ISSN: 2658-2740

Jan Waletow „Ziemia niczyja”

Patronaty F-ta MAT - 30 marca 2016

ziemia_niczyjaJan Waletow
Ziemia niczyja (Ничья земля)
Fabryka Słów
Liczba stron: 550
Cena z okładki: 39,90 zł

Premiera 30. marca 2016 roku

Kolejna opowieść z serii Fabryczna Zona

Świat, w którym runęły zapory i miliony ludzi straciło życie w ciągu zaledwie kilku dni. Strefa klęski żywiołowej, skażona na całe wieki, w której nie działają ni prawa natury, ani prawa ludzkie. Dawna Ukraina, rozerwana na części przez Zachodnią Konfederację i Rosyjskie Imperium. Więzienie dla opozycjonistów i kryminalistów, poligon niehumanitarnych eksperymentów na ludziach, punkt przerzutowy dla handlarzy bronią i narkotykami, pole walki między specsłużbami różnych krajów, strefa buforowa między Wschodem a Zachodem, chroniona przez wojska ONZ, pola minowe i tysiące kilometrów zapór z drutu kolczastego.

Ta zatruta, krwawiąca ziemia jest ojczyzną dla wielu, którzy przeżyli katastrofę. Ojczyzną, której są gotowi bronić do ostatniego tchu. Jedyny dom odważnych ludzi, dawno umarłych dla całego pozostałego świata. Ich ziemia. Ziemia Niczyja.

O autorze:

Pierwsza powieść Lewy brzeg Styksu (Левый берег Стикса) została napisana i wydana w 2005 roku. Od tego czasu powstało 10 książek, z których jedną zekranizowano (miniserial Предельная глубина na motywach powieści Глубина).

Cykl Ziemia niczyja zdobył kilka nagród i ukazał się w Rosji w łącznym nakładzie ponad 130000 egzemplarzy – w ciągu trzech lat, trzy wznowienia. Cykl Przeklęty był wydawany równocześnie w Rosji i na Ukrainie.

W ciągu ostatnich dwóch lat Jan Waletow został publicystą mimo woli – ta część jego działalności związana jest z aneksją Krymu i wojną w Donbasie. Napisał ponad 250 artykułów na temat rosyjsko – ukraińskiego konfliktu, w którym zajął proeuropejskie i proukraińskie stanowisko.

Obecnie autor współpracuje z ukraińskimi producentami nad scenariuszem serialu historycznego na podstawie własnej powieści o działaczu politycznym z czasów rewolucji lutowej Michaile Tereszczenko i równocześnie pisze dwie nowe powieści – obie w gatunku post-apo.

Ponieważ pisarstwo nadal jest dla Jana Waletowa hobby, autor kontynuuje działalność biznesową i publicystyczną, współpracując z najbardziej znanymi internetowymi i tradycyjnymi wydawnictwami

Mogą Cię zainteresować

Kabaret skeczów wyjątkowo męczących przedstawia…
Recenzje fantastyczne Hanna Fronczak - 10 października 2018

I on dla swoich potrzeb ekstrapolował pewne tendencje społeczne… ale wyszło mu…

Wiktor Noczkin „Oczy diabła”
Fantastyka Wiktor Noczkin - 11 marca 2019

Zapowiedź książki Wiktora Noczkina „Oczy diabła”.

Andrzej Pilipiuk „Litr ciekłego ołowiu”
Patronaty F-ta Andrzej Pilipiuk - 16 kwietnia 2016

Autor: Andrzej Pilipiuk Tytuł: Litr ciekłego ołowiu Wydawnictwo: Fabryka Słów Liczba stron:…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!