ISSN: 2658-2740

Ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura”

Konkursy Fahrenheit Crew - 7 czerwca 2021

Do 22 lipca 2021 roku można nadsyłać prace – opowiadania liczące do pięciu stron – na ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura”, którego organizatorem jest Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice w Krakowie.

Konkurs Plastyczny „Zabrze za 100 lat”

Konkursy Fahrenheit Crew - 17 maja 2021

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym „ZABRZE ZA 100 LAT”. Konkurs jest skierowany do młodszych i starszych wielbicieli twórczości Stanisława Lema i jego powieści, a przy tym nawiązuje do zbliżających się uroczystości z okazji nadania praw miejskich Miastu Zabrze, których setna rocznica przypada w 2022 roku.

„Fantastyczny Kłobuck”

Konkursy Fahrenheit Crew - 26 kwietnia 2021

Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku zaprasza do udziału w konkursie literackim na opowiadanie fantastyczne, którego fabuła ma rozgrywać się na terenie powiatu kłobuckiego, w jego przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości.

Konkurs „Cyberwiersze, czyli futurystyczny Lem”

Konkursy Fahrenheit Crew - 9 kwietnia 2021

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłasza VII edycję Konkursu Poetyckiego „O Pióro Pegaza 2021” pod nazwą „Cyberwiersze, czyli futurystyczny Lem”. Termin przesyłania prac upływa 31 października 2021 r.

Fantazje Zielonogórskie 2021

Konkursy Fahrenheit Crew - 15 marca 2021

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza kolejną edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Tematem przewodnim są urban legends, a zatem konwencja związana z szeroko rozumianą ciemną stroną Zielonej Góry.

Ogólnopolski konkurs literacki „GoLEM z arcydzięgieLEM”

Konkursy Fahrenheit Crew - 15 lutego 2021

W związku z ogłoszonym Rokiem Lema z okazji setnych urodzin pisarza, Centrum Kultury Podgórza organizuje (w ramach cyklu wydarzeń „LemFest 2021”) ogólnopolski konkurs literacki pod nazwą „GoLEM z arcydzięgieLEM” – na krótką wierszowaną formę zawierającą groteskowy, fantastyczny, futurystyczny przepis kulinarny.

Którędy na Targi Poznańskie?

Konkursy Fahrenheit Crew - 21 grudnia 2020

Może to być romans, kryminał, a nawet horror. Ważne, by w powieści pojawiły się targi. Nie trzeba też znaleźć odpowiedzi na pytanie: „Którędy na Targi Poznańskie?”. To właśnie hasło przyświeca konkursowi literackiemu, który Wydawnictwo Miejskie Posnania i Grupa MTP organizują w setną rocznicę powstania targów poznańskich.

Jubileuszowe Fantazje Zielonogórskie

Konkursy Fahrenheit Crew - 16 kwietnia 2020

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza X edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry.

Konkurs plastyczny „Inicjały i bordiury – tajemne słowa książkowe”

Konkursy A.Mason - 26 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w konkursie plastycznym „Inicjały i bordiury – tajemne słowa książkowe” organizowanym w ramach wydarzenia „Fantastyka2020”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Zadanie konkursowe polega na ozdobieniu inicjałem i bordiurą (dekoracyjne obramowanie, ornament) jednej z wcześniej przygotowanych przez Mediatekę pierwszych stron książek fantastycznych.

Wyniki czwartej edycji konkursu literackiego „Pióro Metatrona”

Konkursy Fahrenheit Crew - 30 sierpnia 2019

Właśnie ogłoszono wyniki czwartej edycji konkursu literackiego „Pióro Metatrona”. Bardzo miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych prac znalazło się opowiadanie naszej redakcyjnej koleżanki, Jagny Rolskiej. Gratulujemy i podajemy wyniki opublikowane na stronie konkursu.

Konkurs ze Słowodzicielką

Konkursy Fahrenheit Crew - 16 maja 2019

Konkurs!
Do wygrania trzy egzemplarze powieści Anny Szumacher.
Aby wygrać należy odpowiedzieć na pytanie: Jaki powinien być główny bohater?
Czekamy na najbardziej dowcipne uzasadnienia :)
Odpowiedzi można udzielać w komentarzu do naszego wpisu na FB lub przesłać na adres: redakcja@fahrenheit.net.pl

Fahrenheit