ISSN: 2658-2740

Brandon Sanderson „Z mgły zrodzony”

Patronaty F-ta Fahrenheit Crew - 10 marca 2008

Czytelnicy Elantris sądzili, że odkryli w Brandonie Sandersonie coś szczególnego. Z mgły zrodzony udowadnia, że mieli rację.
Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu. Przez tysiąc lat Ostatni Imperator, Skrawek Nieskończoności rządził władzą absolutną i ostatecznym terrorem, niezwyciężony jak bóg. A kiedy nadzieja została porzucona już tak dawno, że nie pozostały z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami pół-skaa ze złamanym sercem odkrywa ją na nowo w piekielnym więzieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mgły. Znakomity złodziejaszek i urodzony przywódca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, która ma pozbawić tronu i władzy samego Ostatniego Imperatora.

Z mgły zrodzony wykorzystuje doskonale pomyślany system magii. Obsadzony jest wspaniałymi, wiarygodnymi postaciami. Opisuje prawdopodobny świat, intrygujący system polityczny, a pomimo faktu, że jest to pierwsza księga „Ostatniego Imperium”, posiada satysfakcjonujące zakończenie. – Robin Hobb

MAG

Mogą Cię zainteresować

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem
Aktualności Fahrenheit Crew - 27 września 2013

Już w niedzielę, 29 września, br. o godz. 14.00 w Lublinie odbędzie…

Mariusz Wollny „Kacper Ryx i król alchemików”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 23 czerwca 2012

Audiobook Tytuł: Kacper Ryx i król alchemików Autor: Mariusz Wollny Wydawca: Biblioteka…

Fuzja Fahrenheita i Fantazinu
Archiwum Fahrenheita Fahrenheit Crew - 25 maja 2001

FUZJA F&F 27.05.2001 NEW SITE OF FAHRENHEIT I FANTAZIN 27.05.2001r. nastąpiło oficjalne…

Fahrenheit