Fahrenheit nr 54 - sierpień-wrzesień 2oo6
fahrenheit on-line - archiwum - archiwum szczegółowe - forum fahrenheita - napisz do nas
 
Spis Treści

<|<strona 01>|>

Spis Treści

 

 

DZIAŁY STAŁE

OKŁADKA

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

BOOKIET

RECENZJE

EGZEMPLARZ AUTORSKI - Władimir Wasiljew

GALERIA - Magda Sperzyńska


PUBLICYSTYKA

Wrzesień idzie - Adam Cebula
"...Kilka lat temu zaczął się dość niespodziewany wysyp książek SF, których akcja dzieje się nie gdzieś w niby-Ameryce, ale konkretnie tu, w Polsce..."

Para-nauka i obok szkoły - Adam Cebula
"...Para-nauka i obok, ten tytuł pasuje jak ulał, gdy chciałoby się coś powiedzieć o stanie polskiej edukacji i nauki. Tak się składa, że ostatnio w mediach, chciałem napisać "wrze", lecz..."

Zemsta pomywaczki, czyli kopem w kompa #4 - E.u'Gen & Ush
"...Jak już ongi pisałem, daleki jestem od tego, by urządzeniom wyposażonym w mózgi lepsze od żelazka z duszą przypisywać udział w jakimś spisku, który ma na celu pognębienie mnie i tylko mnie..."

Cimmerian Show - Midgard - Wojciech Świdziniewski
"...W chłodne wrześniowe popołudnie, na polach pod Helluborgiem, spotkały się dwie armie. To przybył Thorolf Wygnaniec, by z rąk Sigurda Porywczego odbić swój gród, Helluborg..."

POLCON 2006 subiektywnie - Agnieszka i Jacek Falejczykowie
"...Pomyślnie zaliczywszy pierwsze zadanie, którym okazało się znalezienie właściwego wejścia do gimnazjum, dotarliśmy do recepcji. Tutaj tradycyjnie przywitał nas chaos..."


PARA-NAUKA I OBOK

Dobre rady ciotki Klementyny dla pracujących z komputerami - Adam Cebula
"... Panuje bowiem wśród studentów głębokie przekonanie, że nie ma bata, zarówno system operacyjny, jak i programy trzeba koniecznie "skręcić"..."

Jak być krótkofalowcem, zwykłym fotoamatorem lub czymś podobnym i nie zwariować - Adam Cebula
"...Dezinformują nas także czasopisma z nazwy konsumenckie - z bardzo prostej przyczyny: gdyby zaczęły nam podawać informacje prawdziwe, stałyby się kompletnie niestrawne..."

LITERATURA

Trubadur - Magdalena Kozak
"...Fala letnich upałów przetoczyła się przez okoliczne pola i lasy, pozostawiając po sobie połacie pożółkłej trawy i wysuszone na wiór kępy krzewów. Nawet sosny w pobliskim lesie..."

Mental Health - Marek Utkin
"...W barze Sama Bensona jak zwykle słychać było country, dobiegające z szafy grającej, monotonny warkot lodówek i klimatyzatora, podzwanianie szkła oraz pomruk męskich rozmów..."

Santoja - Ina Goldin
"...W rodzinie Waldano nie ma synów. W rodzinie Waldano bywają ojcowie, lecz nie zostają na długo. I dziewczynki, kobiety, wyschnięte, zawinięte w czerń staruchy ich nie pamiętają..."

Prawdziwa opowieśc o prawdziwych barbarzyńcach - Paweł Czerwiec
"...Istotę można by, od biedy, wziąć za dzika. Nie istniały jednak tak ogromne, czarne dziki, których nogi kończyłyby się smoczymi pazurami. No i żaden dzik, choć to żywotne bestie, nie wbiegłby na wzgórze..."

O człowieku, który chciał być pisarzem - Daniel Greps
"...Na pewno wielu czytelników Fahrenheita, szczególnie tych, którzy nie śledzą prowadzonych na forum dyskusji, zdziwi fakt pojawienia się w dwóch kolejnych numerach tego samego opowiadania..."


ZAKUŻONA PLANETA

Pan na Trzecim Klinie - Senmara
"...Tekst, który wylądował dziś na "Zakużonej Planecie" w ogóle nie powinien się na niej znaleźć, gdyż spełnia wszelkie warunki, aby po redakcji pojawić się w dziale literatury..."


NA CO WYDAĆ KASĘ

Zakon Krańca Świata tom II (fragment) - Maja Lidia Kossakowska

Czerwone oczy (fragment) - Jerzy Nowosad

Jak błyskawice (fragment) - David Drake

Powrót Wygnańca. Konklawe Cieni: Księga III (fragment) - Raymond E. Feist

Prawo Odwetu. Tom II Wojny Vattów (fragment) - Elizabeth Moon

Zakopane: sezon na samobójców (fragment) - Jacek Rębacz

Martwe dziwki idą do nieba (fragment) - Donat Szyller


< 01 >