ISSN: 2658-2740

Premiera „Diablo 2: Resurrected”

Gry komputerowe Fahrenheit Crew - 23 września 2021

Dzisiaj (23.09.2021 r.) ma miejsce premiera gry „Diablo 2: Resurrected” czyli odświeżonej wersji klasycznej fabularnej gry akcji stworzonej oryginalnie przez Blizzard Entertainment i Vicarious Visions w roku 2000.

Premiera „King’s Bounty II”

Gry komputerowe MAT - 24 sierpnia 2021

Od dzisiaj (24.08.2021 r.) gracze korzystający z komputerów osobistych, jak i konsol, mogą wyruszyć do świata Antara, gdzie muszą zmierzyć się z groźną plagą. A to wszystko za sprawą premiery gry „King’s Bounty II”.

Premiera „Where the Heart Is”

Gry komputerowe Fahrenheit Crew - 13 lipca 2021

Dzisiaj (13.07.2021 r.) ma miejsce premiera narracyjnej gry przygodowej „Where the Heart Is”, która dostępna będzie dla osób korzystających z PlayStation 4.

Zwiastun gry “Gamedec”

Gry komputerowe Fahrenheit Crew - 5 lipca 2021

29 czerwca 2021 r. „AnsharStudios” zaprezentowało zwiastun gry RPG „Gamedec”, która powstaje na podstawie cyklu powieści Sergiusza Marcina Przybyłka.

Premiera „Ratchet & Clank: Rift Apart”

Gry komputerowe MAT - 11 czerwca 2021

Dzisiaj (11.06.2021 r.) ma miejsce premiera kolejne części serii gier przygodowo-zręcznościowych „Ratchet & Clank” pt. „Rift Apart”. Bohaterowie kolejny raz będą musieli zmierzyć się z doktorem Nefariousem.

„Stargate: Timekeepers” – pierwsza gra strategiczna „SG-1”

Gry komputerowe Q - 10 czerwca 2021

W przeciwieństwie do innych, starszych, gwiezdnych franczyz, uniwersum „Stargate” uchodzi za (relatywnie) uśpione. Może się to jednak zmienić, taką nadzieję daje niedawna zapowiedź gry „Stargate: Timekeepers”, strategii osadzonej w czasowych okolicach finału siódmego sezonu „Stargate SG-1”.

Składanki i wydania „Kingdom Hearts”

Gry komputerowe MAT - 30 marca 2021

Dzisiaj (30.03.2021 r.) ukazuje się kilka różnych wydań i zbiorów serii „Kingdom Hearts”. Będą to: „Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX” oraz „Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue”.

„Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge” czyli powrót Żółwi Ninja

Gry komputerowe Q - 24 marca 2021

Filmowy powrót Teenage Mutant Ninja Turtles (znanych też u nas jako Żółwie Ninja ewentualnie „Turtlesy”) lat temu parę nie spotkał się ze zbyt przychylnymi reakcjami widowni. Zawiedzionych jego formą zapewne ucieszy fakt, że podopieczni mistrza Splintera powrócą ponownie, tym razem w postaci bardziej klasycznej, wyraźnie stylizowanej na słynną kreskówkę z lat ’80, w grze na PC i konsole zatytułowanej „Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge”.

Premiera „Little Nightmares II”

Gry komputerowe Fahrenheit Crew - 11 lutego 2021

Dzisiaj (11.02.2021 r.) na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4/5, Nintendo Switch oraz Xbox One ma miejsce premiera „przygodowego platformowego horroru Little Nightmares II”.

NiOh 2: The Complete Edition

Gry komputerowe Fahrenheit Crew - 5 lutego 2021

Od dzisiaj (05.02.2021 r.) gracze korzystający z komputerów osobistych mogą cieszyć się kompletną edycją trzecioosobowej gry akcji pt. „NiOh 2”.

„House Reborn” – nowe rozszerzenie do „Star Trek Online”

Gry komputerowe Q - 29 stycznia 2021

Właśnie wystartował nowy, zatytułowany „House Reborn”, dodatek do „Star Trek Online”. Jak sama nazwa wskazuje, w centrum uwagi pozostają sprawy Imperium Klingońskiego. Pewnie dlatego rozszerzenie zaplanowane zostało tak, by bez problemu mogło stanowić starting experience dla graczy chcących się wcielić w mieszkańców Qo’noS i innych obywateli tego gwiezdnego mocarstwa. Warto dodać, że jako NPC-e (zwani też BN-ami) pojawią się znani z „Discovery” L’Rell (w tej roli, jak zwykle, Mary Chieffo)

„Dandara: Trials of Fear Edition” do pobrania z Epic Games

Gry komputerowe A.Mason - 28 stycznia 2021

Od dziś z Epic Games można będzie pobrać za darmo grę „Dandara: Trials of Fear Edition”.
Dandara to nieco niekonwencjonalna, wymagająca platformówka 2d / metroidvania, stworzona przez brazylijskie studio Long Hat House. Wyróżnia ją sposób poruszania się po mapie – możemy przemieszczać się tylko i wyłącznie niczym Spiderman za pomocą przyklejania się do białych powierzchni.

„Indiana Jones” powróci… w grze firmy Bethesda

Gry komputerowe Q - 21 stycznia 2021

Mimo, że czwarty film o jego przygodach stanowił zdaniem większości widzów i krytyków katastrofę, czołowy archeolog popkultury – Indiana Jones, powróci w piątej części cyklu. Wcześniej jednak pojawi się w nowej grze firmy Bethesda, za której przygotowanie – wspólnie z ludźmi z Lucasfilmu – odpowiadać ma (pracujący dotąd przy „Falloucie 3” i dalszych odsłonach cyklu „Elder Scrolls”) Todd Howard.

Gra „STAR WARS Battlefront II: Edycja Świąteczna” za darmo w Epic

Gry komputerowe A.Mason - 8 stycznia 2021

Od 14 do 21 stycznia posiadacze konta na www.epicgames.com będą mogli za darmo pobrać grę STAR WARS Battlefront II: Edycja Świąteczna.
SW Battlefront to sieciowy shooter (FPS) z 2017 roku, osadzony w świecie Star Wars.
Gra rozbudowuje tryb jednoosobowy w stosunku do poprzedniej części – zawiera tryb kampanii przeznaczony dla jednego gracza, który opowiada historię przywódczyni elitarnych oddziałów imperium – Iden Versio.

Fahrenheit