strona główna     -     konkurs     -     archiwum fahrenheita     -     stopka redakcyjna     -     napisz do nas
 
Spis Treści   Logo
DZIAŁY STAŁE

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

KNTT VERNONA VINGE'A

BOOKIET

RECENZJE

NAGRODA F

WYWIAD NUMERU

STOPKA

LISTY DO REDAKCJI

GALERIA


PUBLICYSTYKA

Piszemy Bestsellera cz. III - Andrzej Pilipiuk
"...W dzisiejszym odcinku postaram się napisać wreszcie coś na temat - czyli jak zabrać się do pisania. Pierwszym i najważniejszym elementem naszej prozy jest Bohater..."

Cechy dobrego tłumacza... - Anna Studniarek
"...Pierwszą i podstawową cechą dobrego tłumacza jest bez wątpienia doskonała znajomość języka ojczystego. Wprawdzie pewien znany tłumacz stwierdził..."

Jak kciukiem w zapalniczkę - Adam Cebula
"...Było tak: moja żona wysiadła z samochodu i poszła spokojnie do bankomatu. Tymczasem jej małżonek, czyli ja, z nagła zainteresował się elektryczną zapalniczką..."

A Bridge Too Far - Tomasz Pacyński
"...Żeby było jasne - nie lubię Saddama, rzeźnika z Bagdadu. Wielki Wąsaty nie wzbudza u mnie żadnych cieplejszych uczuć..."

Hor-Mono-Skop - Wróżek Okróżek
"...zegóż można oczekiwać od życia będąc baranem z urodzenia? Niewiele, ale nie przejmuj się. Wiele znanych osób to również barany..."

Cała prawda o APPF cz. II - EuGeniusz Dębski
"Zakończyłem relację z pierwszego wyjazdu po statuety na tym, że ustawiłem zamrożoną wątróbkę na malusieńkim gazie, wyspacerowałem psa..."

Książka dobra w 73 procentach - nonFelix
"Nie wiem tak naprawdę, czym był komunizm. Mogę się tylko domyślać, czym jest teraz, zarówno w praktyce, jak i w pamięci. Słyszałem wiele o polityce cenzury..."

Polska być kraj egzotyczny - Eryk Ragus
"W Polsce tradycja to rzecz święta, o czym mogliśmy się przekonać choćby w kultowym "Misiu" Barei. A trzeba powiedzieć, że tradycji mamy całe mnóstwo..."

Słownik imion - Fahrenheit Crew
"Postanowiliśmy wspomóc trochę młodych twórców i, powodowani zazdrością, że cykl pisany przez Andrzeja Pilipiuka cieszy się taką popularnością..."

Kto zamawiał ruskie?! - Paweł Laudański
"Choć do osiągnięcia matuzalemowego wieku trochę jeszcze mi brakuje, to jednak swoje lata mam, trochę już widziałem, trochę przeżyłem..."

Politycznie niepoprawnie... - A.Mason
"Oglądam sobie w telewizji wojnę i przerażenie mnie ogarnia. Aleksander Wielki, Juliusz Cezar, Adolf Hitler, George Bush junior..."


PARA - NAUKA I OBOK

Widmo (absorpcyjne) czarnej kury - A.Cebula
"...Klarowny obraz urządzenia stereofonicznego dawno diabli wzięli, gdy pojawił się cyfrowy zapis dźwięku. Jeśli spróbujemy opowiedzieć jak działa compactdisk, to..."


 
LITERATURA

Grzymółka i zając - Tomasz Duszyński
"...Dziwna to opowieść ale za sen, czy przewidzenie brana być nie może, nawet jeśli tak we wsi i powiecie gadają. A zaczęło się to wszystko za sprawą pluszowych bamboszy..."

Zadanie dla Rosenkhata - Aleksandra Janusz
"...Wioskowy czarodziej? Rosenkhat zdziwił się nieco. Istniały tylko dwa powody, dla których jakikolwiek mag zgodziłby się zamieszkać w takim miejscu, jeśli oczywiście wykluczymy niezwykle rzadki pociąg do..."

Dialektyczny miecz rewolucji - Jerzy Grundkowski
"Ja, Ulrych, miecz rewolucji, sędzia sprawiedliwy, niezmordowany tropiciel antysowieckich i antypartyjnych spisków i odchyleń od jedynie słusznej linii, siedzę w wielkim gabinecie..."

Krok we mgłę - Andrzej Soulless Kozakowski
"...Kobieta przywiązana do biurowego krzesełka, poza wściekłą miną i faktem, że była w samej bieliźnie, wyglądała identycznie jak Anna. Mogłyby być bliźniaczkami..."

Aniołowie pośród nas - Alexandra Pavelková
"... Anioły, do domu! - wyjęczał najprawdopodobniej ten najbardziej nawalony. Z powodu jego bełkotu i wrzasku, który mógłby rozbić i okienne witraże, trudno było go zrozumieć...."

Prawda o Piekle - Ondřej Neff
"...To ty tak śmierdzisz - poprawił go urzędnik. Sięgnął do kieszeni i podał mu lusterko. - Jeszcze ci się głowa dymi. Straszne świństwo, to krzesło elektryczne. Straszne...."

KRÓTKIE SPODENKI
"Ładnie obrodził nam ten kwiecień w szortach: Miroslav Žamboch, Robert Zang, Eryk Ragus, nonFelix, Andrzej Ziemiański i Eugeniusz Dębski."


EFEMERYDA

Pająk snów - Andrzej "Andre" Świech
"...Znam wszystkie Twoje koszmary. Znam wszystkie pragnienia i obawy. Znam Twoje podniecenie i erotykę, która je powoduje. Wiem, czego się boisz. Wiem, co chcesz osiągnąć..."ZAKUŻONA PLANETA

Jednodniowa amnestia - [XXX]
"...To przykre, ale ten tekst jest po prostu niechlujny. Dość oryginalna interpunkcja, a raczej jej brak, nieznajomość reguł gramatycznych lub ich dość konsekwentne niestosowanie..."


 
 

Poprzednia 01 Następna