ISSN: 2658-2740

„ALE KOSMOS!” – cykl spotkań online poświęconych szeroko pojętemu kosmosowi oraz literaturze s-f i fantasy

Aktualności Fahrenheit Crew - 26 marca 2021

W Roku Lema Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza do udziału w projekcie ALE KOSMOS!. Cykl spotkań online poświęconych szeroko pojętemu kosmosowi oraz literaturze s-f i fantasy jest adresowany do najtrudniejszego odbiorcy – dzieci i młodzieży w wieku 12-16 lat, niezainteresowanego czytaniem. Wykorzystując znane i lubiane przez młodzież narzędzia internetowe chcemy przyciągnąć dzieciaki odnajdujące się w grach komputerowych, popkulturze i mediach społecznościowych, ale za to bardzo daleko od książek.

W ramach wydarzenia, od kwietnia do grudnia 2021 w mediach społecznościowych Biblioteki wawerskiej oraz w aplikacji Teams dla szkół wystąpią: Michał Gołkowski, Anna Szumacher, Marcin Podlewski, Magdalena Kucenty, Radek Grabarek, Beata Kenig, Marcin Rusnak, Jagna Rolska, Jerzy Rafalski, Krystyna Chodorowska, Kazimierz Ciepielowski, Przemysław Staroń.

Cykl spotkań, w dniu 9 kwietnia o godzinie 10.45, otworzy Marcin Podlewski prelekcją i pokazem „Kosmiczni Żeglarze” o istniejących i fantastycznych napędach statków kosmicznych w literaturze i w filmie.

Mogą Cię zainteresować

Fantazmaty. Tom I
Aktualności Fahrenheit Crew - 18 kwietnia 2018

Zespół Fantazmatów upublicznił pierwszy tom antologii, w której znalazło się dwadzieścia opowiadań.

[Recenzja] „Atlas tamtych światów” Edward Brooke-Hitching
Bookiety Anna Szumacher - 28 stycznia 2022

Przyznaję, że dosyć długo zbierałam się do napisania tej recenzji, starając się…

Michał Gołkowski w Gdańsku
Aktualności Fahrenheit Crew - 9 grudnia 2016

Dzisiaj, 9 grudnia o godzinie 18.00 w gdańskiej Galerii Bałtyckiej (Al. Grunwaldzka…

Fahrenheit