Nominacje Bram Stoker Awards 2017

Aktualności Fahrenheit Crew - 8 lutego 2018
Horror Writers Organization ogłosiła listę finalistów tegorocznej Bram Stoker Awards. Nominowani to:

W kategorii powieść (Novel):

  • Golden, Christopher – Ararat (St. Martin’s Press)
  • King, Stephen i King, Owen – Sleeping Beauties (Scribner)
  • Malerman, Josh – Black Mad Wheel (Ecco)
  • Miskowski, S.P. – I Wish I Was Like You (JournalStone)
  • Tem, Steve Rasnic – Ubo (Solaris)

W kategorii debiut literacki (First Novel):

  • Cabeen, Robert Payne – Cold Cuts (Omnium Gatherum Media)
  • Davidson, Andy – In the Valley of the Sun (Skyhorse Publishing)
  • Hayward, Matt – What Do Monsters Fear? (Post Mortem Press)
  • Hepler, Jeremy – The Boulevard Monster (Bloodshot Books)
  • Thomas, Scott – Kill Creek (Ink Shares)

W kategorii powieść dla młodzieży (Young Adult Novel):

  • French, Gillian – The Door to January (Islandport Press)
  • Leveen, Tom – Hellworld (Simon Pulse)
  • Liggett, Kim – The Last Harvest (Tor Teen)
  • Lukavics, Amy – The Ravenous (Harlequin Teen)
  • Porter, Sarah – When I Cast Your Shadow (Tor Teen)

W kategorii opowiadanie (Long Fiction):

  • Edelman, Scott – Faking it Until Forever Comes (Liars, Fakers, and the Dead Who Eat Them) (Written Backwards)
  • Jones, Stephen Graham – Mapping the Interior (Tor.com)
  • Kiernan, Caitlín R. – Agents of Dreamland (Tor.com)
  • Taylor, Lucy – Sweetlings (Tor.com)
  • Waggoner, Tim – A Kiss of Thorns (DarkFuse)

W kategorii miniatura (Short Fiction):

  • Bailey, Michael – “I Will Be the Reflection Until the End” (Tales from the Lake Vol. 4) (Crystal Lake Publishing)
  • Chambers, James – “A Song Left Behind in the Aztakea Hills” (Shadows Over Main Street, Volume 2) (Cutting Block Books)
  • Mannetti, Lisa – “Apocalypse Then” (Never Fear: The Apocalypse) (13Thirty Books)
  • Neugebauer, Annie – “So Sings the Siren” (Apex Magazine #101) (Apex Publications)
  • Yardley, Mercedes M. – “Loving You Darkly” (F(r)iction Magazine #8) (Tethered by Letters)

W kategorii kolekcja opowiadań (Fiction Collection):

  • Hill, Joe – Strange Weather (William Morrow)
  • Kiste, Gwendolyn – And Her Smile Will Untether the Universe (JournalStone)
  • Malerman, Josh – Goblin (Earthling Publications)
  • Matsuura, Thersa – The Carp-Faced Boy and Other Tales (Independent Legions Publishing)
  • McGrath, Patrick – Writing Madness (Centipede Press)

W kategorii antologia (Anthology):

  • Brooks, Kinitra, PhD., Addison, Linda D., i Morris, Susana, PhD. – Sycorax’s Daughters (Cedar Grove Publishing)
  • Datlow, Ellen – Black Feathers: Dark Avian Tales: An Anthology (Pegasus Books)
  • Maberry, Jonathan i Romero, George A. – Nights of the Living Dead: An Anthology (St. Martin’s Griffin)
  • Manzetti, Alessandro i Lester, Jodi Renee – The Beauty of Death Vol. 2: Death by Water (Independent Legions Publishing)
  • Murano, Doug – Behold!: Oddities, Curiosities & Undefinable Wonders (Crystal Lake Publishing)

W kategorii literatura faktu (Non-Fiction):

  • Brittany, Michele – Horror in Space: Critical Essays on a Film Subgenre (McFarland)
  • Brooks, Kinitra D. – Searching for Sycorax: Black Women’s Hauntings of Contemporary Horror (Rutgers University Press)
  • Hendrix, Grady. Paperbacks from Hell: The Twisted History of ‘70s and ‘80s Horror Fiction (Quirk Books)
  • Jones, Stephen – The Art of Horror Movies: An Illustrated History (Applause Theatre & Cinema Books)
  • Mynhardt, Joe i Johnson, Eugene – Where Nightmares Come From: The Art of Storytelling in the Horror Genre – (Crystal Lake Publishing

W kategorii zbiór poezji (Poetry Collection):

  • Frazier, Robert i Boston, Bruce – Visions of the Mutant Rain Forest (Crystal Lake Publishing)
  • Manzetti, Alessandro – No Mercy (Crystal Lake Publishing)
  • Simon, Marge i Turzillo, Mary – Satan’s Sweethearts (Weasel Press)
  • Sng, Christina – A Collection of Nightmares (Raw Dog Screaming Press)
  • Wytovich, Stephanie M. – Sheet Music to My Acoustic Nightmare (Raw Dog Screaming Press

W kategorii powieść graficzna (Graphic Novel):

  • Carey, Mike i Arvind, Ethan David – Darkness Visible (IDW)
  • Duffy, Damian i Butler, Octavia E. – Kindred: A Graphic Novel Adaptation (Abrams ComicArts)
  • Ferris, Emil – My Favorite Thing is Monsters (Fantagraphics)
  • Hickman, Jonathan – The Black Monday Murders (Image Comics)
  • Liu, Marjorie – Monstress Volume 2: The Blood (Image Comics)

W kategorii scenariusz (Screenplay):

  • Del Toro, Guillermo i Taylor, Vanessa – The Shape of Water (TSG Entertainment, Double Dare You Productions)
  • Duffer, Matt i Duffer, Ross – Stranger Things: MadMax, Episode 02:01: Chapter One (21 Laps Entertainment, Monkey Massacre)
  • Frost, Mark i Lynch, David – Twin Peaks, Part 8 (Rancho Rosa Partnership, Inc.)
  • Palmer, Chase, Fukunaga, Cary i Dauberman, Gary – It (New Line Cinema)
  • Peele, Jordan – Get Out (Universal Pictures, Blumhouse Productions, QC Entertainment)
  • Shyamalan, M. Night – Split (Blinding Edge Pictures, Blumhouse Productions)

Laureaci zostaną wskazani 3 marca 2018 roku w trakcie konwentu StokerCon. (który odbędzie się w dniach 1-4 marca 2018 r. w Providence).

Utworzona w 1987 roku Bram Stoker Awards jest przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie literatury grozy, horroru i dark fantasy.

Oficjalna strona Horror Writers Organization.

Ściągnij tekst:

Mogą Cię zainteresować

Nominacje Nebula Award 2016
Aktualności Fahrenheit Crew - 23 lutego 2017

Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Fantasy i Science Fiction ogłosiło listę finalistów tegorocznej Nagrody Nebula.…

Zwycięzcy Locus Awards 2016
Aktualności Fahrenheit Crew - 29 czerwca 2016

Jak co roku czytelnicy magazynu Locus wyróżnili pisarzy i twórców fantastyki: W kategorii powieść…

„Miasteczko Twin Peaks” powróci już 21 maja
Film i muzyka MAT - 10 stycznia 2017

Stacja Showtime ogłosiła, że premiera trzeciego sezonu Miasteczka Twin Peaks będzie miała miejsce…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!