ISSN: 2658-2740

[Recenzja] „Niegodny Thor” Jason Aaron, Olivier Coipel, Kim Jacinto

Komiks Marcin Chudoba - 28 sierpnia 2020

Omawianą publikację należy traktować jako uzupełnienie serii „Thor Gromowładny”, „Thor Gromowładna” oraz „Potężna Thor” wydanych w Polsce przez Egmont, jednak ich dogłębna znajomość nie jest potrzebna, aby czerpać przyjemność z lektury. Wszystkie najważniejsze wydarzenia zostają streszczone w toku fabuły komiksu. Jason Aaron zagłębia się w psychikę Odinsona. Ukazuje jego bolesny upadek, poprzedzony przesadną pychą i pewnością siebie; opisuje rozpacz, bezradność, cierpienie i próby zrozumienia dawnych błędów (…)

[Recenzja] „Kapitan Ameryka. Steve Rogers. Tom 1” Nick Spencer, Javier Piña, Jesús Saiz

Komiks Marcin Chudoba - 15 lipca 2020

Marcin Chudoba opisuje swoje wrażenia po przeczytaniu pierwszego tomu komiksu „Kapitan Ameryka. Steve Rogers”.
Kapitan Ameryka. Steve Rogers to intrygujący i wciągający komiks, który z pewnością znajdzie duże grono zwolenników, zwłaszcza wśród osób poszukujących historii utrzymanych w duchu powieści szpiegowskich i political fiction. Nick Spencer burzy nieskazitelny wizerunek Kapitana Ameryki, jednak robi to na tyle sprawnie, że warto dać mu szansę.

[Recenzja] Alan Moore, J. H. Williams III, Mick Gray „Promethea. Księga pierwsza”

Komiks Marcin Chudoba - 17 czerwca 2020

Tym razem Marcin Chudoba ocenia wspólną pracę Alana Moore’a, J. H. Williamsa III oraz Micka Gray, autorów komiksu „Promethea. Księga pierwsza”.
Promethea. Księga pierwsza to wprowadzenie do przygód Sophie Bangs, która musi stać się żywą opowieścią i uratować świat przed zagładą. Omawiana publikacja wyróżnia się stanowczo na tle produkowanych masowo komiksów superbohaterskich…

[Recenzja] „Ms Marvel. Obrażenia na sekundę” Willow Wilson, Mirka Andolfo, Francesco Gaston, Takeshi Miyazawa

Komiks Marcin Chudoba - 27 maja 2020

Tym razem Marcin Chudoba ocenia komiks „Ms Marvel. Obrażenia na sekundę”.
Obrażenia na sekundę otwiera krótka, jednorozdziałowa historia o wyborach. Ktoś manipuluje granicami okręgów wyborczych w celu zwiększenia swych szans na wygraną. Ms. Marvel postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i organizuje kampanię dla kandydatki, która ma zerowe szanse, lecz jej zdaniem zasługuje na zwycięstwo.

[Recenzja] „Mockingbird” Chelsea Cain, Katarzyna Niemczyk (i in.)

Komiks Marcin Chudoba - 10 kwietnia 2020

Na koniec tygodnia kolejna recenzja Marcina Marcina Chudoby.
W zalewie masowo produkowanych komiksów superbohaterskich trudno trafić na tytuły, które mogą pozytywnie zaskoczyć odbiorcę nowym podejściem do wielokrotnie powtarzanych schematów. Dotyczy to zwłaszcza historii poświęconych najbardziej popularnym herosom. „Mockingbird” to pozycja, która z pewnością zadowoli miłośników niecodziennych, kameralnych publikacji o superbohaterach.

[Recenzja] „Mighty Morphin Power Rangers. Rok pierwszy”

Komiks Marcin Chudoba - 13 grudnia 2019

Akcja „Mighty Morphin Power Rangers. Rok pierwszy” rozgrywa się po tuż po dołączeniu Tommy’ego Olivera (zielonego wojownika) do Jasona i spółki. Nastolatek ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w drużynie, na domiar złego co chwilę nęka go Rita, która sugeruje, że chłopak nigdy nie zostanie zaakceptowany przez nowych przyjaciół i do końca pozostanie outsiderem.

Fahrenheit