Nominacje Locus Awards 2019

Aktualności Fahrenheit Crew - 14 maja 2019

Nominowani to:

Powieść science fiction (Science Fiction Novel):

  • Record of a Spaceborn Few, Becky Chambers
  • The Calculating Stars, Mary Robinette Kowal
  • If Tomorrow Comes, Nancy Kress
  • Revenant Gun, Yoon Ha Lee
  • Blackfish City, Sam J. Miller
  • Embers of War, Gareth L. Powell
  • Elysium Fire, Alastair Reynolds
  • Red Moon, Kim Stanley Robinson
  • Unholy Land, Lavie Tidhar
  • Space Opera, Catherynne M. Valente

Powieść fantasy (Fantasy Novel):

  • Lies Sleeping, Ben Aaronovitch
  • Foundryside, Robert Jackson Bennett
  • The Monster Baru Cormorant, Seth Dickinson
  • Deep Roots, Ruthanna Emrys
  • Ahab’s Return, Jeffrey Ford
  • European Travel for the Monstrous Gentlewoman, Theodora Goss
  • The Mere Wife, Maria Dahvana Headley
  • The Wonder Engine, T. Kingfisher
  • Spinning Silver, Naomi Novik
  • Creatures of Want and Ruin, Molly Tanzer

Powieść grozy (Horror Novel):

  • In the Night Wood, Dale Bailey
  • Unlanguage, Michael Cisco
  • We Sold Our Souls, Grady Hendrix
  • Coyote Songs, Gabino Iglesias
  • The Hunger, Alma Katsu
  • The Outsider, Stephen King
  • The Listener, Robert McCammon
  • Cross Her Heart, Sarah Pinborough
  • The Cabin at the End of the World, Paul Tremblay
  • Tide of Stone, Kaaron Warren

Powieść dla młodzieży (Young Adult Book):

  • The Gone Away Place, Christopher Barzak
  • The Cruel Prince, Holly Black
  • The Belles, Dhonielle Clayton
  • Tess of the Road, Rachel Hartman
  • Dread Nation, Justina Ireland
  • Cross Fire, Fonda Lee
  • The Agony House, Cherie Priest & Tara O’Connor
  • Half-Witch, John Schoffstall
  • Impostors, Scott Westerfeld
  • Mapping the Bones, Jane Yolen

Debiut (First Novel):

  • Children of Blood and Bone, Tomi Adeyemi
  • Semiosis, Sue Burke
  • Armed in Her Fashion, Kate Heartfield
  • The Poppy War, R.F. Kuang
  • The Quantum Magician, Derek Künsken
  • Annex, Rich Larson
  • Severance, Ling Ma
  • Witchmark, C.L. Polk
  • Trail of Lightning, Rebecca Roanhorse
  • Empire of Sand, Tasha Suri

Opowiadanie (Novella):

  • The Black God’s Drums, P. Djèlí Clark
  • The Tea Master and the Detective, Aliette de Bodard
  • „Umbernight”, Carolyn Ives Gilman
  • Black Helicopters, Caitlín R. Kiernan
  • Time Was, Ian McDonald
  • Gods, Monsters, and the Lucky Peach, Kelly Robson
  • The Freeze-Frame Revolution, Peter Watts
  • Artificial Condition, Martha Wells
  • Rogue Protocol, Martha Wells
  • The Descent of Monsters, JY Yang

Nowela (Novelette):

  • The Donner Party, Dale Bailey
  • Okay, Glory, Elizabeth Bear
  • No Flight Without the Shatter, Brooke Bolander
  • The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander
  • The Last Banquet of Temporal Confections, Tina Connolly
  • An Agent of Utopia, Andy Duncan
  • Queen Lily, Theodora Goss
  • Nine Last Days on Planet Earth, Daryl Gregory
  • Quality Time, Ken Liu
  • How to Swallow the Moon, Isabel Yap

Miniatura literacka (Short Story):

  • The Secret Lives of the Nine Negro Teeth of George Washington, Phenderson Djèlí Clark
  • The Bookcase Expedition, Jeffrey Ford
  • STET, Sarah Gailey
  • A Witch’s Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasies, Alix E. Harrow
  • Cuisine des Mémoires, N.K. Jemisin
  • The Storyteller’s Replacement, N.K. Jemisin
  • Firelight, Ursula K. Le Guin
  • The Starship and the Temple Cat, Yoon Ha Lee
  • Mother of Invention, Nnedi Okorafor
  • The Court Magician, Sarah Pinsker

Antologia (Anthology):

  • The Best Horror of the Year Volume Ten, Ellen Datlow (red.)
  • The Book of Magic, Gardner Dozois (red.)
  • The Year’s Best Science Fiction: Thirty-fifth Annual Collection, Gardner Dozois (red.)
  • Worlds Seen in Passing, Irene Gallo (red.)
  • The Best American Science Fiction and Fantasy 2018, N.K. Jemisin & John Joseph Adams (red.)
  • Robots vs Fairies, Dominik Parisien & Navah Wolfe (red.)
  • The Best Science Fiction & Fantasy of the Year, Volume Twelve, Jonathan Strahan (red.)
  • Infinity’s End, Jonathan Strahan (red.)
  • The Underwater Ballroom Society, Tiffany Trent & Stephanie Burgis (red.)
  • The Future Is Female!, Lisa Yaszek (red.)

