strona główna     -     konkurs     -     archiwum fahrenheita     -     stopka redakcyjna     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Crew
strona 20

Hor-Mono-Skop

 

 

BARAN (21.03. - 20.04.)

 

Czegóż można oczekiwać od życia będąc baranem z urodzenia? Niewiele, ale nie przejmuj się. Wiele znanych osób to również barany. Spod tego samego znaku są przecież: Dżordż Dablju, Tony Blair Project, Tomasz Lis i Roman Z. z Raciborza, który w zeszłe wakacje rozjechał wózkiem z makulaturą ślimaka. Nie licz jednak na to, że będzie lekko. Pierwszego kwietnia żona oświadczy, że jest facetem. Uśmiejesz się. Drugiego żona ci pokaże. Żona się uśmieje. Strzeż się pani Halinki, która podsłuchuje przez ścianę.

 

ZBUK (21.04. - 21.05.)

 

Jeśli odnosisz wrażenie, że wiosna śmierdzi, umyj wreszcie buty. Czeka cię ciekawy okres w pracy. Nie będę zdradzał szczegółów, ale przypomnij sobie ostatnią bibkę integracyjną i to, jak usiłowałeś dojść, w czyich właściwie majtkach wróciłeś do domu. No to się teraz dowiesz. Wychodząc ze śmieciami, zauważysz za blokiem panią Halinkę rozmawiającą ze swym kundlem.

 

BLUŹNIĘTA (22.05. - 20.06.)

 

To będzie przełomowy okres w twoim życiu. Przeczytasz książkę. Ożyją wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to w pierwszej klasie uczyłeś się składać literki pod bacznym okiem pani Tereski. Dopiero teraz zrozumiesz, czemu wolałeś zaglądać jej pod spódnicę, kiedy siadała na biurku. I dopiero teraz zrozumiesz, czemu było jednak lepiej zaglądać do elementarza. Nie przejmuj się, pani Halinka w zamian za kilka plasterków salcesonu dla pieska (tylko żeby znowu nie był taki słony...) zgodzi się udzielić ci korepetycji.

 

WRAK (21.06. - 22.07.)

 

Uważaj, zbliża się termin narodzin twojej córki. Nie pozwól, żeby żona odbierała telefony. Jeśli w zeszłym roku byłeś na konwencie, powinno ci się udać zawęzić krąg poszukiwań. Poza tym na ogół dobrze. Samochód nadal będzie stał na cegłach, ale przynajmniej nikt ci go nie ukradnie. Pani Halinka knuje, ale nie uda ci się złapać jej na gorącym uczynku. Reklamówka agencji towarzyskiej za wycieraczką samochodu z twoim numerem telefonu może się okazać przykrą niespodzianką.

 

ZLEW (23.07. - 22.08.)

 

Porwą cię kosmici. Najpierw zrobią ci serię testów. Będą sprawdzać, czy z siedmioma palcami u stóp nadal możesz chodzić w butach. Zobaczą, czy skrzela, purpurowe skrzydła gżdacza i słoniowa trąba będą się dobrze komponować z metrowym owłosieniem w siedmiu kolorach. Na zasadzie akademickiego żartu doczepią ci kilka śmiesznych kończyn i organów ze słoików z nieczytelnymi etykietkami. Na koniec wypuszczą cię, życząc miłego dnia, pod postacią Elvisa z biustem Lolo Ferrari. Pani Halinka nie pozna cię w spożywczym.

 

PIANNA (23.08. - 22.09.)

 

Trudno wyczuć, co gwiazdy mają do powiedzenia na twój temat. Zapytane wprost zaczęły pogwizdywać i bezmyślnie rozglądać się na boki. Nie wiem, jak to interpretować.

 

ZNIEWAGA (23.09. - 23.10.)

 

W drugiej połowie miesiąca przyśni ci się, że jesteś panią Halinką i jej psem. Zazwyczaj nie wtrącam się do cudzych snów, ale może warto byłoby wreszcie wyciągnąć spod łóżka skarpetki od WF-u. Widzę konieczność zakupienia szczepionki przeciwtężcowej. Czekają cię również wydatki na stalowe szczypce i nową wykładzinę.

 

SKROPLON (24.10. - 21.11.)

 

AAAAAaaaaaaghrhrhrhrrrrrhhhwwwmpffffplujpciujcharchbłebłebłedupjebut!!!

