numer XLIV - styczeń-luty 2005
fahrenheit  on-line     -     archiwum     -     archiwum szczegółowe     -     forum fahrenheita     -     napisz do nas
 
Fahrenheit Crew Spis Treści
<<<strona 01>>>

 

Spis Treści

 

 

DZIAŁY STAŁE

OKŁADKA

451 FAHRENHEITA

LITERATURA

BOOKIET

RECENZJE

SPAM (IENTNIKA)

PERMANENTNY PMS

GALERIA


PUBLICYSTYKA

Biochemia cyjanowodoru - Andrzej Zimniak
"...Apage satanas! Co tym młodym i pięknym dziewczętom przychodzi do głowy? Cyjanowodór kojarzy mi się z komorami gazowymi..."

Długie łodzie - Wojciech Świdziniewski
"...Każdy, komu się wspomni o wikingach, zaraz kojarzy sobie tę nację z rogatymi hełmami i chyżymi smoczymi łodziami..."

Mam pomysł - Adam Cebula
"...Oto, jakimi dróżkami chodzą ludzkie myśli. Jak rodzą się legendy plotki, pomówienia i straszliwe tajemnice, których później badacze przez wieki..."

Saperką na Ogry - A.Mason
"...Wielkim mecenasem sztuki nie zostanę, ale myślę, że sto złotych, jakie zamierzam zafundować auto­rowi, który zrobi na mnie największe wrażenie..."

O liczbach drugich i... - Adam Cebula
"...Szukać można okularów, zgubionego scyzoryka, straconego czasu, a jednym z bardziej ryzykownych zajęć jest szukanie nowych form wyrazu..."

List do mojego dziecka - Tomasz Zieliński
"...Moje drogie dziecko, gdy piszę te słowa, nie ma Cię jeszcze na świecie, więc nie mogę napisać "synu" ani "córko"..."

Zły wyłazi z komputera - Adam Cebula
"...nie da się zrozumieć współczesnego świata bez zrozumienia techniki czy technologii. Gdy ktoś narzeka na zanik twardej fantastyki naukowej, to..."

Zaprawa redakcyjna - M.Kałużyńska
"...Można oczywiście polemizować, czy jest sens rozkładania beznadziejnych anegdot na czynniki pierwsze. Można polemizować, ale nie trzeba..."

Piszemy bestsellera - Andrzej Pilipiuk
"...Niestety, moje kalkulacje okazały się podwójnie przedwczesne. Nagrody nie zdobyłem, książki też nie wydałem... Dowiedziałem się też, że..."

Recenzja instant... - Grzegorz Musiał
"...Warto jednak zwrócić uwagę na trochę odmiennej natury, ale nie mniej ciekawe aspekty. Niestety, te, o których chcę tu powiedzieć, rozbawiają mnie..."

Groby z końca uliczki... - J.W.Świętochowski
"...chmury przeszył okropny wizg bolidu z Człowiekiem z Marsa na pokładzie, tuż za nim, długi, niczym napięta struna, sunął Kosmokrator..."


PARA - NAUKA I OBOK

O lataniu... - Magdalena Kozak
"...Unoszę się swobodnie w powietrzu, dookoła mnie tylko przestrzeń. Lecę, dokąd chcę, sterując ruchami rąk i nóg. Gdzieś w oddali, pode mną..."

Image a sprawa polska - M.Koczańska
"...wzorem USA politycy zaczynają o swój image dbać, ponieważ zaczynają rozumieć, że to kapitał..."

Po co nam tarcie? - Tomasz Zieliński
"...Odkąd w wakacje, tak jakoś między drugą a trzecią klasą podstawówki, przeczytałem szkolną książkę do fizyki, zacząłem sobie wyobrażać..."

Prawdziwa elektronika... - Adam Cebula
"...Nasz kurs elektroniki nieuchronnie podąża w kierunku rzeczy coraz bardziej skomplikowanych. Nie ma współczesnej techniki bez..."

Coś lżejszego - Adam Cebula
"...Ponieważ katuję Cię, Kochany Czytelniku, od jakiegoś czasu wielce specjalistycznymi i elektrycznymi tekstami, które są strawne tylko dla..."

LITERATURA

Kometa dla Jawola - Adam Cebula
"...- No, co jest, gadaj, stary, zakochałeś się?! - Jawol wpadł na najbardziej niebezpieczny i ekstrawagancki pomysł, jaki mógł mu przyjść do głowy. Spojrzał na kostropatą gębę kumpla..."

Axis Mundi - Monika Sokół
"...Próbował się podnieść, krzycząc przerażony: "demon, demon!", jednakże wężowe włosy zjawy skutecznie osadziły go w miejscu, owijając się wokół szyi i ramion. Nie śpiesząc się, postać dotknęła..."

Świt - Magdalena Kozak
"...Przewracam się z boku na bok. Toczę wewnętrzną wojnę, którą co i rusz przegrywam, odwracając bezsilnie głowę w kierunku plecaka. Tam schowałam komórkę..."

Wysłuchane w herbaciarni - A.Janusz
"... Rzeczywistość jest mianowicie podstępna, złośliwa i lubi robić głupie dowcipy. Otóż, podkreślę to z całą stanowczością, nie ma normalnych sublokatorek. Najpóźniej po miesiącu..."

Królewskie pytanie - Szczepan Twardoch
"...Mój przyjacielu, czujemy to samo, pomyślał Edward XII i z żalem spojrzał na niezłą kopię Davida, wiszącą na ścianie po prawej. Ten śród­ziem­no­mor­ski mikrus wyglądał na całkiem wysokiego..."

Wygłuszacz - Jewgienij Łukin
"...- A to takie z ciebie ścierwo... - marudnym tonem uczynił zarzut klientowi stary czarodziej Jefrem Niechoroszew, wysłuchawszy do końca jego opowieści. - Nie lubisz, rozumiem, jak naród odpoczywa duchowo?..."


NA CO WYDAĆ KASĘ

Necrosis. - J.Piekara & D.Kucharski

2586 kroków - Andrzej Pilipiuk

Obłęd rotmistrza von Egern - S.Twardoch

Sierżant - Miroslav Žamboch

Misja Błazna - Robin Hobb

Drugie imperium - Paul Kearney

Eragon - Christopher Paolini

I - Michał Orzechowski

 

 

 

FAHRENHEIT
magazyn  literacki s-f, fantasy i horror

Adres koresp.: 85-045 Bydgoszcz
ul. Krakowska 18/1

tel 507189200, redakcja@fahrenheit.net.pl


Redaguje zespół: Adam Cebula, EuGeniusz Dębski (ojciec założyciel), Tomasz Pacyński (red. nacz.), Dominika Repeczko (z-ca red. nacz., literatura), Wojciech Świdziniewski, Karolina Wiśniewska (sekr. redakcji).

 

Współpracują: Ewa Białołęcka, Małgorzata Jakubiak, Agnieszka Kawula, Małgorzata Koczańska, Paweł Laudański, Piotr Lenczowski, Paweł Leszczyński, Łukasz Orbitowski, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Pilipiuk, Piotr Schmidtke, Asia Witek, Marcin Witek.

Redakcja nie zwraca materiałów nie zamó­wionych oraz zastrzega sobie prawo do adius­tacji tekstów, doboru tytu­łów i dokonywania skró­tów nadsyłanych mater­ia­łów (nie mamy pojęcia, co to może znaczyć, ale zawsze się tak pisze. Jak dotąd nigdy nikomu nic nie zwróciliśmy).

 
< 01 >