ISSN: 2658-2740

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2021

Aktualności Fahrenheit Crew - 18 lutego 2021
INFORMACJE O WYDARZENIU:

 02.07.2021 godz. 10:00 -
      04.07.2021 godz. 16:00

 Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14

 Otwórz w Google Maps

 

 

Trwają przygotowania do jubileuszowej, 20. edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon. W zeszłym roku organizacja imprezy była niemożliwa ze względu na troskę o bezpieczeństwo uczestników. W tym roku organizatorzy robią wszystko, aby festiwal powrócił ze zdwojoną siłą. W tym celu, aby zwiększyć szansę na spotkanie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przesunięta została data rozpoczęcia Pyrkonu. Tym samym po raz pierwszy największy festiwal fantastyki w Polsce odbędzie się latem. Wszyscy miłośnicy lochów, smoków i magicznych przygód zaproszeni są już w lipcu. Ważna informacja: wszystkie zakupione lub wygrane w konkursach bilety zachowują swoją ważność.

Jednocześnie Pyrkon znalazł się w niezwykle trudnym położeniu. Pandemia koronawirusa i brak możliwości zorganizowania wydarzenia mocno odcisnęły piętno na organizatorach. Wsparcie obiecane przez stronę rządową i samorządową nie wystarcza na pokrycie kosztów bieżących, zasobów finansowych może także nie wystarczyć na organizację festiwalu. Coraz bardziej możliwe jest to, że Pyrkon w tym roku również się nie odbędzie, a jeśli to się stanie, nie wystarczy środków na sfinansowanie kolejnego przesunięcia imprezy i z poznańskim festiwalem pożegnamy się na lata albo nawet na zawsze.

W tym trudnym okresie jedyną nadzieją Pyrkonu jest pomoc jego zaangażowanej społeczności. Od samego początku istnienia to właśnie uczestnicy festiwalu byli jego sercem. Dzięki ich energii i pasji możliwe było co roku tworzenie na terenie MTP wyjątkowej atmosfery. Teraz to właśnie festiwalowicze mogą uratować Pyrkon. Organizatorzy nie przygotowują jednak zwykłej zbiórki pieniędzy. Dzięki serwisowi Patronite każdy, kto zostanie Patronem Pyrkonu zostanie zauważony i spotka się z wyrazami wdzięczności. Każdy z Patronów ma szansę stać się członkiem Wioski Porków i zdecydować się, czy chce zostać Bardem, Barbarzyńcą, a może postacią rodem z kina sci-fi? Każde, nawet najmniejsze wsparcie to szansa na to, że Pyrkon przetrwa.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak zostać Patronem Pyrkonu dostępne są na stronie festiwalu oraz bezpośrednio na serwisie Patronite.

Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami jest – Jakub Orłowski jakub.orlowski@pyrkon.pl tel. + 48 661-831-313

Mogą Cię zainteresować

Jakub Małecki na Poznańskich Targach Książki
Aktualności Fahrenheit Crew - 25 lutego 2019

Pisarz Jakub Małecki spotka się ze swoimi czytelnikami w Poznaniu.

Spotkanie na temat książki „Ten łokieć źle się zgina”
Komiks MAT - 4 stycznia 2018

W czwartek 18 stycznia na terenie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (ul.…

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
Aktualności Fahrenheit Crew - 12 maja 2017

Od poniedziałku do niedzieli (15-21 maja) w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku,…

Fahrenheit