Zbiór opowiadań (Collection):

  • The Tangled Lands, Paolo Bacigalupi & Tobias S. Buckell
  • Brief Cases, Jim Butcher
  • An Agent of Utopia, Andy Duncan
  • How Long ’til Black Future Month?, N.K. Jemisin
  • The Dinosaur Tourist, Caitlín R. Kiernan
  • Fire & Blood, George R.R. Martin
  • All the Fabulous Beasts, Priya Sharma
  • The Future Is Blue, Catherynne M. Valente
  • Starlings, Jo Walton
  • How to Fracture a Fairy Tale, Jane Yolen

Czasopismo (Magazine):

  • Analog
  • Asimov’s
  • Beneath Ceaseless Skies
  • Clarkesworld
  • F&SF
  • Fireside
  • Lightspeed
  • Strange Horizons
  • Tor.com
  • Uncanny

Wydawca (Publisher):

  • Angry Robot
  • Baen
  • DAW
  • Gollancz
  • Orbit
  • Saga
  • Small Beer
  • Subterranean
  • Tachyon
  • Tor

Redaktor (Editor):

  • John Joseph Adams
  • Neil Clarke
  • Ellen Datlow
  • Gardner Dozois
  • C.C. Finlay
  • Jonathan Strahan
  • Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas
  • Ann & Jeff VanderMeer
  • Sheila Williams
  • Navah Wolfe

Artysta (Artist):

  • Kinuko Y. Craft
  • Galen Dara
  • Julie Dillon
  • Leo & Diane Dillon
  • Bob Eggleton
  • Victo Ngai
  • John Picacio
  • Shaun Tan
  • Charles Vess
  • Michael Whelan

Literatura faktu (Non-Fiction):

  • Space Odyssey: Stanley Kubrick, Arthur C. Clarke, and the Making of a Masterpiece, Michael Benson
  • Sense of Wonder: Short Fiction Reviews (2009-2017), Gardner Dozois
  • Strange Stars, Jason Heller
  • Dreams Must Explain Themselves: The Selected Non-Fiction of Ursula K. Le Guin, Ursula K. Le Guin
  • Ursula K. Le Guin: Conversations on Writing, Ursula K. Le Guin & David Naimon
  • Old Futures: Speculative Fiction and Queer Possibility, Alexis Lothian
  • Tolkien: Maker of Middle-earth, Catherine McIlwaine (red.)
  • Astounding: John W. Campbell, Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, L. Ron Hubbard, and the Golden Age of Science Fiction, Alec Nevala-Lee
  • None of This Is Normal: The Fiction of Jeff VanderMeer, Benjamin J. Robertson
  • An Informal History of the Hugos: A Personal Look Back at the Hugo Awards, 1953-2000, Jo Walton

Album artystyczny (Art Book):

  • Yoshitaka Amano, Yoshitaka Amano: The Illustrated Biography – Beyond the Fantasy, Florent Gorges
  • Spectrum 25: The Best in Contemporary Fantastic Art, John Fleskes (red.)
  • John Howe, A Middle-earth Traveler: Sketches from Bag End to Mordor
  • Jeffrey Alan Love, The Thousand Demon Tree
  • Simon Stålenhag, The Electric State
  • Shaun Tan, Cicada
  • Charles Vess, The Books of Earthsea: The Complete Illustrated Edition, Ursula K. Le Guin
  • Michael Whelan, Beyond Science Fiction: The Alternative Realism of Michael Whelan
  • Dungeons & Dragons Art and Arcana: A Visual History, Michael Witwer, Kyle Newman, Jon Peterson, & Sam Witwer
  • Lisbeth Zwerger, The Tales of Beedle the Bard, J.K. Rowling

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w dniach 28-30 czerwca w Seattle.

Źródło: Locus Online News

Ściągnij tekst:

Mogą Cię zainteresować

Nagrody Nebula 2018
Aktualności Fahrenheit Crew - 23 maja 2019

18 maja 2019 r. Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Fantasy i Science Fiction ogłosiło…

Horror czy nie horror?

Nie jestem szczególnie zagorzałą miłośniczką horrorów, nie jestem też ich wrogiem. Owszem,…

Hugo Awards 2018
Aktualności Fahrenheit Crew - 20 sierpnia 2018

Laureaci tegorocznej nagrody „Hugo”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!