ISSN: 2658-2740

Adaptacja „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów” – drugie podejście

Film MAT - 28 maja 2015

the-league-of-extraordinary-gentlemen1Wytwórnia filmowa 20th Century Fox przygotowuje się do kolejnej ekranizacji serii komiksowej Alana Moora (scenariusz) i Kevina O’Neilla (rysunki) Ligia Niezwykłych Dżentelmenów (The League of Extraordinary Gentlemen). Na projektem czuwa producent John Davis.

Pierwszy film z 2003 roku, mimo doborowej obsady z Seanem Connerym w roli Allana Quatermain czy Pety Wilson jako Miny Harker, nie okazał się komercyjnym sukcesem. Filmowa historia spotkała się również z chłodnym przyjęcie miłośników twórczości Alana Moora (i, co nie jest szczególnie zaskakujące, samego autora), ponieważ rozbudowana i skomplikowana fabuła została sprowadzona niemal wyłącznie do widowiskowych efektów specjalnych.

Powieści graficzne spod znaku Ligi Niezwykłych Dżentelmenów liczą obecnie sześć tomów głównej serii oraz trzy komiksy dotyczące córki Kapitana Nemo. Uniwersum stworzone przez Alana Moora i Kevina O’Neilla, jedno z najoryginalniejszych we współczesnym świecie komiksowym, bazuje na postaciach i historiach literatury popularnej, tworząc na ich podstawie obraz zupełnie innego, zdecydowanie surrealistycznego świata.

Mogą Cię zainteresować

Mija 30. lat od premiery „Nieśmiertelnego”
Film MAT - 9 marca 2016

W marcu 1986 roku miała miejsce światowa premiera Nieśmiertelnego (Highlander) w reżyserii…

Premiera serialu HBO „Watchmen”
Film MAT - 20 października 2019

Dzisiaj (20.10.2019) w HBO będzie można zobaczyć pierwszy odcinek serialu „Watchmen”.

90. urodziny Seana Connery’ego
Film MAT - 25 sierpnia 2020

25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu przyszedł na świat jeden z najpopularniejszych…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!