ISSN: 2658-2740

Disco Elysium – The Final Cut – ze sporą przeceną na GOG

Gry komputerowe A.Mason - 1 sierpnia 2022

 

Jeszcze do końca dnia można na GOG-u kupić ze sporą zniżką (za ok. 50 złotych) niezwykłą grę RPG „Disco Elysium – The Final Cut”.

Disco Elysium to komputerowe RPG stawiające na narrację i historię. Gra ma mroczny klimat, to dosłownie czarny kryminał okraszony czarnym, czasem absurdalnym humorem oraz trudnymi wyborami/tematami. Można powiedzieć, że to połączenie klasycznego, papierowego RPG i point-and-click. Na pochwałę zasługuje zarówno oryginalny dubbing jak i polskie tłumaczenie (napisy).

Świat obserwujemy w rzucie izometrycznym, w grze nie ma mechanizmu walki. Poruszając się po mapie możemy wskazywać interaktywne przedmioty, a interakcja odbywa się za pomocą dialogów stanowiących czasem „ściany tekstu”. W grze wcielamy się w policjanta, alkoholika, który ma zanik pamięci, a jego zadaniem jest rozwiązanie sprawy linczu. Mamy więc za zadanie rozwiązać nie tylko zagadkę kryminalną, ale poznać kim jest główny bohater. Wraz z informacjami zdobywamy doświadczenie, które pozwala nam rozwijać postać.

Disco Elysium dzieje się w otwartym świecie, więc to od nas zależy w jakiej kolejności (i czy w ogóle) podejmiemy wątki. Co ważne, twórcy bardzo umiejętnie stworzyli historię i dialogi, które dają nam wiarygodne pozory wolności wyborów. Z jednej strony to gracz decyduje o poszczególnych krokach, więc rozwiązywane wątki mogą być dowolnie „przetasowane”, z drugiej – historia jaką otrzymujemy i tak jest spójna.

 

 

Disco Elysium – The Final Cut to kompletna edycja przełomowej gry z gatunku RPG. Jesteś detektywem mającym do dyspozycji wyjątkowy system umiejętności i całą dzielnicę miasta do przemierzenia. Przesłuchuj niezapomniane postacie, rozwiązuj sprawy morderstw lub bierz łapówki. Stań się bohaterem albo absolutną chodzącą katastrofą.

Disco Elysium – The Final Cut to przełomowa gra RPG z otwartym światem. Jesteś detektywem mającym do dyspozycji wyjątkowy system umiejętności i całą dzielnicę miasta do przemierzenia. Przesłuchuj niezapomniane postacie, rozwiązuj sprawy morderstw lub bierz łapówki. Stań się bohaterem albo absolutną chodzącą katastrofą.

ZAWARTOŚĆ:

Pełne udźwiękowienie postaci. Wszyscy przepiękni mieszkańcy miasta są teraz pełni życia dzięki angielskiemu udźwiękowieniu. Szczuj ich na siebie nawzajem, staraj się im pomóc albo zakochaj się bez pamięci, słuchając, jak każde słowo wypowiadane jest z odpowiednim akcentem i emocją.

Nowe zadania związane z wizją polityczną. Poznaj prawdę na temat swojego światopoglądu, pozwalając, żeby twój polityczny kompas poprowadził cię w prawdziwą podróż. Odkryj nowych obywateli, cały dodatkowy obszar i wspaniałe widoki. Odciśnij na świecie gry jeszcze głębsze piętno, ścigając własne marzenia.

Bezprecedensowa wolność wyboru. Zastraszaj, podlizuj się, stosuj przemoc, pisz wiersze, śpiewaj karaoke, tańcz jak wariat albo poznaj sens życia. Disco Elysium – The Final Cut to najwierniejsze odwzorowanie papierowej gry role-playing, jakie pojawiło się kiedykolwiek w historii gier wideo.

Niezliczone narzędzia umożliwiające wcielanie się w różne role. Łącz ze sobą możliwości 24 zupełnie różnych umiejętności. Wypracuj swój własny styl dzięki ponad 80 elementom odzieży. Korzystaj z 14 narzędzi – od broni, przez latarki, po odtwarzacz muzyki – albo wlej w siebie koktajl złożony z 6 różnych substancji psychoaktywnych. Rozwiń swoją postać jeszcze bardziej dzięki 60 ukrytym w schowku myśli detektywa szalonym koncepcjom do wysnucia.

Rewolucyjny system dialogów i niezapomniane postacie. Świat tętni życiem obecnych w nim prawdziwych ludzi, którzy nie są tylko manekinami. Zadawaj przenikliwe pytania, wysnuwaj błyskotliwe wnioski lub wyrażaj swoje najdziksze pragnienia, wcielając się w policjanta albo… coś zupełnie innego. Rewolucyjny system dialogów Disco Elysium pozwala ci zrobić niemal wszystko, co zechcesz.

Wytycz własną ścieżkę przez miasto. Eksploruj, manipuluj, zbieraj butelki albo zostań milionerem – a wszystko to w otwartym świecie, jakiego nigdy dotąd nie było. Miasto Revachol masz na wyciągnięcie ręki, chwytaj je więc kawałek po kawałku, od ulic po plaże… i jeszcze dalej.

Hardość, hardkor i harówka. Śmierć, seks, podatki, disco – wszystkie chwyty są dozwolone. Revachol to prawdziwe miejsce pełne prawdziwych wyzwań. Rozwiąż wielką zagadkę morderstwa albo wrzuć na luz i skup się na rozbudowanych śledztwach pobocznych. Detektyw decyduje, obywatele słuchają.

Źródło: GOG

Mogą Cię zainteresować

„Cris Tales” – gra RPG za darmo na Epicu
Gry komputerowe A.Mason - 28 lutego 2022

Do czwartku ze strony Epic Game Store można pobrać za darmo grę…

Borderlands 3 do pobrania za darmo
Gry komputerowe A.Mason - 23 maja 2022

Jeszcze tylko do 26 maja można za darmo pobrać z Epic Games…

[Recenzja] „Assassin’s Creed”
Film A.Mason - 15 stycznia 2017

Zechciało nam się wybrać do kina i jako że w tym dniu…

Fahrenheit