strona główna     -     okładka numeru     -     spis treści     -     archiwum fahrenheita     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Crew Ludzie listy piszą
<<<strona 10>>>

 

Ludzie listy piszą

 

 

Witam!

 

Ostatni odcinek PeKaeSem 10 jakoś mi tak wygląda na przywalenie "temu co ja wiem a pan rozumiesz". Niestety, nie będąc bywalcem konwentów, nie wiem, do kogo autor pije. Czy mógłbym prosić o odtajnienie treści? Adresy i kontakty średnio mnie interesują, ale nazwiska i tytułu jak najbardziej.

 

Michał Szokoło

 

 

Prosić, jak wiadomo, można zawsze. W tym przypadku jednak (i wszystkich następnych dotyczących kwestii tej lub jej podobnych) jedynie prosić. Felietony bowiem, a przynajmniej moje felietony, roszczą sobie pretensje do opisywania zjawisk, a nie osób. Wymowa PeKaeSu numer 10 (jak i wszystkich innych) jest, o ile mi wiadomo, jasne bez względu na to, czy znane są personalia jego bohaterów, czy też nie. Wykorzystywanie łamów Fahrenheita do atakowania "tych co ja wiem, a pan rozumiesz" nigdy nie było moim celem, bo to jednak nie miejsce na plotki i pomówienia. Już abstrahując od faktu, że Fahrenheit jest czasopismem literackim, a cała sprawa dotyczy środowiska erpegowego, w którym ten periodyk jest raczej mało popularny.

Z drugiej strony, nie było też moim zamiarem ukrywanie personaliów – praktycznie każdy może minimalnym nakładem czasu i środków sprawdzić, jaki konwent erpegowy odbył się w maju, jakie premiery miały miejsce podczas jego trwania, a na koniec przeszperać kilka największych forów internetowych i sprawdzić, kto najgłośniej krzyczy. Można, ale tylko celem zaspokojenia własnej ciekawości. Ja nie widzę sensu podawania personaliów bohaterów moich felietonów.

 

Z poważaniem

Piotr Schmidtke

 
 
Spis treści
451 Fahrenheita
Literatura
Bookiet
Recenzje
Spam(ientnika)
Ludzie listy piszą
Permanentny PMS
Joanna Kułakowska
Adam Cebula
Adam Cebula
M. Kałużyńska
Piotr K. Schmidtke
Andrzej Zimniak
Andrzej Pilipiuk
J. W. Świętochowski
Tomasz Pacyński
Idaho
Agnieszka Kawula
W. Świdziniewski
Romuald Pawlak
Adam Cebula
Adam Cebula
Tadeusz Oszubski
M. Koczańska
Tadeusz Oszubski
Magdalena Kozak
Magdalena Kozak
Jolanta Kitowska
Miłosz Brzeziński
K. A. Pilipiukowie
Andrzej Filipczak
Tomasz Witczak
PanTerka
Andrzej Ziemiański
EuGeniusz Dębski
Richard A. Antonius
Zbigniew Batko
 
< 10 >