ISSN: 2658-2740

Milena Wójtowicz „Vice Versa”

Tytuł: "Vice Versa"
Autor: Milena Wójtowicz,
Grafika: Magdalena Zawadzka, Aureusart,
Cykl: Post Scriptum
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar,
Redakcja: Dominika Repeczko,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 26 czerwca 2019
Wydanie: 1
Liczba stron: 304
Format: 13x20 cm
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-7686-799-1
Cena: 37,90 zł
Recenzje fantastyczne: [RECENZJA] „Vice Versa” Milena Wójtowicz

Drugi tom serii o nienormatywnych z przymrużeniem oka!

 

Przezabawny misz-masz gatunków. Mamy tu urban fantasy z przymrużeniem oka, umowny kryminał, pastisz paranormalnego romansu i powieść obyczajową
– oficjalna recenzja z portalu lubimyczytac.pl

 

Milena Wójtowicz była jedną z najlepiej rokujących debiutantek na łamach kultowego „Science Fiction”. Od tamtej pory każdą nową książką udowadnia swój potencjał.
– Robert J. Szmidt, redaktor naczelny Science Fiction, autor cykli Pola dawno zapomnianych bitew i Szczury Wrocławia

 

Lekko, zabawnie, kompletnie inaczej – Milena Wójtowicz nawet o BHP i morderczej strzydze potrafi pisać z humorem. Polecam!
– Aneta Jadowska, autorka Dory Wilk, Nikity i Garstki

 

O Bogowie, jak mi brakowało Mileny Wójtowicz. Nie pamiętam, i piszę to całkowicie szczerze, kiedy ostatni raz tak się śmiałam i cieszyłam przy książce, a niektóre fragmenty czytałam nawet kilkakrotnie, by rozkoszować się każdym słowem.
– secretum.pl

 

To była bardzo przyjemna fantastyka z kryminalnym posmakiem i toną śmiechu, dokładnie to, co chciałabym czytać na plaży w upalny dzień. I każdemu polecam.
– efantastyka.pl

 

Milena Wójtowicz od pierwszej strony serwuje nam humorystyczno-paranormalny koktajl Mołotowa.
– zazyjkultury.pl

 

„Post Scriptum” powinno mieć na okładce ostrzeżenie – uwaga grozi niekontrolowanym śmiechem, przydatne zwłaszcza kiedy czytamy w środkach komunikacji oraz na przykład na przystankach gdy współpasażerowie lub przechodnie patrzą na czytelnika ciut podejrzliwie.
– takijestswiat.blogspot.com

 

Niektórzy podpisują cyrograf, Żaneta Wawrzyniak podpisała umowę szkoleniową z PS Business Consulting. Nikt wcześniej nie wspomniał, że oprócz studiów i pracy będzie też miała dwójkę nienormatywnych mentorów. A za rogiem czekają już szamani, wilkołaki, łowcy potworów (tym razem prawdziwi!) i Złoty Cuś, którego koniecznie trzeba uratować. Tylko kto uratuje przed tym wszystkim Żanetę?

 

O autorce:

Milena Wójtowicz urodzona 4 lipca 1983 roku w Lublinie – pisarka, autorka fantastyki. Absolwentka socjologii na UMCSie w Lublinie, Coachingu w Biznesie, w Wyższej Szkole Biznesu i Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zwierz biurowy, HaeRka i behapówka; tłumaczka nieaktywna, pisarka reaktywowana – jak sama o sobie mówi. Ma jednego męża i kolekcję 75 smoków (chwilowo 75, bo cały czas się mnożą), jest zadeklarowaną wielbicielką psów, co u autorów fantastyki jest swego rodzaju ewenementem.

Zadebiutowała w internetowym magazynie Esensja opowiadaniem Bardzo Czarna Dziura, i „na papierze” opowiadaniem Wielka Wyprawa Małej Żaby, które ukazało się w magazynie Science Fiction. Pierwsza powieść Mileny Wójtowicz Podatek została wydana w 2005 roku.  Kolejne powieści opublikowała rok po roku: Wrota w 2006, Załatwiaczka w 2007,  Wrota 2 w 2008. Nakładem Wydawnictwa Jaguar w 2018 roku ukazało się wznowienie Wrót oraz nowa powieść: Post Scriptum. Autorka zdobyła serca fanów lekkim stylem, poczuciem humoru i dość przewrotnym traktowaniem stereotypów.

 

Mogą Cię zainteresować

Niczym „Gra o tron”

Dla niezorientowanych krótkie wprowadzenie: w trakcie trzynastotomowych Kronik Wardstone nastoletni Tom Ward,…

Milena Wójtowicz „Post scriptum”

Nowa powieść jednej z najbardziej lubianych polskich pisarek fantasy! Piotr Strzelecki, psycholog,…

Matthew Jobin „Nethergrim: Kostuny”
Fantastyka MAT - 24 października 2016

Autor: Matthew Jobin Tytuł: Nethergrim: Kostuny (Nethergrim: Skeleth) Tłumaczenie: Zuzanna Byczek Wydawnictwo: Jaguar…

Fahrenheit