strona główna     -     okładka numeru     -     spis treści     -     archiwum fahrenheita     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Spis Treści
<<<strona 01>>>

 

 

DZIAŁY STAŁE

OKŁADKA

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

BOOKIET

RECENZJE

SPAM (IENTNIKA)

HOR-MONO-SKOP

LUDZIE LISTY PISZĄ

GALERIA


PUBLICYSTYKA

Spalone mosty - Idaho
"...Każdy ma jakieś narzędzie pracy. Nieliczni szczęśliwcy pracują głową, w której zwykle nie trzeba nic wymieniać..."

Piszemy bestsellera - Andrzej Pilipiuk
"...W dzisiejszym odcinku chciałem początkowo opisać choroby zawodowe gnębiące pisarzy, jednak przejrzawszy sobie dotychczas napisane odcinki..."

Flirt zaczepno-obronny - Andrzej Zimniak
"...Po pierwsze, nie widzę dobrych miejsc do publikowania, z różnych względów, nie tylko finansowych. Do niedawna interesowała mnie..."

O drzewach i osłach - Romuald Pawlak
"...Do drzew stosunek mam mocno sentymentalny. Przyznaję się bez bicia, w pierwszych słowach składając samokrytykę: to ja, dziecięciem będąc..."

Wiara przenosi (w) górę - Piotr Schmidtke
"...Historia już po wielokroć udowodniła, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, który, skądinąd, sam w sobie był..."

Niech płacą - Eryk Remiezowicz
"...Wojna partyzancka w Iraku trwa w najlepsze. To, że resztki sił bezpieczeństwa będą dawać okupantom w kość, jest oczywiste..."

Kurna, a nie mówiłem? - Adam Cebula
"...Czytam sobie PC Worlda, nie bardzo wiem, po co czytam, ale nachodzi mnie taka myśl: a nie mówiłem? Mówiłem, a ściślej ..."

Nasza szkoła óczy - Adam Cebula
"...Ponieważ mogę przywalić całkiem konkretnemu człowiekowi, a nie chcę, zacznę od tego, że tylko ten się nie myli, co nic nie robi..."

Sprawozdanie okresowe... - Adam Cebula
"...Byłoby jak zwykle o niczym, ale na stronie Gazety Wyborczej zobaczyłem zachętę "bloguj". Napisano coś dalej..."


PARA - NAUKA I OBOK

Teleportacja czyli fakt - Tadeusz Oszubski
"...Teleportacja, to zjawisko często występujące w filmach i literaturze fantastycznonaukowej. Szczególnie zapadła..."

Efekty specjalne tymi ręcami - Adam Cebula
"...Jest rzeczą zastanawiającą, do jakiego stopnia grafika komputerowa intryguje ludzi. Owszem, wyczyny malarzy i rzeźbiarzy..."

reklama

Wysyłkowa księgarnia internetowa www.fantastyka.now.pl

 

 

Szukasz książek z gatunków science-fiction, fantasy i horror lub komiksów? Gier figurkowych, fabularnych i karcianych? Zaj­rzyj do nas, znajdziesz prawie trzy tysiace pozycji, w tym trudnodostępne.

 

Zapraszamy do zakupów!

 

LITERATURA

Stokrotka - Iwona Surmik
"...Klakson taksówki wzywał do pośpiechu. Wyzwoliła się z objęć matki i spojrzała w lustro. Wszystko było jak należy: dyskretny makijaż..."

Interes - Magdalena Kozak
"...Tętent kopyt końskich narastał z oddali, budząc u wszystkich zrozumiałą nadzieję. Las przysłaniał widok, niemniej jednak..."

Pasażer - Marcin Mortka
"...Już otwierając oczy, wiedziałem, że czeka mnie zły dzień. Zerwałem się z koi, wbiłem w kurtkę mundurową i otworzyłem drzwi kajuty kapitańskiej..."

Prawdziwa historia - Alastair Reynolds
"...Obejmując dłońmi czarkę z kawą, zastanawiałam się, co ja tutaj robię i po co właściwie wróciłam do domu. Sprowadziło mnie z Ziemi jedno słowo..."

Znikający ślad - P. Nowakowski
"...Zapadał zmierzch. Juan de Calgo wiedział, że będzie to ostatni wieczór w jego życiu i myśl ta przerażała go niezmiernie..."

ZAKUŻONA PLANETA

Most - Kaim
"...I była późna jesień, a może to już wczesna zima, dziwna jakaś, bez gdzieniegdzie porozrzucanych białych plam śniegu, dających złudne poczucie..."

Góry Wilkołaka - XXX
"...W środku nocy biegł przez gęsty las młody, wysoki i bardzo muskularny mężczyzna. Miał blisko 2 metry wzrostu, ubrany był w skórzane spodnie..."


NA CO WYDAĆ KASĘ

Przypływy nocy - Steven Ericson
"...Z potarganych wiatrem, gęstych od dymu chmur padał na ziemię deszcz krwi. Ostatnie latające fortece pospadały z nieba, spowite płomieniami..."

Wilki w ścianach - Neil Gaiman
"...Ze ściany dobiegają odgłosy skradania, szurania i tupania. Lucy jest pewna, że w ścianach domu żyją wilki - a, jak wszyscy wiedzą..."

Królowie Heretycy - Paul Kearney
"...Ludzie zawsze podążają na zachód. Może ma to coś wspólnego z ruchem słońca? Słońce ich przyciąga, tak jak blask świecy przyciąga ćmę..."

Rycerz bezkonny - Romuald Pawlak
"...Mandragorę, aby nie utraciła swych magicznych mocy, należy rwać nocą, w świetle księżyca w pełni. Honoriusz posuwał się jeszcze dalej..."

FAHRENHEIT
magazyn  literacki s-f, fantasy i horror

Adres koresp.: 85-045 Bydgoszcz
ul. Krakowska 18/1

tel 507189200, redakcja@fahrenheit.net.pl


Redaguje zespół: Adam Cebula, EuGeniusz Dębski (ojciec założyciel), Tomasz Pacyński (red. nacz.), Dominika Repeczko (z-ca red. nacz., literatura), Wojciech Świdziniewski, Karolina Wiśniewska (sekr. redakcji).

 

Współpracują: Ewa Białołęcka, Małgorzata Jakubiak, Agnieszka Kawula, Małgorzata Koczańska, Paweł Laudański, Piotr Lenczowski, Paweł Leszczyński, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Pilipiuk, Piotr Schmidtke, Asia Witek, Marcin Witek. 

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamó­wionych oraz zastrzega sobie prawo do adius­tacji tekstów, doboru tytułów i dokonywania skrótów nadsyłanych materiałów (nie mamy pojęcia, co to może znaczyć, ale zawsze się tak pisze. Jak dotąd nigdy nikomu nic nie zwróciliśmy).

 

 
< 01 >