S.Truchan
"...No cóż, fizycznie rzeczywiście zaczynała przypominać dorosłą kobietę. Wszelkie wątpliwości co do tego faktu rozwiał pewien..."

Kleszcz - Joanna Łukowska
"...Stolik i krzesełko z oparciem to również był mój kaprys. Bo jak tu szykować posiłki bez stołu? Z kolei na kucanie przy stole byłam już..."

Spacer po Warszawie - Andrzej Sawicki
"...Nad Warszawą wstało słońce. Korzystając z pięknego, kontrastowego oświetlenia, robiłem właśnie kilka ujęć pustej ulicy. Tak dla rozgrzewk..."


ZAKUŻONA PLANETA

Gry - GW
"...Młoda dziewczyna uśmiechnęła się nieśmiało do niego. Długie, złote włosy opadały na jej nagie ciało. Zrobiła krok naprzód..."


NA CO WYDAĆ KASĘ

Galeria złamanych piór - F.W.Kres
"...Różne a przeróżne motywy kierują ludźmi siadającymi do pisania. U jednych jest to głęboka, płynąca prosto z duszy i serca..."

Łysa Góra - Tomasz Pacyński
"...Chatka wyglądała na mocno zmurszałą. Nawet tu, na zagubionej w lesie polanie, sprawiała przykre wrażenie upadku i opuszczenia..."

Krzyżacki poker vol.1 - Dariusz Spychalski
"...Janusz Sapieha, nazywany przed podwładnych niedźwiedziem, z racji swojej potężnej budowy, przeglądał stertę dokumentów..."

Wojna runów - Marcin Mortka
"...Świat wokół niej milczał. Koronami ośnieżonych świerków nie poruszał najlżejszy powiew wiatru, a jedynym słyszalnym odgłosem..."

 

 

 

FAHRENHEIT
magazyn  literacki s-f, fantasy i horror

Adres koresp.: 85-045 Bydgoszcz
ul. Krakowska 18/1

tel 507189200, redakcja@fahrenheit.net.pl


Redaguje zespół: Adam Cebula, EuGeniusz Dębski (ojciec założyciel), Tomasz Pacyński (red. nacz.), Dominika Repeczko (z-ca red. nacz., literatura), Wojciech Świdziniewski, Karolina Wiśniewska (sekr. redakcji).

 

Współpracują: Ewa Białołęcka, Małgorzata Jakubiak, Agnieszka Kawula, Małgorzata Koczańska, Paweł Laudański, Piotr Lenczowski, Paweł Leszczyński, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Pilipiuk, Piotr Schmidtke, Asia Witek, Marcin Witek.

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamó­wionych oraz zastrzega sobie prawo do adius­tacji tekstów, doboru tytułów i dokonywania skrótów nadsyłanych materiałów (nie mamy pojęcia, co to może znaczyć, ale zawsze się tak pisze. Jak dotąd nigdy nikomu nic nie zwróciliśmy).

 
< 01 >