strona główna     -     konkurs     -     archiwum fahrenheita     -     stopka redakcyjna     -     napisz do nas
 
Spis Treści   Logo
DZIAŁY STAŁE

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

KNTT ANNY BRZEZIŃSKIEJ

BOOKIET

RECENZJE

KOMIKS

STOPKA

LUDZIE LISTY PISZĄ


PUBLICYSTYKA

Kto zamawiał ruskie?! - Paweł Laudański
"...To wtedy zaczynałem na poważnie czytać fantastykę, wyrzucając - poza nielicznymi wyjątkami - z listy mych lektur wszystko, co do owej fantastyki zaliczyć się nie dało..."

Piszemy Bestsellera cz. IV - Andrzej Pilipiuk
"...Działania bohatera wynikają z tego, że w przeszłości przytrafiło mu się coś, co zmieniło mu kilka połączeń w mózgu..."

Tolkien rulez... - Satan
"...Ponieważ prawie każdy tytuł prasowy ubzdurał sobie, że musi coś zamieścić o "Władcy", uzbierałem na sporą stertę pisma, magazyny i gazety..."

Trzecia prawda - Adam Cebula
"...Tak się złożyło, że miałem w swoim życiu trochę kontaktów z różnymi dziwolągami, poszukiwaczami UFO, "niuejdżowcami" i innymi dziwakami..."

Śmierć Harkonnenom! - Tomasz Pacyński
"...Istotnie, trudno się nie zgodzić, iż pani LeGuin posiada wyjątkowo mały rozumek. Nie potrafi pojąć, iż wszystkim wojnom winni są pacyfiści..."

APPF, krok trzeci... - EuGeniusz Dębski
"...niewiele już zostało do przekazania z krótkiej i nieburzliwej historii APPF. Wydarzeń dramatycznych już nie zażyłem. Owszem, jechałem na Nordcon..."PARA - NAUKA I OBOK

Mierzyć siły na wymiary - A.Cebula
"...Za początek współczesnej fizyki uważa się okres, w którym działał Newton [...]. Czy to prawda, czy nie, to już całkiem inna sprawa..."


 
LITERATURA

Wyprawa - Dawid Brykalski
"...On ma, kurwa, rację. - rzekł na to brzuchaty karzeł z toporem. - Radźmy coś, panowie, radźmy, albo będzie bieda i wszystko się skończy źle - dodał i zabrzmiało to naprawdę groźnie..."

Królowa złodziei - Radosław Samlik
"...Lasy Lotharii zaroiły się od dobrze uzbrojonych band religijnych fanatyków, którzy w imię Azadriela napadali na podróżnych, szerząc wiarę ogniem i mieczem. Niepokojąco często ofiarami napadów stawali się poborcy podatkowi..."

(Nie)Prawdziwy świat - Arkadiusz Bocheński
"...Myśl o ponownym podłączeniu się do maszyny napawała Adama spokojem. Był twórcą "Edenu". Systemu, który mógł leczyć ludzi. Systemu, dzięki któremu wszyscy mieli szansę na lepsze życie..."

Ponad krainą mgieł... - Sławomir Mrugowski
"... Sylwetka chłopaka była jednak w skręcie takim, jakby z grzbietu grubasa wyciągnięto kręgosłup, a w żadnym miejscu nie widać było przełamania...."

RSBEHP - Miroslav Žamboch
"...Zanim Rozmaryna zdążył nacisnąć spust, zaczarowany dziadek rzucił w jego stronę garść granatów obronnych i rozpłynął się w powietrzu. Jakże przydała się kolczuga od mamy!..."

Inne niebo - Andriej Łazarczuk
"...Na przykład teraz - jakbym leżał na czarnym przeźroczystym lodzie, twarzą w dół i przyglądał się diabolicznemu, w stylu Boscha, pożeraniu małych nieładnych ludzików przez małe ruchliwe chimery..."

KRÓTKIE SPODENKI
"W tym numerze szorty autorstwa: Fuku, A.Masona, Michaela Lohra, S.F., Antona Stiffela"


EFEMERYDA

O wilku starym - Ryszard Krauze


ZAKUŻONA PLANETA

Chandler Interactive - Edward Bzdyczek
"...Oj, Edwardzie, sam się podkładasz. Widać, że zanim zasiadłeś do pisania, pojawił się w Twojej głowie pomysł na opowiadanie. To plus, wielki plus i trzymaj się tego...."

Nowy dom - Czarny
"...coś mi się majaczy w sklerotycznej pamięci, że już coś podobnego czytałem. Wpisuje się to zresztą w cały nurt fantastyki zajmujący się "tajemnicą pozaziemskiego pochodzenia człowieka"..."


 
 

Poprzednia 01 Następna