strona główna     -     bieżący numer     -     archiwum fahrenheita     -     stopka redakcyjna     -     napisz do nas
 
Spis Treści Logo
DZIAŁY STAŁE

451 FAHRENHEITA - EuGeniusz Dębski
"...Radio... Już nie nadaje powieści w odcinkach, nie robi słuchowisk. Ech, nawet nie żal, te tła dźwiękowe: skrzypiące drzwi, popiskujące komputery, ryk silników śmigaczy kosmicznych... Było, minęło...."

ZAKUŻONA PLANETA I
"...brak wewnętrznej spójności jest jego największą wadą. Tym bardziej, że widoczną na pierwszy rzut oka. Nikt nie podda się czarowi iluzjonisty, jeśli będą mu wystawały z rękawa wszystkie rekwizyty...."

ZAKUŻONA PLANETA II
"...Aż się prosi, by wszystko rozegrać inaczej: transportowiec podchodzi do lądowania, podczas przechodzenia przez atmosferę następuje uszkodzenie, jest miejsce na efektowne zawsze rozmowy..."

BOOKIET - Fahrenheit Crew
W bookiecie: Chronolity, Cała kupa wielkich braci, Misja Ramzesa Wielkiego, Impostor, Bastion, Wiedźmin z wielkiego Kijowa, Ostatni rejs "Fevre Dream"

RECENZJE - Fahrenheit Crew
W tym miesiącu na tapecie: Wilcze gniazdo, Weźmisz czarno kure, Muzyka duszy, Wrzesień, Mroczna Wieża, Radio Wolne Albemuth.

STOPKA
Jeżeli interesuje Cię to, z kim masz do czynienia, możesz tam zaglądnąć. Oprócz adresów mail redakcji znajdziesz tam także nasze mor... twarze.


PUBLICYSTYKA

Kto zamawiał ruskie?! - Paweł Laudański
"...To były czasy, o których nic tak naprawdę nie jestem w stanie sensownego napisać. A przynajmniej nie na podstawie własnych przeżyć. Trudno się zresztą dziwić, skoro pojawiłem się na świecie dopiero dwa lata później..."

Wiking jak dziecko - Wojciech Świdziniewski
"...Prawdopodobnie taki wiking uznałby, że współczesne wojsko to banda tchórzy, a to z tej prostej przyczyny, że walczą na odległość - już tysiąc lat temu łuk został wykluczony spośród broni honorowych..."

Zabić majstra! - Adam Cebula
"...Przyznam się szczerze: grzebałem. Straciłem gwarancję, wystawiłem się na ryzyko utraty i poważnego uszkodzenia. Jednak nie wsadziłem paluchów w końcówki kondensatorów elektrolitycznych..."

Bicie Osiołka - Adam Cebula
"...Jest taki dowcip o tym, jak kobiety opowiadają kawały. Ekranizacja prozy Sapkowskiego przypomina właśnie ów występ płci pięknej. Nie jest śmiesznie..."

Pochwała krytykanctwa - A.Mason
"...Coś nie gra, coś mogłoby być zrobione lepiej, pozwoliłoby na lepsze wczucie się w fabułę. Czy czytelnik ma prawo krzyknąć wtedy "Dupa zimna!..."

Dzieci rewolucji - Tomasz Pacyński
"...My, Polacy nie gęsi, nawet i Lemowi się udawało. I Boruniowi, i Trepce. Rewolucja światowa wyzwalająca kolejne planety, już nie tylko pomoc bratnim narodom. Piękna wizja. Zresztą fajny ten komunizm..."


PARA - NAUKA I OBOK

O miejscu liczby traktatu zarys - A.Cebula, R.Krauze
"...Kto przy zdrowych zmysłach powątpiewa w istnienie odległości między niniejszym tekstem (kartką papieru) a czytającym go okiem? Raczej nikt..."

Instrukcja ratowania świata - Adam Cebula
"...Kiedy tak sobie czytam gazety panikujące, że nam planetoida na łeb spadnie, to sobie myślę, że w końcu spadnie. Nikt się problemem poważnie nie zajmuje..."


 
LITERATURA

Kłopoty w Hamdirholm - Wojciech Świdziniewski
"...- Zima już się zaczęła, nie trzeba było zapijać się na umór naszym spirytusem, tylko do drogi sposobić, kiedy czas był ku temu - warknął Agnar. - Gdyby nie umowa Hamdirholmu z królem Równin, miałbym w rzyci to, czy nie sczeźniesz zaraz za wrotami kopalni..."

Zmiennokształtny przyjaciel - Eugeniusz Dębski
"...Na dodatek takim suczysynom przyjemność sprawia walenie po łbach bogatszych od siebie, a nawet i odzieranie ciał z szat. I chociaż po owej niepokojącej woni nie został w powietrzu najlżejszy nawet ślad, Cadron miał się już na baczności..."

Konflikt pokoleń - Jerzy Rzymowski
"...- Patrz pan, co to się porobiło. - Pokazała kioskarzowi pierwszą stronę gazety, z której olbrzymie czarne litery krzyczały "KOLEJNE TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE". - Pewnikiem znowu jakiś łomiarz, czy inny gumiś..."

Pieśń żebracza - Kot
"...Wzór munduru pochodził sprzed prawie czterystu lat, z wojny Federacji Ziemskiej z Imperium Keranu. A baretki orderów na lewej piersi... nie pamiętałem żadnej oprócz pierwszej, połyskującej żółto w świetle lamp. Złote Skrzydło..."

Teofania - Jakub Kaliszewski
"...Porady psychologiczne... - przeczytałem na głos. Trzeba przyznać, że trafił w sedno. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem, a nie ufałem jakoś lekarzom. Zawsze uważałem, że jedyne, co potrafią robić, to wyciągać pieniądze..."

KRÓTKIE PORTKI
"Prezentujemy krótkie dzieła trzech autorów: Bartka Świderskiego, Eugeniusza Dębskiego i jeden ze starszych szortów Andrzeja Drzewińskiego. Żadnego z wymienionych autorów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać? Miłego czytania."EFEMERYDA

Nieskończone miłosierdzie Boże - Sebastian Chosiński
"...TYLKO PATRZĄC NA SIEBIE Z BOKU, MOGĘ STWIERDZIĆ, ŻE JEDNĄ Z PIERWSZYCH OZNAK PSYCHOZY JEST POCZUCIE, ŻE CZŁOWIEK POPADA W PSYCHOZĘ..."MADE IN

Koniec Zwierzojaszczura - Irina Jurjewa
"...Berold zdawał sobie sprawę, że szarżuje, że zachowuje się głupio, ale był przesądny. W tej chwili, jak wtedy w Skałach, po zabiciu Mentora, czuł że znów stał się chłopcem, który nie zdoła się oprzeć fatum i może tylko zajadle warczeć w odpowiedzi na ataki Losu..."

Cień w Południe (fragment powieści) - James Barclay
"...To była droga, jaką lubił najbardziej - droga miecza. Wesmeni byli wojownikami, a nie magami. I choć moc WiedźMistrzów prowadziła ich szlakiem zwycięstw dużo szybciej i pewniej, niż mógł sobie wymarzyć, lord Tessaya był przekonany, że odniosą zwycięstwo..."


 
 

Poprzednia 01 Następna