ISSN: 2658-2740

Konkurs literacki „Nowe dzienniki gwiazdowe” z okazji Roku Lema 2021

Konkursy Fahrenheit Crew - 24 sierpnia 2021

Na łamach czasopisma „Urania – Postępy Astronomii” ogłoszony został konkurs literacki na teksty inspirowane polskimi badaniami naukowymi. Tytuł konkursu nawiązuje do twórczości Stanisława Lema, najsłynniejszego polskiego pisarza science-fiction. Obecnie trwa Rok Lema 2021.

Korfantastic – konkurs na opowiadanie i grafikę

Konkursy Fahrenheit Crew - 12 lipca 2021

Jeszcze przez dwa tygodnie, do 25 lipca 2021 roku, można wysyłać prace – literackie lub plastyczne – na konkurs „Korfantastic” organizowany przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura”

Konkursy Fahrenheit Crew - 7 czerwca 2021

Do 22 lipca 2021 roku można nadsyłać prace – opowiadania liczące do pięciu stron – na ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura”, którego organizatorem jest Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice w Krakowie.

Konkurs Plastyczny „Zabrze za 100 lat”

Konkursy Fahrenheit Crew - 17 maja 2021

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym „ZABRZE ZA 100 LAT”. Konkurs jest skierowany do młodszych i starszych wielbicieli twórczości Stanisława Lema i jego powieści, a przy tym nawiązuje do zbliżających się uroczystości z okazji nadania praw miejskich Miastu Zabrze, których setna rocznica przypada w 2022 roku.

„Fantastyczny Kłobuck”

Konkursy Fahrenheit Crew - 26 kwietnia 2021

Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku zaprasza do udziału w konkursie literackim na opowiadanie fantastyczne, którego fabuła ma rozgrywać się na terenie powiatu kłobuckiego, w jego przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości.

Konkurs „Cyberwiersze, czyli futurystyczny Lem”

Konkursy Fahrenheit Crew - 9 kwietnia 2021

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłasza VII edycję Konkursu Poetyckiego „O Pióro Pegaza 2021” pod nazwą „Cyberwiersze, czyli futurystyczny Lem”. Termin przesyłania prac upływa 31 października 2021 r.

Fantazje Zielonogórskie 2021

Konkursy Fahrenheit Crew - 15 marca 2021

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza kolejną edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Tematem przewodnim są urban legends, a zatem konwencja związana z szeroko rozumianą ciemną stroną Zielonej Góry.

Ogólnopolski konkurs literacki „GoLEM z arcydzięgieLEM”

Konkursy Fahrenheit Crew - 15 lutego 2021

W związku z ogłoszonym Rokiem Lema z okazji setnych urodzin pisarza, Centrum Kultury Podgórza organizuje (w ramach cyklu wydarzeń „LemFest 2021”) ogólnopolski konkurs literacki pod nazwą „GoLEM z arcydzięgieLEM” – na krótką wierszowaną formę zawierającą groteskowy, fantastyczny, futurystyczny przepis kulinarny.

Którędy na Targi Poznańskie?

Konkursy Fahrenheit Crew - 21 grudnia 2020

Może to być romans, kryminał, a nawet horror. Ważne, by w powieści pojawiły się targi. Nie trzeba też znaleźć odpowiedzi na pytanie: „Którędy na Targi Poznańskie?”. To właśnie hasło przyświeca konkursowi literackiemu, który Wydawnictwo Miejskie Posnania i Grupa MTP organizują w setną rocznicę powstania targów poznańskich.

Fahrenheit