Potem będzie lepiej.

 

OBSZCZELEC (22.11. - 21.12.)

 

Zostaniesz zaczepiona przez niezwykle przystojnego młodzieńca, który już od pierwszych chwil zrobi na tobie piorunujące wrażenie. Czekają cię upojne chwile, których wspomnienie do końca życia wywoływać będzie rozkoszne dreszcze. Jeśli kiedykolwiek słyszałaś o śpiewających galaktykach - przygotuj się na więcej. Ten tajemniczy człowiek będzie najwspanialszą rzeczą, jaka przytrafiła ci się od chwili, kiedy odkryłaś, że chłopcy i dziewczęta RZECZYWIŚCIE powinni mieć oddzielne przebieralnie na basenie. Pamiętaj, już żadna wiosna nie będzie tym, czym była do tej pory. Będziesz tak zachwycona, że nie będzie ci przeszkadzało nawet to, że nie mam samochodu.

 

KOZIOROŻEK (22.12. - 19.01.)

 

Nadchodzi ciężki okres dla twego zdrowia. Już teraz zacznij się oszczędzać, większą uwagę zwróć na swoją dietę. Byłoby dobrze wyeliminować z niej kawior, szalotki, profitrolki, beszamel, kantalupy, creppesy, solę, carpaccio, mastikę, zeppeliny, i wiele innych pierdół, jak karczoch pieczony w dziku, ostrygi, homary i bażanty w cieście. Musisz jednak się przemóc i zdecydować na tych kilka wyrzeczeń, a z pewnością uda ci się uniknąć poważnych problemów. Wprawdzie pies pani Halinki kręcił się ostatnio w pobliżu baru azjatyckiego Sajgon, ale nie wyciągaj pochopnych wniosków.

 

WOLNIK (20.01. - 18.02.)

 

To fajny znak. Najprawdopodobniej nic złego cię nie spotka. To prawda, że gwiazdy mówią co innego, ale to się da załatwić, wiemy, gdzie ich dzieci chodzą do przedszkola. Jeśli jeszcze nie zostałeś Wielce Znanym Pisarzem Ukochanym Przez Wszystkich, to właśnie teraz przychodzi najlepszy moment. Odszukaj stare rękopisy pochowane w pudłach na szafie i spal je wszystkie. Nawdychaj się w dymu, to wydestylowany talent. Napisz cokolwiek. Wyślij do wydawcy z adnotacją, że jesteś nastolatką molestowaną przez hip-hopowców. Nagroda NIKE cię nie minie, dostaniesz parę trampków do kosza. Uwaga! Nie kop psa pani Halinki!

 

TRYBY (19.02. - 20.03.)

 

Krem pod oczy stracił ważność, ale zorientujesz się dopiero pod koniec tygodnia. Nie przejmuj się, wprawdzie lekarz nie zdecyduje się na operacyjne usunięcie łusek, ale po odpowiedniej kuracji hormonalnej uda się sprawić, że będą pięknie opalizowały. Wykorzystaj to, zgłoś się do tokszołu, będziesz miała swoje pięć minut sławy tuż przed reklamą proszku do prania ze spiralnymi rowkami. Nie skrob, nie jesteś karpiem! Pani Halinka zaproponuje ci rewelacyjną jugosłowiańską maść przeciw łuszczycy, ale nie wierz jej! Mogą jej się pomylić etykietki i będzie chciała uszczęśliwić cię ściągającą maścią do rozciągniętych gumek. Nie warto wierzyć medycynie podwórkowej.

 

 

Wróżek OkróżekKoniec
Spis treści
451 Fahrenheita
Literatura
Konkurs
Bookiet
Recenzje
Nagroda F
Wywiad
Stopka
Listy
Galeria
Andrzej Pilipiuk
Anna Studniarek
Adam Cebula
Tomasz Pacyński
Wróżek Okróżek
EuGeniusz Dębski
nonFelix
Eryk Ragus
Fahrenheit Crew
Paweł Laudański
A.Mason
Adam Cebula
Tomasz Duszyński
Aleksandra Janusz
Jerzy Grundkowski
A.Kozakowski
A.Pavelková
Ondřej Neff
KRÓTKIE SPODENKI
Andrzej Świech
[XXX]
 

Poprzednia 20 Następna