ISSN: 2658-2740

Rodzinny festyn plenerowy „W obozie wikingów”

Aktualności Fahrenheit Crew - 15 września 2021
INFORMACJE O WYDARZENIU:

 18.09.2021 godz. 11:00-17:00

 Sosnowiec

Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec

 Otwórz w Google Maps

 18.09.2021 godz. 11:00 -
      25.09.2021 godz. 17:00

 Sosnowiec

Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec

 Otwórz w Google Maps

 

 

Rodzinny festyn i obóz wikingów mogą na pierwszy rzut oka do siebie nie pasować. Jednakże uczestnicy organizowanego w ramach projektu Fantastyka2021 wydarzenia, szybko przekonają się, iż nie wszyscy wikingowie wybierali się na wyprawy łupieżcze i nie wszyscy trudnili się wojaczką. Zatem jeżeli interesuje Was, jak żyli ludzie w krainach, z których na swoje pełne przygód eskapady wyruszali wikingowie – ten festyn będzie dla Was idealną weekendową rozrywką. Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu zaprasza serdecznie w sobotę 18 września 2021 w godz. 11.00-17.00 do Ogrodu z tyłu budynku przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Utgard” nie tylko opowie, ale i pokaże, jak to z tymi wikingami było i jakie popularne mity pokazywane w filmach, bajkach i serialach są zwyczajnie wyssanymi z palca bredniami. W jeden wrześniowy dzień Ogród Zagłębiowskiej Mediateki zamieni się w obóz, w którym znajdzie się miejsce zarówno na tradycyjne rzemiosło, jak i na strzelanie z łuku czy walkę mieczem. Gwarantujemy, że niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

W czasie wydarzenia należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych.

Czym jest Fantastyka2021?

Fantastyka2021 to trwający tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), kierowany do miłośników fantastyki i osób, które dopiero chcą wkroczyć w świat magii, niewyjaśnionych zjawisk i tajemnic. W programie m.in.: plenerowy piknik z wikingami, wystawa, spotkanie autorskie, konkurs literacki, seans filmowy, panel dyskusyjny, sesja gier RPG . Wstęp na wszystkie wydarzenia – bezpłatny!

Jakie wydarzenia kulturalne wchodzą w skład tegorocznej – drugiej w historii – edycji Fantastyki?

Będzie można m.in. podejrzeć, jak żyli mieszkańcy północy w czasach wypraw wikingów, posłuchać co ma do powiedzenia Wojciech Orliński na temat życia i twórczości Stanisława Lema, usłyszeć co o kobietach w fantastyce sądzą… kobiety związane z fantastyką, obejrzeć inspirowaną twórczością Stanisława Lema wystawę Ocean, za pośrednictwem sztuki filmowej przenieść się na krążący nad tajemniczą planetą statek kosmiczny z George’m Clooney’em na pokładzie. To jednak nie wszystko — dla tych, którzy preferują bardziej aktywne uczestnictwo w kulturze, przewidziano kilka godzin w towarzystwie miłośników gier planszowych, pokazową sesję gier RPG oraz konkurs literacki na „Fantastyczne opowiadanie”. Wisienką na torcie będzie specjalna sesja zdjęciowa z wykorzystaniem green screenu, za pomocą której wszyscy chętni będą mogli przenieść się w uwielbiane przez siebie światy wyrwane z kart fantastycznych opowieści polskich i zagranicznych twórców.

Mogą Cię zainteresować

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem – tylko w Zagłębiowskiej Mediatece!
Aktualności Fahrenheit Crew - 21 września 2020

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – zaprasza na spotkanie…

„Miecze i Lasery na Planszy” – przyjdź, zagraj, daj się wciągnąć!
Aktualności Fahrenheit Crew - 22 września 2020

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – serdecznie zaprasza do…

Fantastyczne Filmy Fanowskie – jedyne w swym rodzaju projekcje filmowe
Aktualności Fahrenheit Crew - 18 września 2020

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – serdecznie zaprasza do…

Fahrenheit